Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Azi am fost sunat de catre reprezentantul Dacia sa ma anunte ca masina se va livra undeva pe la jumatatea luni, fata de 6 mai cum era initial. Acum mai am de asteptat dupa programul Rabla pentru a putea sa o si ridic, poate pana de 1 mai o am si eu !!!

    Comment


    • Succes!

      Sent from my SM-G901F using Tapatalk

      Comment


      • Ms !!! Poate ne vedem la intalnirile fulger .

        Comment


        • Poate.. Daca as stii si unde si cand

          Sent from my SM-G901F using Tapatalk

          Comment


          • uite aici se anunta iesirile fulger

            Comment


            • Notat. Multumesc

              Sent from my SM-G901F using Tapatalk

              Comment


              • Salut,

                Vreau sa achizitionez si eu un logan si nu prea inteleg cum adica voi platiti avans la masina si apoi asteptati sa dati tichetul de la rabla. Daca eu vreau acum sa ma duc sa o cumpar fara rate fara nimic, nu prea cred ca am cum sa mai astept pana intru in posesia tichetului. Apropo de tichet stie cineva practic ce trebuie facut ca sa intri in posesia lui?

                Comment


                • Salut,

                  Iti dau exemplu cazul meu , am fost pe data de 14.03.2016 la Meridian, am dat precomanda (5% din valoarea masinii, aproximativ 500E), masina urmand sa vina pe data de 6 mai 2016. Cand am dat precomanda mi s-a spus ca eu pot da precomanda, urmand ca cei de la fabrica sa bage masina mea in productie, iar in momentul in care incepe programul rabla, reface actele in asa fel in cat sa intre si acel voucher. In cazul tau daca dai acum comanda si ei nu o au pe stoc astepti termenul de livrare si tot trebuie sa dai acel 5% din valoarea masinii ca ei sa fie sigur ca nu te razgandesti .... Sper sa te fi lamurit cat de cat

                  Comment


                  • Originally posted by alinn28 View Post
                    Salut,

                    Vreau sa achizitionez si eu un logan si nu prea inteleg cum adica voi platiti avans la masina si apoi asteptati sa dati tichetul de la rabla. Daca eu vreau acum sa ma duc sa o cumpar fara rate fara nimic, nu prea cred ca am cum sa mai astept pana intru in posesia tichetului. Apropo de tichet stie cineva practic ce trebuie facut ca sa intri in posesia lui?
                    Cu banii jos o poți ridica de la dealer, doar dacă masina este pe stoc, în rest aștepți sa o fabrice la uzina în medie 6 saptamani.

                    Comment


                    • Si acum ca o curiozitate asa, daca dai avansul si intervine ceva si n-o mai poti cumpara, ti-l mai da inapoi ?

                      Comment


                      • Masina este la dealer asta este "problema" . Si legat de rabla stie cineva practic ce trebuie fcut? te duci cu masina la Remat sau cum, parca intelesese-m ca acum e ceva online

                        Comment


                        • Originally posted by GuGu21 View Post
                          Si acum ca o curiozitate asa, daca dai avansul si intervine ceva si n-o mai poti cumpara, ti-l mai da inapoi ?
                          Da. Primesti avansul inapoi daca nu au trecut mai mult de 90 de zile de la initierea notei de comanda. Asa scrie si pe nota ta de comanda ... nu??



                          By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!

                          Originally posted by GuGu21 View Post
                          Si acum ca o curiozitate asa, daca dai avansul si intervine ceva si n-o mai poti cumpara, ti-l mai da inapoi ?
                          Originally posted by alinn28 View Post
                          Masina este la dealer asta este "problema" . Si legat de rabla stie cineva practic ce trebuie fcut? te duci cu masina la Remat sau cum, parca intelesese-m ca acum e ceva online
                          Ai putea sa verifici si tu inainte de a intreba ... ca doar de-aia ai tastatura, monitor etc. Dar, deh ... e mai bine sa ni se dea mura-n gura.



                          Deocamdata nu apare nimic despre Rabla 2016.

                          By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!
                          Last edited by M.FLORIN; 8 April 2016, 09:15. Reason: Automerged Doublepost
                          sigpic
                          This is My Ride!
                          !Visit and enjoy!

                          Comment


                          • Originally posted by alinn28 View Post
                            Masina este la dealer asta este "problema" . Si legat de rabla stie cineva practic ce trebuie fcut? te duci cu masina la Remat sau cum, parca intelesese-m ca acum e ceva online
                            Pai la Rabla 2015 trebuia sa ai masina inmatriculata de 8 ani in Romania,nu trebuia sa fii tu proprietarul caci se putea instraina voucherul.
                            Mergi la Dacia cu actele masinii,cauta doamna de acolo pe calculator si daca primeste raspuns si iti zice ca e ok,mergi la primarie pentru adeverinta aia de impozit si cam asta e tot,dai avansul si comanda pentru masina si astepti nerabdator.
                            Bafta !!!

                            Comment


                            • Traseul era cam asa: Doamna de la reprez Dacia cu PC-ul (tichetul rabla) >Ok! (termen de cateva zile) >Remat>hartia de casare>Primarie radiere>inapoi la d-na cu PC-ul de la Dacia (cu actele de radiere) > OK!
                              Nu mai sunt asa sigur cu traseul de radiere a rablei.
                              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                              Comment


                              • Originally posted by Oti View Post
                                Traseul era cam asa: Doamna de la reprez Dacia cu PC-ul (tichetul rabla) >Ok! (termen de cateva zile) >Remat>hartia de casare>Primarie radiere>inapoi la d-na cu PC-ul de la Dacia (cu actele de radiere) > OK!
                                Nu mai sunt asa sigur cu traseul de radiere a rablei.


                                Eu am fost si la primarie sa scot o hartie nu mai stiu exact ce era cred ca era un nefiscal.mentionez ca nu aveam rabla

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google