Accident auto

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Accident auto

    Salutare! Am un autoturism Dacia Logan SL plus, an fabricatie 2018 si in urma unui accident rutier in care am fost implicat(vina mea) partea din spate si plafonul au fost foarte rau avariate si dupa discutia cu un tinichigiu trebuiesc schimbate. Solutia este sa gasesc piesele pe la un service de dezmembrari. Intrebare: Pot lua plafonul si spatele de pe un logan, an fabricatie 2014 de exemplu si sa le pun pe al meu care are an de fabricatie 2018? Este vreo problema? Asa dupa ochi par sa fie identice.

  • #2
    Poti. Dar, daca nu e facuta cum trebuie... e zero barat. Au fost afectate puntea si lonjeroanele spate? daca da... mai bine marit-o asa si ia-ti alta.

    Comment


    • #3
      Merci de reply. Da, au fost afectate lonjeroanele, iar puntea nu stiu sigur. Acum sa vad cum e mai avantajos, sa o repar sau sa o vand.

      Comment


      • #4
        N-ai pentru ce.

        Comment


        • #5
          daca ai casco valabil la masina, ar trebui sa iti dea dauna totala. Mergi si deschide dosar de dauna

          Comment


          • #6
            Daca ia in calcul piese din dezmembrari putem concluziona ca nu are asigurare casco.
            I have no special talent. I am only passionately curious.

            Comment


            • #7
              Sa mai zica cineva, ceva de rau de euroins ; accident pe 23.12, tot in ziua aceea depusă cererea (suport) online, zile libere ..., pe 31.12 contactat de inspector, care mai cere niste acte si poze si pe 04.01.2021, hop, gata cu pv de constatare/autorizatie de reparație. Neavând pretenții pecuniare , nu am mai așteptat oferta lor si am facut programare in service-reprezentanta,agreat, doar ca aici e ocupat 2 saptamani de aici încolo. Așadar, nu tot ce se aude e adevarat si cred, parerea mea, ca probleme sunt doar acolo unde se așteaptă oferta-banii, eu ii las ca se descurce între ei.

              Comment


              • #8
                reprezentanta are contract cu euroinsu? despre ce pagube este vorba?

                Comment


                • #9
                  Am scos lista cu servis-urile din Pitesti ,care lucrează cu ei si am ales chiar reprezentanta de unde am ridicat-o în urma cu aproape 3 anișori. Paguba-constatare inspector: bara spate-înlocuire, carenaj roata-înlocuire, capac roata-înlocuire, pasaj roata aripa spate- reparație, usa spate -polish. Acum ramane de vazut ,daca la service descoperă si altceva, dar nu cred, a fost o lovitură usoara. Nu e placut sa ti se întâmple așa ceva, dar nici sa faci din asta o tragedie, eu fiind" Stan nepatitu" , pana acum
                  Last edited by alex1ioan; 11 January 2021, 17:46.

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google