Ce Model De Kit Pentru Ambreiaj S-a Folosit Pe Masinile Logan Fabricate In 2008?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce Model De Kit Pentru Ambreiaj S-a Folosit Pe Masinile Logan Fabricate In 2008?

    Buna ziua, cu respect va salut, sunt nou pe acest forum, si indraznesc sa pun o intrebare poate usor penibila......saptamana trecuta am constatat cu surprindere ca sistemul de ambreiaj al Loganu-lui meu fabricat in 2008 a cedat nervos la doar 50 de mii de Km, in conditiile unui condus moderat, chiar grijuliu asi putea spune si in majoritatea timpului in afara orasului, evitand statul la semafoare si schimbatul des de treapta, specific oraselor aglomerate.....ACUM vin sa va intreb pe voi, poate aveti idee, de ce modele sau ce marca, mai bine spus, de sisteme de ambreiaj au fost folosite la modelele Logan berlina, motor 1,4, Preferance, fabricate in anul 2008.
    Sunt nevoit sa schimb kit-ul si nu as vrea sa achizitionez din nou un kit fabricat de acelasi producator, care s-a demonstrat cat este de calitativ.....!
    VA multumesc anticipat!

  • #2
    VALEO!A schimbat un coleg de-al meu pe la 70k,a crapat placa de presiune.
    Tractorul merge cu motorina,masina merge cu benzina!

    Comment


    • #3
      Vai de viata mea la doar 70 de km......multumesc de raspuns am sa tin cont sa nu mai cumpar asa ceva....

      Comment


      • #4
        Eu am schimbat in targovite kit de ambreaj si ditributie de origine si ma costat 1000 lei cu tot cu manopera si garantie

        Am uitat sa mentionez Logan diesel :P
        Last edited by Alyn97; 16 December 2013, 22:39. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • #5
          Originally posted by CIONTU OVIDIU View Post
          VALEO!A schimbat un coleg de-al meu pe la 70k,a crapat placa de presiune.
          Originally posted by nicu27vls View Post
          Vai de viata mea la doar 70 de km......multumesc de raspuns am sa tin cont sa nu mai cumpar asa ceva....
          ...NU 70km, 70.000km!
          Cum dracu sa-l schimbe la saptej da km?

          Daca nu vrei Valeo de origine, incearca Luk sau Sachs.
          Last edited by Kojak; 16 December 2013, 22:52.

          Comment


          • #6
            Masinile fabricate in 2008, au venit cu kit de ambreiaj Valeo. Se contiua aici.
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google