Pareri Accident

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pareri Accident

    Va salut , intru cat am mai multe optiuni nu stiu exact ce sa fac , din cauza ca ma simteam foarte rau , m-am grabit catre casa si am provocat un mic accident , daune rezultate capota , far stanga , aripa stanga , vreau sa va intreb ce e mai bine sa fac , sa indrept reperele la un tinichigiu , sa cumpar altele din dezmembrari , sa le cumpar noi si sa le vopsesc , daca le indreapta un tinichigiu ies bine?
    Attached Files

  • #2
    Eu zic sa incerci la dezmembrari sau sa cumperi noi. Daca le indrepti nu o sa mai iasa ca inainte...
    MY CLA

    Comment


    • #3
      Fara tinichigiu; orice dar fara.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • #4
        sper ca ai dovada sau amiabila. altfel fugi repede si fa-ti.
        alea nu vor fi indreptate perfect in veci. dezmembrari sau nou , depinde de pretul din dezmembrari.
        o/____\o
        (i)
        .........

        Comment


        • #5
          asta e mai trist , ca trebuie sa le fac din banii mei (nu am casco) si eu am fost vinovat

          Comment


          • #6
            costi- depinde de tinichigiu, unul bun ti le scoate de zici ca n-au avut nicio zgarietura
            pe strada cimentului nr 5 gasesti un tinichigiu foarte bun, sector 2
            poti incerca
            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

            Comment


            • #7
              Cum zice si @827sam daca este tinichigiu bun le scoate de zici ca nu au fost lovite, credema tata este tinichigiu din 77 si am vazut o droaie de masini lovite si rasturnate care au fost scoase la linie de el de zici ca ii noua.
              Eu am avut aripa dreapta lovita chiar pe muchia de la capota (cazut pe masina o creaga de nuc) si a scoso perfect de sa certat vopsitorul cu mine ca el nu mai are unde sa puna chit si fuler sa poata vopsi.

              Comment


              • #8
                deci sa incerc la tinichigiu ?

                Comment


                • #9
                  Eu zic sa ceri parerea unui tinichigiu sa vezi cat cere pe manopera, ce ai tu acolo in Tg-Mures te costa cam 150-200 lei maxim manopera la orice tinichigiu.

                  Comment


                  • #10
                    pai am intrebat un tinichigiu azi si mi a zis ca intre 180-220 de lei ma costa manopera e ok? de asta nu eram sigur ,probabil cu tot cu vopsit ma costa la fel ca si cum as lua din dezmembrari sau mai mult ... ma gandeam si ca nu o sa mai vina perfect , ca o sa sara chitul , tot felul de probleme imi fac )
                    Last edited by edee; 19 October 2013, 21:45.

                    Comment


                    • #11
                      Calculele pe care trebuie sa le faci:
                      - cat ma duce capota indreptat + vopsit in comparatie cu capota dezmembrari la culoare
                      - idem pt aripa.
                      - pt bara trebuie sa te asiguri iar daca iese la polish, ori vopsea.
                      - farul este clar, este de cumparat.

                      P.S. Ce este cu pata din fata rotii din poza?
                      9! 9! 9!
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        e doar apa , sper , dauna e inca proaspata , n am desfacut nimic

                        pai aste problema eu4yas ca nu am idee cat ma duce o capota din dezmembrari , am dat cateva telefoane azi de pe google dar n am gasit nimic
                        cam cat e o capota din dezmembrari?

                        Comment


                        • #13
                          off .Ede , iti dau 2 faruri Mega drive cu angel eyes pe farul din dreapta ?
                          On . un tinichigiu priceput iti face capota ca noua fara nici o urma .
                          http://www.loganclub.ro/forum/ct_03_fie-t42314.html ..My Ride

                          Comment


                          • #14
                            Din ce vad eu in poza, capota este decat putin atinsa, ar merge la tinichigerie. Bara se poate polisa, eventual dat o vopsea pe ea si farul trebuie schimbat. La aripa e mai nasol. ar fi buna una in stare buna de la desmembrari. In mod normal un tinichigeriu bun iti scoate masina la lumina de zici ca-i noua. Daca ai pe cineva care stie meserie nu are rost sa mai cauti la dezmembrari. Acum ma gandesc si la ce este mai avantajos ca pret. Cauta pe internet cam cat costa piesele ca sa-ti faci o parere si ce e mai bine de facut. De costat oricum o sa te coste ceva ca deh consumi ceva materiale si mana de lucru la indreptat tabla. Multa bafta!!!

                            Comment


                            • #15
                              Am luat eu de 2 saptamani o aripa dreapta la un prieten din dezmembrari pe culoare la 180 lei.
                              Si eu sunt de parere sa cauti putin in dezmembrari poate gasesti pe culoare capota si aripa dar vezi sa nu fie atinse si sa fie ani de fabricatie apropiati sa nu ai diferenta de culoare.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google