Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vezi ca la Nissan mai ai rate de platit...

    Comment


    • Plus costurile conexe de exploatare, mai mari, cel putin pentru mazda, megane si nissan. Opel, dupa mine, iese din carti (parere pur subiectiva).

      Comment


      • Originally posted by m3dic911 View Post
        Sa-l stapanesti sanatos, cat mai multi km, fara incidente/probleme!

        Sent from my SM-G901F using Tapatalk
        Multumesc frumos!

        Trimis de pe al meu SM-G361F folosind Tapatalk

        Originally posted by GuGu21 View Post
        Logan'ul e masina ieftina si doar asa merita banii. Maxim 9000 EUR sa dai pe ea, la 11.000-12.000 EUR deja apar variante care o bat la curu gol. Click pe autovit, cateva exemple:




        Sigur variante sunt multe, nu trebuie sa intram in polemici ... Dar atentie: la peste 11.000 EUR exista deja variante ( aproape noi, cu garantie ) care elimina Dacia din start, nu vad de ce ai da pe un Logan 12.000 EUR cand ai putea alege unul din modelele de mai sus sau multe altele
        Eu am dat 8600,pana la 11000-12000 mai este.Mi-a luat 3 luni sa ma hotarasc ce vreau,initial vroiam golf 6 sh sau skoda octavia dar ce am vazut numai cu probleme.Am ales logan nou deoarece mi-a placut aspectul si in opinia mea chiar nu merita sa dau suma asta pe un sh.

        Trimis de pe al meu SM-G361F folosind Tapatalk
        Last edited by constantin92; 10 March 2016, 20:07. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Originally posted by constantin92 View Post
          Multumesc frumos!

          Trimis de pe al meu SM-G361F folosind Tapatalk


          Eu am dat 8600,pana la 11000-12000 mai este.Mi-a luat 3 luni sa ma hotarasc ce vreau,initial vroiam golf 6 sh sau skoda octavia dar ce am vazut numai cu probleme.Am ales logan nou deoarece mi-a placut aspectul si in opinia mea chiar nu merita sa dau suma asta pe un sh.

          Trimis de pe al meu SM-G361F folosind Tapatalk

          Exact asa am gandit si eu peste 5000 euro nu se merita second hand

          Comment


          • Originally posted by m3dic911 View Post
            Prestige comandat si platit integral la inceputul lui februarie, 1.2, full mai putin vopsea metalizata (am optat pentru blue navy), termen de livrare comunicat de dealer (meridian nord) 22.04.2016
            Stai linistit, eu tot la meridian (vest) am dat comanda in 15 ianuarie, initial termenul de livrare era 20 si ceva aprilie, dar pe 13 februarie am ridicat masina.

            Comment


            • Ce frumos ar fi...

              Comment


              • Constantin 92 ai luat ceva dotari optionale sau varianta prestige simpla?- adica fara pachete optionale ,vopsea metalizata sau navigatie
                Te intreb deoarece am un amic care vrea sa si cumpere un logan si nu stie cat mai costa un prestige cu reducerea dacia

                Comment


                • Originally posted by panselin4 View Post
                  Constantin 92 ai luat ceva dotari optionale sau varianta prestige simpla?- adica fara pachete optionale ,vopsea metalizata sau navigatie
                  Te intreb deoarece am un amic care vrea sa si cumpere un logan si nu stie cat mai costa un prestige cu reducerea dacia
                  Ca dotari optionale am ales culoare metalizata.Pretul fara aceste dotari este 9300 respectiv 8300 pt. clienti dacia

                  Trimis de pe al meu SM-G361F folosind Tapatalk

                  Comment


                  • ai dreptate, n-am vazut
                    Ideea e ca logan ramane best buy atata timp cat nu intri in categoria masinilor "premium" second hand, aproape noi cu garantie de reprezentanta ...
                    Daca alege cineva sa dea pe un Logan 12mii EUR in locul masinilor de mai sus sau alte modele de pe net, ar fi cel putin ciudat ...

                    Comment


                    • Uite ca eu am dat 13.000 pe al meu MCV si mi s-a parut un pret corect pentru un break aproape full option. Asa ca hai sa nu generalizam...

                      Comment


                      • Foarte corect, eu am dat putin peste 7000 de euro pe laureat prin rabla, am un amic care a dat pe o masina sh 3000 euro, si intr un an a trebuit sa mai bage tot vreo 3000 in ea pt ca tot picau piese, tot cu probleme,masina de 10 ani, care masina ii este frica sa nu se strice din nou
                        Majoritatea cunoscutilor isi vand masinile cand deja fac multe probleme, si cand trebuie sa bage bani multi in ele
                        Cum zice lumea la tara, omul nu si vinde vaca care da lapte, ci cea care nu da lapte

                        Comment


                        • 13000 euro e foarte mult pt un biet Logan...ca sa nu spun enorm...in sensul ca nu face suma asta.
                          Keep walking...

                          Comment


                          • Originally posted by jonnie007 View Post
                            13000 euro e foarte mult pt un biet Logan...ca sa nu spun enorm...in sensul ca nu face suma asta.
                            Nu contesta nimeni ca nu sunt multi bani pentru o masina, dar, de curiozitate, ce masina, NOUA, cu aceleasi dotari/caracteristici, poti sa cumperi in aceeasi bani ca un Logan?

                            Sent from my SM-G901F using Tapatalk

                            Comment


                            • jonnie007, dar la banii aceia 12-13 000 euro nu iei diesel de la marcile enumerate de tine. Iei motorizarea cea mai slaba pe benzina.

                              Comment


                              • Tot 13000 de euro am dat si in 2007, pe o Skoda Octavia 2 Elegance cu cutie DSG, 1,9 TDI, an 2004, adusa personal din Germania, cu 70.000 de km la bord. Acum are 250.000, e in perfecta stare de functionare, dar tinuta din scurt dpdv al intretinerii. Super masina!

                                Nu mi-a parut rau de bani nici atunci si nici anul trecut cand am luat MCV-ul nou. Mi-am facut si imi fac treaba cu ele, am considerat intotdeauna ca, in orice domeniu, calitatea vine la un anumit pret.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google