Cod erroare Logan 2 , 0.9 tce

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cod erroare Logan 2 , 0.9 tce

    Salut , de câteva zile Loganul meu a inceput sa o ia razna.Astazi am fost la un prieten pentru o diagnoza.Codul de erroare este dtc021798 , după ce am răscolit bine pe google nu am găsit nici unde acest cod. Dacă mă puteți ajuta cu aceasta erroare vas rămâne îndatorat.
    Mulțumesc.
    You do not have permission to view this gallery.
    This gallery has 1 photos.

  • #2
    Trebuia deschis topic nou, un banal DTC021798 Engine coolant temperature to high, problema e că dacă apare se aprinde martor supraîncălzire pe TdB și simultan ai beep și eroare stocată pe TdB

    - stare lichid de răcire
    - stare GMV
    - stare termostat
    - stare sondă temperatură

    Antigel necorespunzător, GMV (ambele treapte nefuncționale), termostat blocat pe închis, sondă de temperatură defectă.

    P.S. Delphi nu e cea mai bună unealtă de diagnoză la Logan II
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • #3
      Apare becul de temperatura in bord, însoțit de un beep. Daca reduc turația imediat martorul din bord se stinge.De menționat că uneori se aprinde și când urc o panta mai abrupta.

      Comment


      • #4
        poate sistemul de racire si sonda de temperatura sunt ok. Atunci supratemperatura poate avea multiple cauze : ulei necorespunzator, benzina necorespunzatoare, combustie, aprindere, etc.

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google