Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • am inteles

    destul de aiurea treaba asta, ai avut curaj totusi, eu n-as fi facut asa fara sa am o certitudine. de la actualu guvern te poti astepta la orice chestie nasoala si de mine au tras sa ma grabesc sa-mi vand loganu sa le iau un logan plus/fiat punto, ca nu mai tine rabla mai mult de 2 luni, etc

    eu am crezut ca deja a inceput

    inteleg ca leasingu a inceput deja sa ”ruleze”, in lipsa masinii si in lipsa certitudinii derularii programului?? sau ratele incepi sa le platesti dupa ce-ti vine masina? nu mai tin minte cum a fost la mine când am luat-o, daca am inceput sa platesc inainte sa-mi vina (a durat vreo 2 luni de la comanda pana la livrare) sau dupa.
    Last edited by cristi....; 16 May 2016, 14:51.

    Comment


    • Eu o iau cu banii jos si in 5 ani ii adun la loc ca si cum as avea rate ca altfel platesc aproape dublu si nu e normal sa castige camatarii asa usor banii...sa mai produca si bancile ceva daca vor bani.

      Comment


      • Va salut,
        Lamuriti-ma si pe mine:
        Multi colegi de mai sus au spus ca au dat avans si asteapta programul Rabla. Ce inseamna asta, ati dat deja rablele si aveti thichetele ?, urmeaza sa dati rablele dupa inceperea programului? cumparati tichete de la altii ? Intreb pentru ca am o cunostinta care nu a reusit sa dea rabla lui anul trecut si a fost nevoit sa cumpere tichet de la altcineva. Eu nu am asteptat programul pe 2016, am beneficiat de reducerea de 800 euro din februarie si am vandut masina veche cu 1200 euro, deci am iesit ceva mai bine decat cu rabla.
        O zi buna.

        Comment


        • Eu am facut la fel, am dat comanda pe 27 aprilie de masina, termen de livrare 10 iunie desi cel mai probabil o sa vina pe la sfarsitul lui mai si astept inceperea programului Rabla. O data ce incepe programul, cei de la dealer o sa imi dea nota de inscriere in baza careia o sa casez o masina. Acum practic programul nu exista deci nu ai cum sa casezi o masina.

          LE - foarte buna oferta cu 1000 lei / an Casco la Alianz, mai ales fara franciza. O sa ma interesez si eu.
          LE2 - pentru faptul ca am comandat masina inainte de luna mai, am primit 300E discount de la dealer + inca 110E din partea lor, pe care o sa ii investesc in accesorii (presuri / tavita portbagaj si aparatori noroi probabil).
          sigpic

          Comment


          • Cei 300 euro sunt din partea uzinei. Eu am discount de 500 euro la modelul prestige diesel + bonuri de carburant in valoare de 100 euro din partea dealerului. Prin programul rabla se mai scad cei 6500lei + 750lei(la masinile care au noxe sub 100mg/km)
            Last edited by MihaiiahiM; 16 May 2016, 21:01.
            sigpic

            Comment


            • Eu de exemplu nu am masina de dat la rabla asa ca o sa cumpar tichet

              Comment


              • Am inteles ca acum este varianta aia in care cine da rabla trebuie sa specifice in favoarea cui o da daca renunta la "tichet", in momentul in care da efectiv rabla respectiva. Nu merge s-o dai si sa astepti sa vezi cui dai tichetul mai tarziu.
                Buna ziua, buna ziua, am venit sa dau rabla dar nu ma folosesc eu de program, se foloseste Ghita Meserie.

                Comment


                • Asa e! Dupa ce gaseste cumparator si are certificat fiscal de la finante cum ca nu are datorii merge si da masina la casat. Voucherele sunt doar electronice asa ca vei da masina cand ai stabilit ca o sa cumperi una noua sau vinzi voucherul.

                  Comment


                  • Plin de tichete la vinzare :
                    Intra pe OLX.ro si vezi toate anunturile din categoria de Piese auto ⭐ Cumpara tichet rabla second hand sau noi!

                    Comment


                    • Important este si pretul ticket-ului. Eu am batut palma pe 1500lei (~330euro) fara sa misc un deget.
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by MihaiiahiM View Post
                        Adica ai 5 ani .
                        Da, dar am platit in plus cei 2 ani garantie in jur de 700 lei. Referitor la pack securite ai pilot automat\limitator de viteze, senzori la parcarea cu spatele, volan imbracat in piele si schimbator de viteze imbracat in piele totul cu numai 390 euro.

                        Comment


                        • Originally posted by MihaiiahiM View Post
                          Important este si pretul ticket-ului. Eu am batut palma pe 1500lei (~330euro) fara sa misc un deget.


                          Putin cam mult ai dat zic eu....

                          Comment


                          • Se pot cumula tichetele? SI unchiul meu are una de casat...+masina mea...o reducere frumusica.

                            Comment


                            • Nu se mai cumuleaza de prin 2012, tichetele.

                              Comment


                              • Acum e sedinta de guvern. Astazi se emite ordonanta cu programul Rabla. Stire digi24 ora 11.05

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google