Logan Cu Motor Diesel Euro3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan Cu Motor Diesel Euro3

    Salut baieti!
    Vreau sa va intreb daca pot merge cu loganul din dotare, un 1.5 dci din 2006 cu norma de poluare euro 3 in Germania.
    As putea avea probleme avand in vedere ca este euro 3?

  • #2
    Bineinteles ca poti merge atata timp cat nu inregistrezi masina in Germania poti merge. Esti practic in tranzit.

    Comment


    • #3
      Mersi frumos de raspuns.
      Nu gasisem nimic concret pana acum..dar oricum nu cred ca pot intra cu ea in centrul oraselor.

      Comment


      • #4
        sunt unele orase unde nu ai voie, dar din cate stiu doar doua interzic tot ce e sub e6, mai cateva au proiecte pt orice e sub e5. la ei ai plachete, daca e verde, poti in principiu sa mergi oriunde, cu exceptia centru hamurg si frankfurt, parca. dar ca idee, nu cred ca o sa ai probleme, eu am fost cu logan e4 si nu m-a intrebat nimeni nimic timp de o saptamana.
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • #5
          Multumesc de raspuns.
          Si e nevoie sa imi procur bulina de aia de pus in parbriz?
          Sau nu.

          Comment


          • #6
            bulina o primesti de la primarie. cum nu ai amsina inmatriculata in germania, nu-ti trebuie nici o bulina. si banuiesc ca nu vrei sa mergi la tuv, sa-ti verifice aia emisiile si sa-ti dea bulina
            mergi linistit, dar intreaba daca in orasele in care vrei sa mergi e accesul restrictionat in zonele centrale. pt ca daca vor aia sa faca pe enbunii, o pot face, in momentul in care mergi intr-o tara straina, nu esti absolvit de cunoasterea legilor tarii respective. nu stiu cum e cu hotararile de consilii locale, dar ca idee, nu-ti are nimeni treaba atata timp cat masina ta nu fumega ca o afumatoare de carnati pe roti. daca stii da fum in exces, poate te opresc austriecii sau ungurii si nici nu ajungi sa-ti pui problema daca ajungi in germania. daca masina insa merge decent, n-o sa-ti zica nimic, pt ca au si ei masini vechi si inca nu ii obliga pe oameni sa nu circule cu ele.
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google