O Nota Pentru Dacia Logan....

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • O Nota Pentru Dacia Logan....

    Daca ar fi sa ii acordati un calificativ acestei masini, care ar fi acela? Si de ce?
    214
    1/10 VARZAAAAAAA!
    1.87%
    4
    2/10
    0.00%
    0
    3/10
    0.47%
    1
    4/10
    0.93%
    2
    5/10
    4.21%
    9
    6/10 Acceptabil.
    23.36%
    50
    7/10
    22.90%
    49
    8/10
    31.31%
    67
    9/10
    8.41%
    18
    10/10 Cea mai buna masina! ZA BEST EVAAAAR!!!
    6.54%
    14

    The poll is expired.


  • #2
    Cea mai buna..... Iti dai seama ).

    Comment


    • #3
      Da' hai serios vorbind, aduceti argumente.
      Last edited by 77sky; 15 September 2012, 21:11.

      Comment


      • #4
        6/10
        E varianta aia de mijloc: nu folosesti nici tramvaiul, nici nu stai cu un sh toata ziua in service.
        Te duce unde vrei si... cam atat.
        Daca vrei mai mult, clar ai gresit masina.

        Comment


        • #5
          Am votat 7/10, adica ceva mai mult decat suficient, pentru simplul motiv ca este o masina suficienta, dar nu chiar cea mai proasta de pe piata cu acest calificativ.
          Clar cine doreste mai mult de la o masina se va indrepta spre alta marca, desigur la un alt pret, iar sub nota de 6/10 exista doar sh-urile.

          Comment


          • #6
            Septe la loganu vechi,urmeaza urmatoarele dacii

            Comment


            • #7
              Stai sa apara cei care au avut dci-uri cu probleme, ca pana acum am votat doar cei cu benzinare.

              Comment


              • #8
                Fac abstractie de ce s-a spus rau despre aceasta masina pe forum si vorbesc despre masina pe care o am, 1,6 16v; a, uitam nota; SAPTE.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • #9
                  Nota 8 pentru masina! Din punctul meu de vedere este o masina buna. Aici vorbesc despre a mea... In cei 5 ani de zile nu am avut de schimbat pe langa consumabile decat un burduf planetara care s-a fisurat!(a fost descoperit la revizie) Intretinerea este destul de ieftina...Daca as mai avea 10 000 euro cu siguranta tot logan as alege!
                  MY CLA

                  Comment


                  • #10
                    Nota 8 (1.6 16V vechime 2 ani - pana acum fara probleme - consider ca ma duce unde m-ar fi dus oricare alta masina, la un buget mic. Nota este acordata pentru bugetul in care se inscrie Loganul)

                    Comment


                    • #11
                      I-am dat 7 ,probabil ca trebuia sa.i dau mai mult? Ca nu am schimbat nici macar un rulment la masina. :-? In aproape 8 ani

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by mariusnicolae View Post
                        Am votat 7/10, adica ceva mai mult decat suficient, pentru simplul motiv ca este o masina suficienta, dar nu chiar cea mai proasta de pe piata cu acest calificativ.
                        Clar cine doreste mai mult de la o masina se va indrepta spre alta marca, desigur la un alt pret, iar sub nota de 6/10 exista doar sh-urile.
                        Hai fii serios, ca sunt si SH-uri intretinute! Nu tot ce e SH e varza! Adica eu cel putin am avut 2 SH pana acum, iar in familie, in afara de Logan, numai SH am avut, si nici unul nu era sub 6 sa zic asa (dupa parerea mea), fiindca probleme serioase nu am avut cu ele. Conteaza sa stii si sa le alegi! Dar hai sa nu ne indepartam de subiect.

                        Comment


                        • #13
                          6/10 Acceptabil.

                          atat dai atat face ...
                          o/____\o
                          (i)
                          .........

                          Comment


                          • #14
                            @MPIdriver: intr-adevar, sa nu ne indepartam de la subiect si sa nu transformam si acest topic intr-o galceava. Poate pe asta il putem tine deschis
                            Eu mi-am exprimat doar parerea mea personala, bazata pe experienta mea. Desigur ca nu se poate ca tu sau altcineva sa aiba aceeasi parere, este perfect omenesc.

                            Comment


                            • #15
                              Exact, poate tu ai avut o experienta neplacuta cu SH. Eu nu. La fel cu 1.5 DCI la Logan, citesc aici pe forum ca multi se plang, insa cineva de la mine din familie a condus unde lucra, un 1.5 DCI si dupa sute de mii de km nu avea probleme mari (avea in jur de 170.000 daca imi amintesc bine!). Dar sunt cazuri si cazuri desigur.

                              Si da, sa speram ca asta ramane deschis!
                              Last edited by 77sky; 15 September 2012, 23:37.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google