Logan II dci vs Logan III benzina

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan II dci vs Logan III benzina

    Vreau sa achizitionez o Dacia Logan dar nu m-am hotarat ce model sa iau, Logan II dci sau Logan III benzina. Intentionez sa ma folosesc de masina respectiva o perioada mai mare (8-10 ani). Nu intentionez sa o folosesc la taxi. Ce pareri sau sfaturi puteti sa imi dati? Multumesc anticipat pentru orice parere sau sfat.

  • #2
    Întâi trebuie sa te hotărăști, " ce vrei", o masina "SH" vs una "NOUA".

    Comment


    • #3
      E plin pe site-urile de anunțuri de Logan III mașini SH, deci e comparație între SH și SH
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • #4
        Sh mai "nou"vs sh mai "vechi"

        Comment


        • #5
          Eu , unul, nu mi-as cumpara o masina de 1-2 ani vechime, cu garanția la jumătate și cine știe ce "interventii chirurgicale/estetice ", în detrimentul unei mașini noi, pt câteva sute de euro. Dar poate termenele de livrare actuale, fac sa ne pierdem rabdarea.

          Comment


          • #6
            M-am gandit la Logan II dci sh (dupa 2016) sau Logan III benzina nou. Dar Logan III nu a fost scos cu motor dci, iar eu in ultimii 15 ani am condus numai diesel. Din cauza asta nu m-am hotarat inca la noua achizitie. Multumesc!

            Comment


            • #7
              Ia linistit benzina cu GPL. Merge cel putin la fel de bine ca dieselul plus ca iesi mai ieftin din toate punctele de vedere. Le am pe amandoua.

              Comment


              • #8
                Nu există nu a fost scos cu dCi, ai Logan III, diesel 1,5 dCi adblue+BVM în... Maroc, trebuie doar să adaugi și ESP-ul că nu are standard la 12829euro

                Découvrez toute la gamme Dacia : Duster, Lodgy, Dokker, Logan, Sandero. Tous les prix et caractéristiques de nos modèles. En savoir plus sur nos offres de financement, nos forfaits d'entretien et notre réseau de concessionnaires.
                Last edited by t0rquemada; 11 November 2022, 10:23.
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • #9
                  Multumesc de informatie. Nu am verificat in alte tari.

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google