Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Oare dupa 31 martie o sa fie ceva discount-uri mai mici decat akum?

    Comment


    • Posibil sa nu mai fie
      De obicei asa se intampla
      sigpic

      Comment


      • Discount-ul acum e de 200E. In caz de precomanda (cum a fost cazul meu) beneficiez de acei 200E + programul rabla cand incepe . In cazul in care o sa fie un discount mai mare decat cel actual mi s-a promis ca voi benificia de cel din urma . Acum sa vedem.
        Sper sa bage un discount de 300E.

        Comment


        • Acelasi discount l-am avut si eu anul trecut plus un an de garantie extinsa

          Comment


          • in cazul asta o sa merg sa platesc avansul ca nu as pierde asa discount. In decembrie cand am fost la ei era doar 500 euro

            Am fost la Dacia sa dau o precomanda si am ramas cu un gust amar...exista 2 variante: ori iau in perioada asta si beneficiez doar de discount-ul de 800 euro (MCV - am Dacia in familie) ori astept programul rabla cand va fi alta oferta evident mult mai mica. In concluzie daca vreau cu rabla o sa isi aiba ei prime mai mari la vanzare si omul de rand trebuie sa plateasca mult pe o masina si asa supraevaluata. Rusine!
            Last edited by ady_dragan; 16 March 2016, 14:31. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Nu vreau sa iau apararea nimanui, dar vei observa ca toate marcile au aceeasi politica. Evident ca in perioada in care nu este activ programul rabla, vor avea alte oferte care sa stimuleze vanzarile. Si tot asa, cand intra in vigoare rabla, dat fiind faptul ca cererea va creste, si ofertele anterioare dispar.

              Sent from my SM-G901F using Tapatalk

              Comment


              • Ma deranjeaza si faptul ca TVA a scazut si pt modelul ce care il vreau ar fi trebuit sa scada pretul cu 400 euro. Eu urmaresc preturile de cand era TVA 24% si pe site apare exact acelasi pret. De asemenea nici culoarea de prezentare din pozele de pe site la MCV nu apare in configurator. Daca nu mai exista cu adevarat o sa merg pe masina second si sa-si dea foc la oferte ca nu o sa platesc 10.000 euro pe o masina la care nu pot alege macar o culoare care imi place.

                Comment


                • acum trei saptamani am avut aceiasi dilema:
                  -s-a stricat skoda de 14 ani , pe care mă gandeam sa o dau prin programul rabla (6000 lei egal 1350 euro -cam atata cred ca si valoreaza )
                  -am vazut promotia de reducere 800 euro (fiind si posesor de logan), la momentul respectiv era pana la 29 februarie, acum am vazut ca s-a prelungit pana la 31 martie.
                  -am hotarat sa nu dau pasarea din mana , adica sa nu astept programul Rabla (poate nu este in anul 2016, poate nu primeam vaucer etc) si am ales reducerea de 800 euro, am ramas si cu Skoda pe care sper sa o pun la punct si sa iau si ceva bani pe ea, daca dau Skoda cu 600 euro tot sunt pe plus decat cu Rabla

                  @adi_dragan
                  la culori ai dreptate, la reprezentanta am ales culoarea BEIGE CENDRE (in talon maro) , culoare care nu apare in configuratorul on-line
                  Last edited by agp626; 16 March 2016, 15:07. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • @ady_dragan: da, partea cu TVA e de porc, sincer nu am urmarit, dar e de porc daca nu au scazut

                    Sent from my SM-G901F using Tapatalk

                    @agp626
                    Cam in aceeasi situatie am fost si eu. Am primit discount 1000 euro, pt ca aveam Dacie, apoi mi-au luat ei Dacia veche, mi-au dat 2800 euro pe ea (bani care au constituit avansul pentru masina noua), evident mai multi bani decat as fi primit prin rabla.

                    Sent from my SM-G901F using Tapatalk
                    Last edited by m3dic911; 16 March 2016, 15:13. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • La partea cu TVA au scazut ceva la preturi: Pack securite era 400 EURO, acum e 390, Media Nav de la 300 la 290 euro, pack look de la 350 la 340 Euro, culoare metalizat de la 300 la 290 euro. Acum daca au avut ei grija ca per total sa iasa la fel nu am mai urmarit. Am fost curios doar pe partea de optionale.

                      Comment


                      • Eu am urmarit cand a scazut tva ul si scazusera preturile la masini, la toate variantele cu 200-300 euro, iar la optionale cum zici cu vreo 10 euro

                        Comment


                        • Salutare, am fost si eu sa ma interesez la Dacia azi. Vreau sa achizitionez un Logan Prestige 1.2 sau Sandero Laureate 1.2. Sandero place sotiei, Loganul mie. La Sandero imi fac reducere de 800 EUR pentru ca mai am o dacie in familie si la Prestige reducere de 1000 EUR. Ambele masini in conditiile astea vin la acelasi pret. Saptamama care vine merg sa dau avansul pentru a rezerva masina si a profita de oferta valabila pana la 31 Martie. Termen de livrare la mijlocul lunii Aprilie, nu mi-au dat data fixa, e in functie de care o aleg. Si eu vroiam sa astept rabla dar profit de reducerea asta pentru ca e mai putina bataie de cap. Inclin spre Logan Prestige pentru dotari.
                          E prima masina, asa ca voi digera forumul acesta deacum incolo.

                          Comment


                          • Faci comanda luna aceasta și apoi aștepți și programul rabla și beneficiezi de ambele promoții. Succes.

                            Comment


                            • Daca itinalegi gen Logan alb si cu o echipare standard iti vine mai repede? Zicea DanielTom "in functie de ce aleg"...nu au si pe stoc? Sa o iei in aceiasi zi? ))

                              Bineinteles....cu banii jos
                              Last edited by enc_edy; 20 March 2016, 01:26. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Eu am avut termen o luna jumatate si a venit dupa 3 saptamani

                                Trimis de pe al meu SM-G361F folosind Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google