Navigatie Dacia Logan plug&play?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Navigatie Dacia Logan plug&play?

    Salutare! Dețin un Logan 2018(in garanție) cu radio. Intrebarea mea este: O navigație originală se potrivește plug & play? Sau e nevoie de umblat la mufe? Și-a schimbat cineva radio-ul cu navigație până acum?
    Last edited by Adrian094; 4 May 2020, 14:18.

  • #2
    Noul meu telefon SAMSUNG A20e nu se poate conecta prin bluetooth la aparatul RADIO. Înainte aveam un SAMSUNG J3 care funcționa perfect. Cele doua telefoane se vad intre ele sau cu alte dispozitive prevăzute cu bluetooth, mai putin A20e cu radioul...Varianta bluetooth la J3 este 4.1, iar la A20e 5.0. După câte știu sunt compatibile între ele...Nu stiu ce versiune de bluetooth are radioul...e original pe LOGAN SL PLUS 2018
    Păreri și soluții?

    Comment


    • #3
      Originally posted by Adrian094 View Post
      Salutare! Dețin un Logan 2018(in garanție) cu radio. Intrebarea mea este: O navigație originală se potrivește plug & play? Sau e nevoie de umblat la mufe? Și-a schimbat cineva radio-ul cu navigație până acum?
      Grijă că pierzi garanția pe partea electrică...nu poți avea răbdare până iese din garanție? Sau când mergi la revizia de 2 ani întreabă. După câte știu eu e nevoie de o antenă GPS care nu știu dacă e și pe modelele dotate doar cu aparat radio...

      Comment


      • #4
        La un moment dat, ma pasiona si pe mine, dar am ramas cu Waze de pe telefon..daca eram mai pe langa Capitala, o rezolvam sigur.
        Antena GPS nu are sigur, se cumpara separat, e in jur de 90-100 ron.
        Gasisem ceva discutii ai in legatura cu camera pe soate, cum ca ar fi niste precablaje
        In ceea ce priveste garantia, nu ar fi probleme, atata timp cat nu se intervine fizic ( taiere de cabluri, gaurire, etc).
        Nu stiu daca se potrivesc mufele, inclin sa cred ca da..
        Incearca sa il contactezi pe colegul de forum torquemada, vei primi clarificari foarte precise..mie imi pare rau ca e la ceva distanta.
        Bafta!

        Comment


        • #5
          Mulțumesc pentru informații!

          Comment


          • #6
            Adrian094 e plug&play. La achiziționarea navigației sa o iei cu antena gps în rest e bricolaj.

            Comment


            • #7
              Am înțeles danLaza multumesc!

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google