Intrebare Service

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Intrebare Service

    Salut,

    Pe 16 Dec 2008 m-a pupat usor in fund o soferita neatenta. Ea are RCA la Astra asa ca am mers la constatare la ei. Acolo mi s-a dat o fisa de constatare in care scrie ca trebuie schimbat spoiler spate, reparat panou spate pe 2m, reparat podea spate pe 1m si verificat toba esapament finala (a inceput sa miroasa a sulf in masina in mers, cred ca a sarit din loc vreo garnitura pe la ansamblul esapament).
    Agentul constatator mi-a dat o lista de 4 serviceuri in care imi recomanda sa merg sa fac reparatia deoarece acele 4 aveau decontare directa cu Astra. Totusi nici unul dintre cele 4 nu este autorizat Dacia. Am mai cautat si am aflat ca Auto Marcu's Grup are decontare directa cu Astra, asa ca am de gand sa merg la ei pentru reconstatare si reparatie. Citind aici pe forum nu prea am vazut lucruri prea bune despre ei, asa ca mai degraba m-as duce la ADRAS, de unde am si cumparat masina, si unde ii cunosc pe mecanici si am incredere ca nu-si vor bate joc de masina mea. Totusi daca merg la ADRAS va trebui sa platesc din buzunarul meu reparatia si apoi sa recuperez banii de la Astra.

    Asa ca vin cu intrebarile:
    * cum vi se pare Auto Marcu's Grup ? a-ti avea incredere sa mergeti la ei ?
    * in caz ca merg la ADRAS, cam cat credeti ca ar costa interventia pe care am descris-o mai sus ? si cum se procedeaza sa recuperez banii de la Astra dupa ce platesc din banii mei la service ? - mai mult agreez aceasta a doua varianta deocamdata.

    PS: daca nu am postat bine aici, va rog sa-mi spuneti macar intr-un PM unde sa postez innainte sa stergeti postul.

  • #2
    Am aflat ca si Auto Cobalcescu are decontare directa cu ASTRA, asa ca maine merg la ei.

    Comment


    • #3
      Ceva de gen am patit si eu doar ca era vorba de alt asigurator. Eu am mers la reprezentanta Dacia pentru reparatie si am fost nevoit sa astept cateva zile acceptul de plata. E adevarat ca aveam varianta alternativa sa platesc din buzunar, dar din cate am fost sfatuit, nu e recomandat din cauza taranganarii platii fata de o persoana fizica, lucru ce nu apare la o plata efectuata catre o persoana juridica.
      sigpic

      Comment


      • #4
        eu am facut o reparatie la automarcus si nu am avut probleme cu ei si reviziile tot la ei le fac intotdeauna la acelas mecanic dar mergi unde iti este mai aproape casa si daca nu iti convine ceva te iei de ei sa faca asa cum trebuie succes

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google