Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Buna ziua prieteni...este primul meu post pe forum si sunt, asemenea unora dintre voi, in asteptarea demararii vestitului program rabla...

    Comment


    • Bine ai venit printre noi.

      Comment


      • Bine ai venit in randurile loganistilor

        Comment


        • Pai daca joi se introduc tichetele , noi practic cand o sa avem masina? ca deja e prea de tot cu programul asta ...
          Ps: noi restul, cei care nu avem rabla ci luam tichet, noua cand ni se comunca daca a fost acceptat "tichetul" ?

          Comment


          • Teoretic dureaza 1-2 zile pana primim raspunsul. Dar cum suntem la inceput si este o aglomeratie de dosare...poate sa dureze mai mult.
            Dupa ce primim acceptul..trebuie dusa rabla. Dupa care radiata...si cu radierea la dealer (cam 2 zile). Dupa care inca doua zile pana primim masina. Deci minim 6 zile lucratoare din momentul in care incep sa introduca datele in sistem.

            Comment


            • Bine v.am gasit...din cate am inteles de la dealeri, dupa introducerea in sistem a dosarelor, dureaza maxim 5 zile pana la aprobare.

              Comment


              • Sa nu uitam ca luni 20 iunie e zi libera..

                Comment


                • Ce intelege lumea din asta:

                  Dispoziţia preşedintelui Administraţiei Fondului pentru Mediu, nr. 305 din 14.06.2016 privind organizarea sesiunii în cadrul Programului de stimulare a înnoirii Parcului auto naţional:

                  Art.1. Se aprobă organizarea sesiunii de înscriere în vederea validării solicitanţilor producători, în cadrul Programului de stimulare a înnoirii Parcului auto naţional, în perioada 15 – 21 iunie 2016.


                  Adica in 15-21 incep astia sa fie validati? ASta inseamna ca incep sa introduca dosarele abia in 21?

                  Comment


                  • Pai se tot auzea ca joi ar incepe introducerea lor in sistem si acum iar o lungesc...? Deci e sub orice critica...chiar exagereaza...

                    Comment


                    • Poate se mai face o serie de inscrieri...dar cu producatorii curenti deja validati se merge in paralel...altfel...noaptea mintii. Nu de alta...dar incep sa-mi pun problema ce o sa fac in augst cand o sa fiu in concediu...si am nevoie de masina.

                      Comment


                      • Maxim 8 zile de cand depun avansul pana iau masina mi-a zis mie.

                        via Tapatalk

                        Comment


                        • Fanez da...dar nu depui avansul pana nu se da drumul la rabla...si in ritmul asta...incep sa am dubii ca o sa dea drumul la rabla in luna iunie...incepe...luna iulie incepe sa fie mai realista.

                          Comment


                          • Alooo. Nu era mai corect sa sunați la www.afm.ro și sa lămuriți problema? Am sunat eu și mi-ai spus ca pana pe data de 16 se semnează contractele cu producătorii validați și apoi începe. Totodată s-a mai făcut o sesiune pentru producătorii care mai vor sa se înscrie.
                            sigpic

                            Comment


                            • Sincer...ma omoara astia cu lucru
                              Prin urmare...iti multumim si ai avea din partea mea si o bere...dar esti cam departe...

                              Comment


                              • Anunţuri



                                În perioada 14 - 16 iunie 2016, Administraţia Fondului pentru Mediu va încheia contracte de finanţare cu producătorii/dealerii validaţi în "Programul de stimulare a înnoirii Parcului auto naţional 2016". Copiat de pe site AFM

                                COMUNICAT DE PRESĂ - Programul Rabla Clasic debutează astăzi pentru persoanele fizice
                                Data publicarii : 14 Jun 2016

                                Programul de stimulare a înnoirii Parcului auto Național – Rabla Clasic 2016, debutează astăzi, 14 iunie 2016, pentru cetățeni. Începând cu această dată, persoanele fizice pot merge deja la producătorii autorizați să își achiziționeze un autoturism nou, cu emisii scăzute, în locul celui vechi, poluant. Reamintim că Programul a demarat în data de 30 mai, cu etapa validării producătorilor.
                                Last edited by Peterpan; 14 June 2016, 16:56. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google