Discuri uzate !

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Prima data schimbat discuri si placute la Stepway 2, 1.5 diesel pe la 35000 km , acum are 80000 si iar sunt praf. Am avut un ford Mondeo, fabricatie 2009 si am schimbat discurile prima data la 85000 km. Fiindca Dacia are tamburi pe spate toata treaba o face fata. Cu tamburi nu ai probleme pina pe la 150000 de km.

    Comment


    • #17
      Nu are legatura faptul ca are tamburi cu uzura discurilor fata. Nu ai cum sa schimbi discurile la 35. 000 km. Am MCV Stepway diesel cu 20000 km si discurile sunt ca si noi. Uzura minima.

      Comment


      • #18
        Am inteles ca ...se recomanda utilizarea discurilor cu placute de frana de aceeasi marca nu combinatii.

        Comment


        • #19
          Ai inteles gresit; in general se respecta o anume compatibilitate dar asta nu se refera la producator ci la duritatea si compozitia celor doua elemente care vor lucra impreuna.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • #20
            Recomand discuri si placute de origine. Am avut multe probleme cu cele aftermarket, chiar si Ferodo, ATE, Textar. E loterie, cu exceptia celor de origine.
            Fiecare face cum vrea, nu am actiuni la Dacia. Oricum, eu achizitionez piesele de la magazine de piese din afara grupului, sunt de multe ori mai ieftine.

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google