Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da asa este...era doar o parere..eu in schimb astept sa inceapa rabla ca sa imi ridic masina prestige gri platin...fiecare cu gusturile lui ;)

    Comment


    • Să o stăpânești sănătos.

      Comment


      • Mulumesc!! Sper sa intru in posesia ei cat mai repede... ca tot astept programul asta minune...

        Scorpion21 cum i se pare masina? Ca tocmai ce m-am uitat pe profilul tau si am vazut ca ai logan prestige 2015 dci...esti mulumit de ea?
        Last edited by danutz89; 12 June 2016, 17:06. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Nu-ti retine nimic. In aceasta situatie sunt eu, ca vanzator. Singurul lucru pe care l-am putut face a fost sa declar la DRPCIV faptul ca auto marca... nr... si seria WIN... a fost vandut catre..., asta ca sa nu mai primesc eu amenzile de circulatie si de rovinieta. Pe scurt, militia nu-l poate obliga pe respectivul s-o inmatriculeze pe numele sau, dar poate opera instrainarea in sistemul informatic de evidenta auto, pentru ca fostul proprietar sa nu mai primeasca amenzi pe banda rulanta.

          Trimis de pe al meu GT-I9301I folosind Tapatalk

          Originally posted by calinrusu View Post
          Nu-ti retine nimic. In aceasta situatie sunt eu, ca vanzator. Singurul lucru pe care l-am putut face a fost sa declar la DRPCIV faptul ca auto marca... nr... si seria WIN... a fost vandut catre..., asta ca sa nu mai primesc eu amenzile de circulatie si de rovinieta. Pe scurt, militia nu-l poate obliga pe respectivul s-o inmatriculeze pe numele sau, dar poate opera instrainarea in sistemul informatic de evidenta auto, pentru ca fostul proprietar sa nu mai primeasca amenzi pe banda rulanta.

          Trimis de pe al meu GT-I9301I folosind Tapatalk
          PS Referitor la retinerea talonului pe care este mentionat "instrainat catre...".
          Originally posted by vitriol View Post
          Cel care vinde masina scrie pe talon "instrainat catre X, data/luna/anul". De la data respectiva ai 30 de zile sa o inmatriculezi pe numele tau. Dupa aia, daca te opreste politia si vede ca ai depasit cele 30 de zile, iti retine talonul, iar apoi, cum am scris mai sus, esti obligat sa o inmatriculezi.

          Trimis de pe al meu GT-I9301I folosind Tapatalk
          Last edited by calinrusu; 12 June 2016, 18:26. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Nu exista topic dedicat pt inmatriculari?
            Nu de alta...dar aici sunt COmenzi si livrari. Si imi tresare inima de speranta cand vad cate un mail cu topic-ul asta....ca poate cineva are o veste/strie despre programul p**i...pardon...rabla...si poate printr-o minune reusim si noi sa ne ridicam masiniile...nu de alta...dar ruginesc pana sa apucam noi sa le facem rodajul.

            Comment


            • Daa exact...de ceva timp toti sunt off topic...

              Comment


              • Mâine e ultima zi de contestații.
                sigpic

                Comment


                • Doamne ajuta sa se miste astia mai cu talent saptamana asta ce vine...

                  Comment


                  • MihaiiahiM maine-i ultima zi prentru prima tura de contestatii.
                    Are cineva idee cam cat dureaza radierea unei masini?
                    Ca din cate am inteles de la un coleg forumist, primim masina doar dupa ce se radiaza (nu dupa obtinerea certificatului de distrugere).

                    P.S. Inca visez sa o ridic vineri

                    Comment


                    • 10 minute durează radierea.
                      sigpic

                      Comment


                      • Asa stiam si eu te duci acolo cu numerele si cu actele si aia e le dai si gata...

                        Comment


                        • Din informatiile celor de la dealer s-ar parea ca la vreo joi ar demara introducerea dosarelor in sistem.

                          Comment


                          • Comment


                            • @aris86 si legatura cu topicul?

                              Comment


                              • Te legi de el dar sunt atatea posturi inutile..
                                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google