Despre acumulatori auto

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • au fost multe bosch-uri care n-au tinut nici 2 ani.
    auzisem ca varta se fac in cehia, iar bosch in turcia.

    Comment


    • Fabrica poate fi si in Burkina FAso, conteaza standardele de calitate si materia prima (care e de prin asia sau europeana reciclata).
      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

      Comment


      • da, cum au contat si la dusterul facut in india.
        si la uleiurile facute in toate partile, numai in tara lor de origine, nu.

        Comment


        • Originala din fabrica merge de 8 ani.

          Comment


          • Ar trebui sa aflam adevarul despre bateriile originale din perioada 2005-2008 . Eu nu cred ca exista minuni . Poate ca erau altceva si s-a pus desupra eticheta !
            De ce acele baterii au toate reusite si cele actuale scirtie ?
            Am mai spus : baterie originala din 2005 , masina vinduta dupa 10 ani cu aceasi baterie care in ultima iarna a mers perfect . Masina nu a stat in garaj dar nici nu a fost taxi.

            Comment


            • la 1,4 fara consumatori mari nu e nicio minune. mai ales daca bateria a foat de 60Ah cu 600 A descarcare la rece.
              eu vreau sa vad dci cu 8-10 ani.

              Comment


              • NU mai recomand caranda am vrut romaneasca...vorba aia dracu m-a pus... 2 ani si 1 luna... a crapat un element... cand e desfacut capacul de sus si e pusa pe redresor iese fum din acel element...

                Comment


                • astea s-au intamplat si la rombat, de o gramada de ori.
                  colegul mr.K e foarte multumit de caranda. eu inca o am pe cea din fabrica.
                  a facut 6 ani in iunie. daca ies cu ea din iarna, ii cumpar un pet de bere, si-l bem impreuna.

                  Comment


                  • Caranda am avut si eu dar pe masina veche(dacia 1310) bateria a tinut 7 ani iar precedenta tot Caranda a fost tot durata de vreo 7 ani .

                    Cand o sa-mi pice actuala Rombat calciu 60Ah ma gandesc destul de serios la o Caranda.
                    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                    Comment


                    • Au picat in 2 ani si baterii Bosch, se mai intampla...
                      Caranda e un brand decent.

                      Comment


                      • ca idee asta va fi urmatoarea...
                        Anunturi gratuite , peste 4 milioane: anunturi imobiliare, anunturi auto, telefoane mobile, locuri de munca, apartamente de inchiriat, masini second hand, haine.

                        tot de rombat dar "pieces d'órigine"
                        de 70 de ah si 720 a la pret mai mic ca o caranda de 55 fortza cum a fost asta care a crapat...
                        acum merg cu un bosch

                        Comment


                        • 9 luni a stat la ala acasa, inca 3 la dacia in depozit, buna afacere ...
                          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                          Comment


                          • nu aia... modelul ala care e rombat premier dar va fi noua din magazin. asta daca nu rezolv nimic cu caranda... sa vad ce zic aia la service-ul lor.

                            Comment


                            • cine ti-a zis ca e rombat premier ? e calciu "all day long".
                              doar ca inainte erau facute mai bine, dar acum nu mai sunt.

                              Comment


                              • aaa da calciu nu stiu la ce ma gandeam

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google