Logan Cu Cutie Automata....

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan Cu Cutie Automata....

    Grupul Renault analizeaza posibilitatea de a pune optional in viitor cutie de viteze automata pe modelele Dacia, daca pe piata noastra va exista cerere, a spus directorul de marketing al Automobile Dacia, Rafael Treguer. El a adaugat ca in prezent, in tarile latine, Italia, Spania, Romania, aproape toate masinile vandute au cutie manuala, insa in statele din nordul Europei, cutia de viteze automata este extrem de cautata. Totusi, in manualul de utilizare al Logan-ului restilizat, model lansat in iulie, exista cateva pagini despre utilizarea cutiei de viteze automata.
    Grupul Renault analizeaza posibilitatea de a pune optional in viitor cutie de viteze automata pe modelele Dacia, daca pe piata noastra va exista cerere, a spus directorul de marketing al Automobile Dacia, Rafael Treguer. El a adaugat ca in prezent, in tarile latine, Italia, Spania, Romania, aproape toate masinile vandute au cutie manuala, insa in statele din nordul Europei, cutia de viteze automata este extrem de cautata. Totusi, in manualul de utilizare al Logan-ului restilizat, model lansat in iulie, exista cateva pagini despre utilizarea cutiei de viteze automata.
    Logan Ambition 1.6 8V

  • #2
    Nu se va pune cutie automata pentru Romania, cel putin nu pe versiunile existente acum, cu motoarele astea...
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #3
      Deci in manualul de utilizare vechi (2004) scria de motorul de 1.6 16v, dar el aparuse numai dupa 3 ani, deci probabil cam peste 3 ani va aparea si cutia automata

      Comment


      • #4
        Ce nu va place la manuala de acum? Si-asa multi se plang de consumul masinii, ca nu-i fasneata...Atunci n-o sa-si mai ia nimeni logan si aia de si l-au luat automat vor incepe comentariile, pt aia 0,3-0,5% consumati in plus. Sper ca sunteti constienti cei ce va doriti automata ca nu veti avea cutie dsg, ci un gunoi cu vascocuplaj, transmisie cu randament de motor cu aburi, deci adio sprint si consum...
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • #5
          Chiar daca va aparea eu unu nu o sa optez niciodata pt cutie automata.Alta senzatie e cand schimbi tu treptele de viteza si alta cand te ajuta un sistem , nu se compara. Parerea mea. Sa auzim numai de bine
          Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

          Comment


          • #6
            Eu unu' prefer cutia manuala oricand!Am condus masini cu cutie automata si parca aveam senzatia ca tin doar volanul...Nu ca conduc o masina!
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • #7
              Poate as alege o masina cu cutie automata dar numai la peste 150 CP.

              Comment


              • #8
                Daca vor pune automata vor pune pentru cine e obligat sa o foloseasca ... Nu pentru cei care cauta nujtce dsg.

                am un coleg al carei mama nu-si poate coordona f bine piciorul stang, si nu are forta in el, carnet avea si nevoie de masina la fel ... Ceva de oras neaparat automata ... Asa ca a luat un aygo 1.0l automat.

                in cazurile astea nu te gandesti nici la sprint nici la consum, si cazuri sunt, din belsug

                Comment


                • #9
                  Pt aceste cazuri, da, ar putea pune automata si cred ca se poate rezolva si la oferta de-acum pt persoane cu disabilitati sa aibe automata sau comanda la mana, etc...
                  eu spuneam strict de cei care sunt prea comozi sa apese ambreiajjul si sa mestece uleiul, dar vor de toate de la o masina, la 5000 de euro, daca se poate. Si sa bata si ferrari-uri pe acceleratie...
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • #10
                    Una peste alta orice idee adusa in plus de ei e binevenita pentru ca e considerat un pas inainte. Chiar daca o sa dureze inca 3 ani pana sa apara, si inca juma de an lista de asteptare, e bine ... Se zice ca e loc de "imbunatatiri"

                    Acum sa vedem ce dracarezie de cutie vor pune... Exista cutie automata pe megane I?

                    Comment


                    • #11
                      Mie mi-e sa nu puna o cutie cu variatie continua...
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • #12
                        Apai aia-i si mai de-ampixulea decat hidramata...
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • #13
                          Nu se stie inca, e posibil sa puna cutia de pe Symbol/Megane, dar nici aia nu e asa de minunata...
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • #14
                            Ar fi ceva sa puna cutie automata. Doar ca o sa usture la buzunar.
                            ABS Plus Preferance 1.4 MPi

                            Comment


                            • #15
                              Maxim 1.000 euro in plus.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google