Navigatie Dacia Logan android , pareri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    eu as merge pe varianta fara "televizor" pentru ca update-urile sint mai dese si nici nu trebuie platita updatarea dupa primii 1-2 ani.
    telefon poti pune unu` mai vechiut sau mai nefolositor/care nu-ti mai place la fel de mult...
    mai mult de 8 giga de muzica nu cred ca are rost sa ai vreodata asupra ta (nu ma refer la *.flac; si nici n-are rost sa cari *flac-uri pentru difuzoare de dacie).
    singurul aspect care-mi pare important: vederea de pe camera de mers inapoi - am impresia ca merge doar pe "televizor". daca poti fara camera ("ca pe vremuri") android e cel mai miez.

    Comment


    • #17
      Am avut eu navigatie Android pe VW vreo 5 ani. Cred ca era singurul lucru care a mers destul de bine pe troaca aia. In interior sunt toate cam la fel, la exterior unitatile dedicate se monteaza fara adaptari, au exact dimensiunile necesare pentru masina respectiva. Fara rame adaptoare, fara mufe taiate. Singura problema, nu prea merg cu camere originale de Dacia, trebuie un adaptor de tensiune. Camerele pentru unitatile cu Android sunt extrem de ieftine si usor de montat.
      Tarziu m-am prins ca nu trebuie facut update la Google app, incetinea f mult unitatea. Wifi f bun, BT la fel, doua mufe USB in torpedou, posibilitati de extindere si adaptare multiple, conectica camera frontala, informatii de pe CAN BUS, conectica pt monitoare tetiere, radio la fel de bun ca cel original, posibilitate adaptor OBD.
      Eu am fost multumit tare. Ecranul e cateva clase peste Medianav, rezolutie si luminozitate super.

      Comment


      • #18
        Android dedicat Dacia . Net superior Medianavului , atat hardware cat si soft.
        Last edited by georgstelsib; 28 April 2021, 12:23.

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google