Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Singura metoda prin care te poti asigura ca noul proprietar inmatriculeaza masina, este aceea de a scoate nr rosii inainte de vanzarea acesteia....
    Eu am vandut in 2014 un Logan,iar masina si in prezent circula pe numele meu.....si am respectat toti pasii (inclusiv scris in talon, etc..), ba chiar am facut 2 sesizari si la drpciv....in care am atasat toate actele si mi-au spus ca nu au ce sa faca....
    Mi-am propus sa fac sesizare si la asf....ptr ca el isi face asigurare tot pe numele meu...(norocul meu este ca mi-am schimbat buletinul si nu se mai pupa adresa, seria....)
    Deci singura varianta este sa scoti nr rosii cu asigurare pe o luna.....si o vinzi....

    SA TOT AI INCREDERE IN "PRIETENI"... PENTRU CA LA MOMENTUL VANZARII, MI-A PROMIS CA IN MAXIM 30 ZILE.....O INMATRICULEAZA...
    Last edited by enc_edy; 10 June 2016, 14:19.

    Comment


    • Originally posted by costinyes View Post
      E perfect legal doar ca politistul in strada nu are de unde sa stie cand a fost cumparata masina fapt pentru care este necesara reclamatia proprietarului!

      Cel care vinde masina scrie pe talon "instrainat catre X, data/luna/anul". De la data respectiva ai 30 de zile sa o inmatriculezi pe numele tau. Dupa aia, daca te opreste politia si vede ca ai depasit cele 30 de zile, iti retine talonul, iar apoi, cum am scris mai sus, esti obligat sa o inmatriculezi.
      Last edited by vitriol; 10 June 2016, 14:37.
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • Corect!

        Trimis de pe al meu SM-A500FU folosind Tapatalk

        Comment


        • Originally posted by enc_edy View Post
          Deci singura varianta este sa scoti nr rosii cu asigurare pe o luna.....si o vinzi....
          De unde se iau numere roșii la o mașină deja înmatriculată?
          sigpic

          Comment


          • Acum ceva timp am stat de vb cu cineva de la DRPCIV si mi-a spus faptul ca se pot scoate nr rosii daca se rezerva nr actuale ale masinii....
            Intradevar, nu mai stiu exact care erau pasii pe care mi i-a recomandat, dar merita investigat.....

            Comment


            • Va dau eu baza legala, Ordinul MAI nr. 1501/2006.

              Trimis de pe al meu SM-A500FU folosind Tapatalk

              Comment


              • Găsești pe site-ul miliției toate informațiile, negru pe alb. Legea e lege.
                sigpic

                Comment


                • Am citit.....imi cer scuze daca am indus pe cineva in eroare....eu rămăsesem in cap cu cateva frânturi.....

                  Comment


                  • Noul logan PRESTIGE iulminare bord portocalie inculsiv ceasurile portocalii cu ace rosii(nu mai erau cu iluminare alba cu ace galbene la ceasuri), capacele oglinzilor erau de culoare argintie iar masina(PRESTIGE) era de culoare BRUN TOURMALINE , fara semnalizare pe oglinzi, semnalizarea era pe aripa era ca la Laureate, jante pe 15 .Farurile le-a pastrat ca la Prestige (Logan 10 ani). Acum am vazut mai multe expuse la Carrefoure Baneasa in parcare. Se poate face si Drive test inclusiv cele cu cutie robotizata.
                    Last edited by SCORPION21; 12 June 2016, 13:45.

                    Comment


                    • Uite aici sandero prestige

                      Are semnalizari in oglinzi si ceasurile alb cu galben si cb pe negru alb... ce ai vazut tu acolo sigur era laureate

                      Singurul lucru pe care nu il mai are, sunt jantele pe 16'
                      Last edited by danutz89; 12 June 2016, 13:47. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Exact.Le gasesti in parcare la Carrefoure Baneasa intrarea dinspre Mall. Se poate si drive test .Sunt expuse toate modelele marcii DACIA.Poate nu am vazut eu bine faza cu semnalele pe capacele oglinzilor .Culoare argintie .Le puteau face in functie de culoarea masinii.Asa este normal.
                        Last edited by SCORPION21; 12 June 2016, 13:49.

                        Comment


                        • Fotografiile sunt fcute în curte la dealer dacia de mine...

                          Si are tot ce avea vechiul prestige mai putin jantele pe 16'
                          Last edited by danutz89; 12 June 2016, 13:55. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Originally posted by SCORPION21 View Post
                            Poate nu am vazut eu bine faza cu semnalele pe capacele oglinzilor .Culoare argintie .Le puteau face in functie de culoarea masinii.Asa este normal.
                            Ca nuca in perete e culoarea acelor oglinzi. Peste tot aceeasi culoare, asa zic si eu ca este normal. Sa fi fost un negru lucios, da. Dar asa nu da bine deloc.

                            Comment


                            • Da, dar fiind prestige au vrut sa fie ceva special la ea...da mai bine masina neagra si cu oglinzile argintii...

                              Comment


                              • Clanțele pentru deschidere usi din interior nu sunt cromate. Specială tare neagra cu oglinzi argintii, dar gusturile nu se discuta.
                                Last edited by SCORPION21; 12 June 2016, 14:17.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google