Logan Lovit In Parcare...un Tinichigiu Din C-ta Recomanda Cineva?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan Lovit In Parcare...un Tinichigiu Din C-ta Recomanda Cineva?

    Va salut!
    Am avut neplacuta surpriza sa-mi gasesc masina lovita in parcare. Probabil un inteligent a dat cu spatele pana a facut POC. Nu am casco, deci cu siguranta voi achita eu reparatia. O sa merg si la politie pt dovada, chiar daca sunt convins ca ei nu au cum sa-l gaseasca pe faptas. In zona respectiva sunt ceva camere de supraveghere dar pur si simplu nu mai cred de mult in bunele lor intentii. Dovada in schimb ma va ajuta in cazul in care pana o repar ma opreste vreun coleg de-al lor. Intrebarea mea este daca stiti un tinichigiu sau un service in Constanta care sa fie seriosi si sa aiba preturi decente. Chiar nu stiu la ce sa ma astept asa ca va cer o parere: Credeti ca se mai rezolva din ciocan si chit sau trebuie schimbata toata usa? Din punct de vedere al costurilor, ar fi mai rentabil sa o repar sau sa cumpar usa noua? Pana ajung la un tinichigiu, macar sa am cateva informatii de baza... Va multumesc!
    Attached Files

  • #2
    Da fata de usa jos, vezi daca mai ai macaraua de la geam buna si dai cateva ciocane sa vezi daca isi revine tabla la forma initiala, tabla asta de pe logan este subtire si maleabila. Daca isi revine tabla o sa te coste doar reparatia la vopsea daca e cazul si o banda de plastic care vine pe mijlocul usii de preferat sh de la dezmembrari.
    Last edited by Andy96; 18 February 2016, 01:49.

    Comment


    • #3
      Am patit ceva asemanator de proportii mai mici .
      Dar cu faptas cunoscut .
      In interiorul portierei este o armatura ,va dificil de indreptat.
      O reparatie a acelei portiere va necesita multa munca si mult chit pentru umplere.
      Pretul se invirte undeva la 800 lei.
      Opinia mea este sa cumperi o portiera cheala de la dezmembrari ,sa muti totul dupa portiera veche pe cea "noua". Apoi daca vrei poti incerca sa remediezi pe cea lovita.
      Varianta expusa permite sa poti folosi masina pina gasesti un mester care sa-ti convina ca pret pentru reparatie si nu vei sta cu masina blocata in atelier pentru remediere.
      Eu asa am procedat .Iar dupa ce am reparat portiera am repus-o pe masina si am ramas cu o portiera de rezerva.

      Comment


      • #4
        Cauta direct usa sh la culoare din dezmembrari... vei iesi mai ieftin.

        NU tine o reparatie acolo, chitul se crapa de la vibratii...

        Comment


        • #5
          Si eu am fost lovit in parcare la carreforur in aripa fata destul de naspa. Am fost la politie, am luat filmarile...dar nu se vede nr de la masina. Stiu doar ca este un Ford Mondeo an 2001-2004, de culoare inchisa.

          Comment


          • #6
            Mai intai suna un PDR-ist, poate nu o sa neceste schimbarea si nici vopsirea portierei.
            0724 564 782 este din Constanta. Va intalniti si iti zice daca merge facuta si ca pret daca iesi tu bine sau nu. NU stiu de ce multa lume inca nu a auzit de aceasta metoda.

            Comment


            • #7
              Cred ca mai rentabil ar fi alta usa, pentru ca actuala e cam sifonata la baza...
              Last edited by 77sky; 18 February 2016, 20:31.
              http://www.loganclub.ro/forum/loganu..._4-t46535.html

              Comment


              • #8
                Originally posted by Cristyano View Post
                Mai intai suna un PDR-ist, poate nu o sa neceste schimbarea si nici vopsirea portierei.
                0724 564 782 este din Constanta. Va intalniti si iti zice daca merge facuta si ca pret daca iesi tu bine sau nu. NU stiu de ce multa lume inca nu a auzit de aceasta metoda.
                Multumesc! Am fost azi la om. Am vb cu el. Nu se poate din pacate. E prea infundata. Ramane varianta propusa de ceilalti colegi, cu inlocuitul usii complet cu una de la dezmembrari. Sper sa gasesc un service care sa lucreze bine si la preturi decente. Mi-am luat si dovada (autorizatia de reparatie) de la politie ca sa mai pot circula cu ea pana gasesc o oferta buna si pt portiera si pt manopera. Cu siguranta la final o sa postez aici cat a costat toata distractia, poate vor mai fi si altii in situatia mea.

                Comment


                • #9
                  Cel mai bine iesi cu usa exact la culoare din dezmembrari.
                  Chiar daca dureaza mai mult cautarea, e solutia cea mai buna.
                  Logan GPL 1.4

                  Comment


                  • #10
                    Ce urata treaba sa ti gasesti masina lovita in parcare
                    Am patit o si eu cu vechea masina, dar cu autor cunoscut-nu a mai putut pleca de acolo, ca altfel ar fi plecat, si lovita in asa hal ca din logan a facut o sandero, nu mai aveam deloc portbagaj ,plus a mai lovit alte 4 masini, a mea a fost dauna totala
                    La cum arata masina, cum zic si colegii, cel mai bine este sa gasesti o portiera la culoare pe la dezmembrari, si incearca sa vezi partea buna a lucrurilor, macar nu a lovit si altceva la masina

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google