Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu prea au cum sa-l inghete...ca incalca articolul 2 punctul C din contract.

    Comment


    • Originally posted by bolovan View Post
      Nu prea au cum sa-l inghete...ca incalca articolul 2 punctul C din contract.
      Pe mine tocmai m-a sunat agentul sa ma intrebe daca am platit sau imi reface avizul. L-am rugat sa il refaca. Daca era cursul inghetat nu mai avea ce sa refaca. Un contract e contract, n-au cum sa inghete cursul.

      Comment


      • Poate BNR-ul a inghetat cursul ca sa nu scada vertiginos cum se asteapta in urma brexit. Mie mi-au zis ca de maine sa ma duc sa mai intreb cum e cu validarea tichetului (maine-poimaine), asta dupa ce initial mi-a zis ca dureaza 2-3 zile maxim, iata ca a trecut o saptamana jumate.

        Comment


        • O saptamana jumate? Pai parca se spunea ca maxim 5 zile dureaza validarea.

          Comment


          • Originally posted by Fanez View Post
            Poate BNR-ul a inghetat cursul ca sa nu scada vertiginos cum se asteapta in urma brexit. Mie mi-au zis ca de maine sa ma duc sa mai intreb cum e cu validarea tichetului (maine-poimaine), asta dupa ce initial mi-a zis ca dureaza 2-3 zile maxim, iata ca a trecut o saptamana jumate.
            nasol...ori ai nimerit incompetenti...ori chiar e o problema si trebuie deschis tichet la AFM.

            Comment


            • Unii dealeri trimit dosarele incomplete și din acest motiv durează mult, le resping dosarele și trebuie refăcute. Eu marți am plătit avansul și vineri am luat mașină, deci 3 zile.
              sigpic

              Comment


              • S-a dezghetat cursul,vin acum de la dealer si imi reface avizul de comanda maine dimineata,de la 4,55 la 4,53.

                Trimis de pe al meu HUAWEI SCL-L21 folosind Tapatalk

                Comment


                • Originally posted by MihaiiahiM View Post
                  .... Eu mari am pltit avansul i vineri am luat main, deci 3 zile.
                  Asa a zis si la mine si asa trebuia, mai ales ca masina e acolo.



                  via Tapatalk

                  Comment


                  • la reprezentantele din Constanta au inceput sa dea tichetele?eu ,unul nici acum nu am primit vreun semn de la dealer.

                    Comment


                    • Originally posted by Fanez View Post
                      Asa a zis si la mine si asa trebuia, mai ales ca masina e acolo.
                      Certificatul fiscal e de vina. Eu am luat certificatul fiscal de la primărie.
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by cata43 View Post
                        la reprezentantele din Constanta au inceput sa dea tichetele?eu ,unul nici acum nu am primit vreun semn de la dealer.
                        Astazi am platit diferenta de bani.sper ca pana vineri sa ridic masina...

                        Comment


                        • Azi am platit timbru mediu 208 lei maine am programare pt. Inmatriculare nr. definitive.

                          Comment


                          • Azi am primit bonul de comanda si am dat avansul . Urmand ca pana la sfârșitul săptămânii sa platesc masina integral ... singura problema este faptul ca eu duminica plec pentru o saptamana si dealerul a spus ca nu poate sa-mi livreze masina pana vineri ... dar o iau cand vin din concediu. Mult a fost putin a mai ramas .

                            Comment


                            • Azi am platit diferenta, pot sa o ridic doar sambata.

                              Comment


                              • De ce sâmbătă? Lucrează și sambata dealerii?
                                Last edited by Ady F; 28 June 2016, 10:07.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google