Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am fost astazi la "dilar"...cica prin 8 deja incep sa se ridice masini.
    Una peste alta...maine merg sa-i fac poze la masinuta....macar sa am poze cu ea...

    Comment


    • Perfect. Mai avem vreo 3 saptamani..

      Originally posted by bolovan View Post
      Am fost astazi la "dilar"...cica prin 8 deja incep sa se ridice masini.
      Una peste alta...maine merg sa-i fac poze la masinuta....macar sa am poze cu ea...
      Te asteptam cu pozele
      Last edited by danutz89; 21 May 2016, 01:50. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Logan Plus este Acces + accesorii sau Ambiance + accesorii sau eventual o varianta combinata + accesorii?
        Are jante argintii sau negre? Bara fata/spate e vopsita?

        Comment


        • Logan Plus este Ambiance + AC si proiectoare.

          Comment


          • Pentru cei care au platit avansul pentru Dacia inainte de incepera programului Rabla: ati fost informati din reprezentanta ca trebuie stornata suma si efectuata o noua plata cu o data ulterioara demararii programului?


            Sent from my iPad using Tapatalk

            Comment


            • Dap, am fost informat.
              Si mi-a fost explicata si motivatia:
              Am facut un precontract fara rabla (nu se putea face altfel)...ca sa-mi bage masna in productie.
              Dupa (asta o sa fie undeva pe saptamana viitoare), o sa facem anulam contractul vechi (deci implicit trebuie stornata factura)...si facem unul nou care sa includa si rabla. Si atunci trebuie platit avansul pt contractul ala.

              Comment


              • Da, asa am inteles si eu, desi cred ca ar fi fost ok sa ni se expuna inainte aceasta situatie, se puteau evita astfel drumuri si timpi pierduti.

                Comment


                • Pai se putea evita...dar venea mai tarziu masina. Din cate stiu eu, sunt 30 zile pentru livrarea masinii (din momentul in care intra banii in contul dacia). Prin urmare, intrarea in productie putea sa aibe loc abia pe la inceputul lunii iunie. Asa, cu mica asta jonglerie...multi au masiniile deja in depozit la reprezentanta (cum este cazul meu...)

                  Comment


                  • Am facut un precontract fara rabla (nu se putea face altfel)...ca sa-mi bage masna in productie.
                    Dupa (asta o sa fie undeva pe saptamana viitoare), o sa facem anulam contractul vechi (deci implicit trebuie stornata factura)...si facem unul nou care sa includa si rabla. Si atunci trebuie platit avansul pt contractul ala
                    asta se știa încă de la Rabla 2014!
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • Nah...eu la rabla 2016 am aflat Si se pare ca si colegul acum a aflat.
                      Inca n-am mai cumparat cu rabla. Prima masina luata prin rabla.

                      Comment


                      • Se face bon de comanda si se achita minim 5% drept avans. Cat despre stornare, sa nu uitati ca ne trebuie si certificat fiscal nou, adica inca un drum la "taxe si impozite".
                        sigpic

                        Comment


                        • Da si mie mi-au spus ca pana in 6 iunie cand incepe RABLA o sa facem din nou...si da si certificatul fiscal trebuie din nou.. din pacate...nu e nimeni de vina decat statul cu rabla ca s-au miscat astia cu programul ca melcul....

                          Comment


                          • Certificatul fiscal este valabil doar in luna in care a fost emis. Daca a fost emis pe 31 mai, pe 1 iunie nu mai este valabil. Dar daca a fost emis pe 1 iunie, si pe 30 iunie mai este valabil.

                            Comment


                            • Da asa este, din pacate o sa mai facem niste drumuri....

                              Comment


                              • Au inceput sa se miste. http://www.afm.ro/main/media/comunic...25_05_2016.pdf
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google