Accident LOGAN 27/09 2008

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Din cate am auzit, nu sunt prea rezistente la impact, din pacate...

    Comment


    • #77
      sincer si fara suparare nu sunt de aceasi parere cu tine..eu stiu cum sa intamplat la mine si ca nu am avut decat un cucui..si..
      Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
      Cine este interesat ma poate contacta pe privat
      sigpic

      Comment


      • #78
        Clar este peste Aveo.(ma refer la vechiul aveo).1,5 stele fata de 3 stele la Logan.Oricum la Euroncap se cumuleaza punctele la mai multe teste,si scade un pic din relevanta.Poti avea siguranta maxima ca sofer sau pasager si siguranta zero pentru pietoni.Ce ai luat in minus la pietoni scade la totalul stelelor.

        Comment


        • #79
          acum am vazut abia postul lui eugenmanea. nu stiu ce furnizor are dacia in pitesti pt airbaguri, stiu ca se fac airbaguri la trw in timisoara, din auzite, cica tot pt logan. in fine, e mai putin relevant. ceea ce-i relevant e ca acele doua fire care trebuiesc riguros inspectate sunt un circuit electric, care se verifica la fiecare punere a contactului. dintr-un punct de vedere, fabrica de airbaguri poate sa nu inspecteze nimic si nu deranjeaza pe nimeni, pt ca atunci cand bagi cheia in contact, ecu airbag verifica continuitatea circuitului si valoarea rezistentei de declansare, in cazul renault, valoarea e in jur de 2ohm. daca una din conditii nu e indeplinita, se aprinde becul in bord. singurul lucru pe care nu-l poate garanta nimeni e declansarea capsei pirotehnice, iar asta nu tine de nici o inspectie in nici o linie de asamblare, e un simplu calcul statistic.
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • #80
            Perfect adevarat Seba. La toate autoturismele cu Airbag, orice anomalie a sistemului, va aprinde martorul in bord. La VW daca se aprinde martorul, il poti stinge numai cu testerul. La renault, daca ai remediat problema se stinge singur.

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google