Problema Frana

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema Frana

    Salut, am si eu un logan 1.4 din 2009. In urma unui accident usor cand apas pedala de frana incet volanul trage putin dreapta iar masina pleaca in stanga. Care o fi cauza?

  • #2
    verifica bieletele de directie..la fel, un citroen avea problema tragea dreapta si stanga, i-am facut directia si tot asa, i-a schimbat bielete, amortizoare etc si apoi mergea ok
    " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

    Comment


    • #3
      Bieletele le-am schimbat . amortizoarele sunt in stare foarte buna si unghiul de fuga facut recent , cand pun frana incet se aude un zgomot ciudat , plecand volanul putin dreapta iar dupa ce iau picioru dupa frana volanu revine la normal

      Comment


      • #4
        vezi sa nu fie discurile de frana ovalizate, verifica
        ​​​​​​

        Comment


        • #5
          Le-am verificat sunt okey...
          Last edited by 77sky; 7 October 2013, 14:33.

          Comment


          • #6
            Verifică flanşele amortizoarelor şi alte elemente de direcţie.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #7
              ce fel de accident a fost? in ce parte ? ce elemente au fost avariate ? poti incerca si un test de franare, sa vezi daca o frana tine mai tare si una mai putin, sau sa continui sa iei alte elemente ale directiei la `puricat`
              " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

              Comment


              • #8
                Gata am rezolvat , erau bucsile de la bascula care fusese schimbate acuma 2 luni de zile si erau facute praf + pivotu facut zob . Multumesc frumos pentru ajutor

                Comment


                • #9
                  Pai a fost de vina pivotul de ti-a terminat bucsile? Ca doar nu erau de mamaliga ca sa le faci praf in 2 luni.

                  Comment


                  • #10
                    Pivotul avea burduful rupt si erau bucsi nemtesti de la dacia pantelimon......
                    Last edited by knzzz; 7 October 2013, 14:21.

                    Comment


                    • #11
                      Data fiind rezolvarea, precum si existenta unui topic dedicat problemelor de gen, inchidem aici.
                      Topicul principal este:
                      Probleme Frana Logan
                      Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google