In Ce Tara Se Fabrica Cel Mai Fiabil Logan ?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Oricum ideea e ca piese mai proaste ca turcii nu avem cu sa facem asa ca.....

    Comment


    • #17
      Originally posted by mae View Post
      Nu se pune accent pe aspect la piesele care nu sunt vizibile la prima vedere. Nu asta e prioritatea lor. Acele piese trebuie sa isi indeplineasca functia si atat.
      Nu te supara dar aberezi...Lucrez in domeniu si stiu ce zic...Ce parere ai de "ecope" piese care vin in spatele barii si directioneaza aerul...Se vad?...Nu cred...ei bine au fost refuzate pentru ca aveau mici dungi de imbinare a materialului...Si exemple mai pot fi...

      Comment


      • #18
        Ai mare dreptate TWeetYsunt de acord cu tine....
        sigpicIntalnirea membrilor Logan Club Mioveni, in fiecare Duminica, la ora 18, Parcare P3....

        Comment


        • #19
          Nu aveti dreptate
          toate piesele CKD sunt de calitate
          si Dacia primeste piese CKD din Brazilia pentru Sandero
          La Dacia nu se produc piese , la centrele ILN (CKD) ajung piese de la diferiti furnizori si pleac catre diferite fabrici unde se fabrica Logan
          astfel de ILN-uri exista si in Brazilia , India , Maroc etc
          Toate piesele care sunt primite in fabrici inainte de a fi utilizate pentru asamblarea vehiculelor sun verificate de un serviciu de calitate SQF care valideaza calitatea pieselor
          de exemplu India ,ia foarte putine piese CKD din Romania , pentru ca au o politica de dezvoltare a tari si au cautat furnizori care sa le produca piese direct la ei in tara , urmeaza ca noi sa luam piese de la ei cand o sa fabricam Sandero cu volan pe dreapta pentru Anglia

          Comment


          • #20
            Pai si unde nu avem dreptate?
            Piesele ckd sunt de calitate...Am spus asta si acum vi si o spui si tu...

            Comment


            • #21
              Piesele CKD sunt cumm le iau dee la furnizori ;) adici daca furnizoru ii da sigurante bordu de se strica imediat dupa garantie norocu tau ;)

              Comment


              • #22
                A zis cineva ca piesele CKD sufera modificari? Normal ca sunt cum le ia de la frunizor, dar se triaza, piesele de calitate si cele cu defecte.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #23
                  Sunt triate de furnizor...Numai ca in ckd mai este un "zid al calitatii"- control 100% si in caz de neconformitate...Se refuza tot lotul...

                  Comment


                  • #24
                    Si nu e bine? Eu zic ca este normal.
                    Cel mai lent 1,6 8v

                    Comment


                    • #25
                      Pai e foarte bine...Daca esti client, dar daca esti furnizor (adica eu) e un pic mai dificil...
                      Oricum, se pune accent pe calitate si asta e de bine

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google