Schimb distributie Logan 2 termen

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Uite, acum ii sugerezi sa stea langa mecanic cand/daca schimba pompa. Recunoasteti ca va este frica sa nu fure. Cum? Baga pompa noua de apa in chiloti? Mecanicii au niste salopete ca doar niste placute de frana ar putea intra acolo neobservate.
    Intr-un service de reprezentanta dotat cu camere de luat vederi care filmeaza masina la care se intervine, ati auzit vreodata de furt?

    Sorin Raul, fraza auzita de tine este standard pentru reprezentante. Ei nu schimba de dragul de a schimba. Probabil ca trebuie sa raporteze la Dacia de ce au schimbat pompa de apa si poate o si dau la verificari. Intr-un service nelegat de Dacia, iti schimba ce vor muschii lor, tu sa ai bani sa le platesti.

    Comment


    • #17
      O sa schimb distributia si accesoriile si pompa de apa doar daca spune acolo la emilian . Mersi de sfaturi si ajutor

      Comment


      • #18
        Colegu, cred ca ai inteles gresit..recomand sa stai langa mecanic pe principiul "vorba dulce mult aduce".. mie mi-a aratat de ce nu recomanda schimbarea pompei de pe masina.
        In plus, aveam un masina cureaua de accesorii oe care mi-a inlocuit-o fara facturare.
        Desigur ca eu fusesem atent de la inceput, am rugat sa ma cheme doar cand a dat vechea curea jos si a verificat pompa.
        Am ales manopera in reprezentanta si la sfatul colegilor de pe forum, carora le multumesc.

        Comment


        • #19
          "Vorba dulce" si un bacsis.... A mai existat aceasta discutie pe forum "lasati sau nu bacsis la service/vulcanizare".
          Cine cauta aceasta relatie "speciala" cu mecanicul din service, sa plateasca suplimentar.
          Last edited by gecmc94; 23 February 2019, 11:26.

          Comment


          • #20
            Originally posted by vali2008 View Post
            In plus, aveam un masina cureaua de accesorii oe care mi-a inlocuit-o fara facturare.
            ...si fara garantie pentru manopera. Bonus: ai pierdut si garantia pentru piesa (curea) deoarece a fost montata neautorizat.
            Last edited by abc; 23 February 2019, 13:52.

            Comment


            • #21
              Masina era iesita din garantie, nici nu ma interesa garantie la cureaua de accesorii..ma interesa doar garantia la distributie.
              Legat de bacsis, eu am vrut, nu a cerut nimeni. Si eu am cerut si sa ma cheme mecanicul.

              Comment


              • #22
                Salut , am făcut schimbul distribuției cu tot curele , pompa apa , accesorii , tot original .... Toate bune și frumoase după o perioadă scurtă a început să crească consumul , ce ziceți are vre-o legătură ? Am zis sa schimb și bujiile poate o fi de acolo ... Am 78000 km și nu le-am schimbat niciodată .
                Apropo pompa de apa la km de mai sus era țiplă ca noua .

                Comment


                • #23
                  Pai, la 78.000 km sigur mai merge pompa pana pe la vreo 120.000 , dar bujiile cam trebuiau schimbate de ceva vreme..
                  Motorul cum se comporta, e vreo diferenta, trage la fel?
                  Ca si idee, cat te-a costat toata distractia (piese + manopera)?

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google