Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Folosim in casa becuri altfel decit incandescenta, adica ecologice - neon sau LED - de ce am mai folosi la masina ??

    Comment


    • @bogdan pentru ca
      1. Inca sunt mai ieftine...si este masina low cost
      2. Trebuie reporiectare multa si cercetare (care costa...si ar ridica pretul masinii..si cand vrei sa pastrezi jos pretul...in productia unui produs...probabil 50% din pret este costul de cercetare).
      Mai simplu...raspunde la intrebarea: de ce nu se pune fibra de carbon pe logan?

      Comment


      • Originally posted by bolovan View Post
        Eu nu vreau sa arate ca tesla model S..nici sa mearga ca Audi...nu de alta...dar nu o sa-mi permit sa o cumpar noua

        Foarte corect, loganul nou prin rabla, il iei cu 6300 euro cu ac si cam tot ce ai nevoie, alte masini mult mai evoluate tehnologic costa cu mult mai mult, chiar mai scumpe decat apartamentele din bucuresti, deja imi par preturi mult exagerate
        Acum dacia are un raport pret calitate excelent, adica pt banii acestia o masina noua cu dotarile daciei este imbatabila
        Tesla este exorbitant de scumpa dar macar este full electric( spre deosebire de alte marci premium care sunt ffff scumpe dar au motoare clasice ), este viitorul, peste 10 ani toata industria auto va fi electrica
        Last edited by panselin4; 28 May 2016, 13:28.

        Comment


        • Ia vezi,la 6300 are oglinzi incalzite si degivrate?
          Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

          Comment


          • "peste 10 ani toata industria auto va fi electrica"
            mai putin loganul care e cu 20 de ani in urma ?
            o/____\o
            (i)
            .........

            Comment


            • La peugeot ai discout 4500 euro (rabla+ 3000 euro). Zic alți producători fac reduceri la mașinile de vanzare.

              Comment


              • Originally posted by panselin4 View Post
                peste 10 ani toata industria auto va fi electrica
                Atunci o sa faci trei zile pana la mare, ca doua zile si jumatate o sa stai la coada la incarcare baterii pe autostrada.

                Comment


                • Chiar si fara "oglinzi electrice" oferta este foarte buna.

                  Unii se plang la Prestige ca nu are roata de rezerva.

                  Masini electrice? Poate peste 50 de ani si numai in tari foarte bogate cum sunt SUA si Japonia.

                  In tari precum Brazilia, Rusia, India, China, Africa de Sud probabil ca abia peste 100 de ani vor reprezenta macar 50% din vanzari.

                  Uniunea Europeana este la mijloc iar in cadrul uniunii Romania nu este din pacate in pole position.
                  Last edited by abc; 28 May 2016, 15:00.

                  Comment


                  • E buna..nu zic nu,dar colegul spunea ca e cu toate cele necesare la banii astia..Ce sa zic,in 2009 un 1.2 16v ambiance era 6400 parca.. Nici servo nu era standard. Alte vremuri acum!
                    Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                    Comment


                    • Originally posted by aris86 View Post
                      La peugeot ai discout 4500 euro (rabla+ 3000 euro). Zic alți producători fac reduceri la mașinile de vanzare.
                      Si la Hyundai oferta e si mai si: 5000 euro discount (asta pt i30) + 1500 euro rabla - 5 ani garantie si 5 ani verificari tehnice periodice gratuite.

                      Comment


                      • Se pare ca de astazi avem pe configurator, pe langa easy-r si variantele sandero prestige si mcv prestige, iar motorizarea 1.5 dci - 90 CP vine cu 6+1 trepte in varianta cutiei robotizate.
                        sigpic
                        This is My Ride!
                        !Visit and enjoy!

                        Comment


                        • Originally posted by M.FLORIN View Post
                          iar motorizarea 1.5 dci - 90 CP vine cu 6+1 trepte in varianta cutiei robotizate.
                          Asta da surpriza. Si cum citisem intr-un articol ca avand aceasta cutie robotizata, consumurile obtinute vor fi aceleasi cu o cutie manuala, 1.5 dci va obtine consumuri si mai bune, avand 6 viteze. Si diferenta de 500 euro pentru o cutie robotizata nu mi se pare mult, acum sa vedem cum se merge cu una

                          De fapt, scrie si aici, la Consum redus
                          Last edited by Crs. Sandel; 30 May 2016, 11:29.

                          Comment


                          • Peugeot si Hyunday baga reduceri pentru ca nu se vand masinile. Masinile cautate nu au nevoie de reduceri de pret.
                            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                            Comment


                            • Vad ca acum versiunea Prestige este disponibila cu orice motorizare,dar au fost eliminate la logan jantele pe 16, fiind inlocuite cu cele de aliaj pe 15, iar din poza din configurator au fost eliminate si farurile dublu-corp(nu sunt sigur) . Acum avem in standard media nav, roata de rezerva de dimensiuni normale.
                              Last edited by plasStik3; 30 May 2016, 12:21.

                              Comment


                              • Dam...acum au si motorul de 0.9 pe prestige...*****. Am luat laureate pentru ca-mi doream motorul asta. Si diferenta fata de al meu este de 500 euro...Am fost pacalit de dealer sa fac coamdna la masina...ca sa o am pe cand incepe programul...bla bla bla...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google