Asteptare carte de identitate auto - Logan 2 Black & White(16 inch)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Salut.
    Ieri s-au implinit 3 luni din momentul in care am returnat agentului Dacia cartea de identitate a masinii si certificatul de conformitate.
    Prin urmare, m-am gandit sa sun din nou la vocea clientului, cu speranta ca poate primesc ceva informatii noi. Doamna de la VC a zis ca se intereseaza din nou de statusul documentelor dar nu a mai sunat.
    Vazand ca nu ma suna de la VC, nu stiu cum mi-a venit ideea sa-mi sun agentul Dacia, desi am mai sunat-o de vreo cateva ori in decurs de 3 luni.
    Ea foarte senin imi raspunde:"Dar nu v-au sunat colegii mei ca sunt gata documentele?". Am ramas prost, nu alta. Daca ma sunau ei, nu te sunam pe tine.
    Astazi le-am recuperat documentele si cu un drum am facut si programare pentru revizia de 1 an.
    RAR-ul a modificat documentele doar la data de 9 Mai, de aceea a durat atat de mult.
    In orice caz, o experienta de kkt.

    Comment


    • #17
      Salut, Radu, ma bucur ca s-a rezolvat..nu ai precizat daca, pe langa dimensiunea de baza pe 15, au trecut suplimentar doar 195/55/r16 sau apare si 205 pe 16, am vazut ca un coleg avea si aceasta dimemsiune la Logan.
      Oricum, situatia e de rot rasul, e clar cate demersuri au facut cei de la VC sau cat de implicat era agentul Dacia, in timp ce tu mergeai fara acte..

      Comment


      • #18
        Salut Vali.

        Pe spatele cartii de identitate(Logan Black&White 0.9 TCE) apar acum urmatoarele optiuni pentru anvelope/jante:

        195/55 R16 91H
        185/65 R15 88H

        Certificatul de conformitate mentioneaza aceleasi dimensiuni pentru anvelope/jante ca cele enumerate mai sus.

        Eu nu am gasit prin documentele mele vreo mentiune pentru dimensiunea de 205/16, in schimb e disponibila pe Sandero Stepway(si anvelopele 205/16 sunt ceva mai ieftine in comparatie cu cele de 195/16, cel putin la cele de iarna BF Goodrich pe care le-am cumparat, destul de dubios avand in vedere faptul ca sunt mai late).

        Comment


        • #19
          Cele pe 205 sunt mărimi uzuale și cu o piață de desfacere mai mare, implicit un preț mai mic.

          Comment


          • #20
            Da, e o dimensiune exotica 195/55r16, eu am preferat sa iau de iarna pe 15, standard, intrucat cu tot cu jante de tabla au fost mai ieftine decat anvelopele de iarna pe 195/55/r16..

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google