Lumini De Zi Pe Logan. Merita?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Lumini De Zi Pe Logan. Merita?

    va salut, ma tot uit pe net la acele lumini de zi formate din o banda de leduri care se monteaza in grila bari, acum intrebarea mea este daca sunt folositoare la ceva? a montat cineva? si daca da poate ne arata niste poze sa vedem cum se potriveste pe logan...Multumesc

  • #2
    Si mie mi.ar placea sa imi pun

    Comment


    • #3
      Eu am văzut prin oraş şi se vedeau destul de frumos şi puternic. Am văzut odată montate în prelungirea barei faţă, unde este prevăzut locaş, şi alt model montate pe grila de jos tip "fagure", în colţuri, un alt model de lumini, erau un pic arcuite la un capăt.
      Dar de care să îţi pui? Că am înţeles că cele originale sunt foarte scumpe, ar fi cele aftermarket mai ieftine, calitatea nu m-aş mira să NU difere între ele.
      Trebuie să fii atent dacă le montezi în prelungirea barei să nu atingi bordura, mama a atins odată bordura bănuiesc cu acea prelungire pe partea dreaptă şi a rămas un pic ondulată, dacă erau luminile de zi montate destul de sigur le spărgea pe partea aceea. De atunci văd că nu a mai atins prelungirea bară, deci nu e prea greu să ai grijă să nu dai cu ea de bordură însă iarna pe zăpadă îngheţată e mai mare riscul să le deteriorezi.
      Eu aş monta.
      Last edited by ionescu liviu; 20 May 2012, 21:43.
      http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

      Comment


      • #4
        banuiesc ca exista calitate in functie de pret, am vazut ca sunt optionale la duster aceste lumini de zi au in accesori si am inteles ca sunt vreo 170 ron, daca as monta as lua ceva de calitate chiar daca as da un ban mai mult pe ele, eu eram curios daca si-a montat cineva sa ne spuna daca sunt folositoare si daca nu par chici montate daca nu aglomereaza mult atatea lumini

        Comment


        • #5
          acum sincer , ai da 170 ron pe 2 benzi cu "luminite" ? cu banii aia eu zic sa faci altceva folositor la masina, schimba-i uleiu cu unu bun, schimba-i bujiile , schimba-i orice tine de functionalitatea masinii in mai bine, nu cred ca merita sa dai un ban pentru simplu fapt ca arata " nu stiu cum" , e doar estetic dar ca functionalitate sunt 0

          Comment


          • #6
            mah fiecare cu piticu lui, asa pot sa zic si eu prelungiri la bari de v-ati montat? cu ce sunt folositoare? nu tot estetice sunt?

            Comment


            • #7
              tu ai intrebat daca merita , eu zic ca nu, uite mai bine pe langa aia 170 ron mai strangi o luna doua si iti pui si tu niste lupe in far , lucru care e atat estetic cat si functional , daca te uiti la mine pe topic de la cap la coada ai sa vezi ca intai am pus pe masina lucruri ce tineau de confort si functionalitate si apoi am trecut la tuning , toti au inceput la fel cu o luminita , o prelungire , un prag din vitan ..........si uite unde au ajuns azi ( ia exemplu Jokeru-l ) , e atat de mare si plin de threaduri cu My-ride Logan Club incat ai de unde alege ce fac unii useri bine si ce nu, e un sfat ce iti dau eu, tu decizi ce faci pentru ca e masina ta si banii tai, sti cum e aici primesti si critici si sugestii ..........bafta

              Comment


              • #8
                eu asa ceva am avut.
                Attached Files

                Comment


                • #9
                  Cred ca gasesti si cu 30 lei. Nu da multi bani ca nu merita.

                  @cosmin: led + crom = fail.

                  Comment


                  • #10
                    am scris asa ceva am avut acuma doi ani,ea arata acuma asa.i-am data o ideie cum arata.
                    Attached Files

                    Comment


                    • #11
                      multumesc mult nu ma incanta foarte tare cum arata, si treaba cu lupele in far mai am de strans cam o luna si o sa apelez si la asa ceva, multumesc cosmin83 si lui hmv86 pt critici, uita-ti vedeti facem o prostie ca nu-mi place deloc cum arata ) dau o bere, o seara buna

                      Comment


                      • #12
                        Ce am văzut eu ziua arătau destul de bine. În poză poate nu se vede aşa bine cum se vede cu ochiul liber, plus de asta e contrastul aiurea între leduri şi proiectoare, plus că în poză avea şi cromul acela.
                        Pe ebay se găsesc la preţuri acceptabile, până într-o 100 de lei ceva ce pare a fi ok. Dar multe sunt cam butucănoase şi nu ştiu dacă se găsesc să se şi potrivească in prelungire pt cine vrea acolo.
                        Last edited by ionescu liviu; 20 May 2012, 23:11.
                        http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                        Comment


                        • #13
                          pentru prelungirea aia de ph2 am gasit si am cumparat cu un pret mic si se potrivesc cu mici ajustari ....
                          primele doua poze

                          Comment


                          • #14
                            Baieti pentru a pune pe un logan 1.4 preferance proiectoare, sau macar alte becuri gen, trebuie certificare ceva?

                            Comment


                            • #15
                              baiatu'se vorbeste de lumini de zi nu de proiectoare

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google