Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La mine erau disponibili la dacia a doua zi din Millenium Bank in BRD. A fost mai ieftin sa-i transfer, in loc sa-i depun numerar la BRD, unde au comision mare la depunere.

    Comment


    • Da. Am plătit 7 lei comision. 7 lei la 9500 euro.
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by bolovan View Post
        ...Eu din cate am inteles...in 2-3 ore dupa ce am platit masina...pot sa o ridic.
        Originally posted by andu_4all View Post
        Am platit doar avansul , urmand ca tot saptamana asta sa platesc si restul de bani (cel putin asa mi s-a zis) .... insa masina nu poate sa mi-o predea tot in aceasi zi
        Originally posted by Crs. Sandel View Post
        Probabil din cauza ca trebuie sa primeasca confirmarea de la Dacia cum ca au primit banii.
        Cand am luat masina (2013), banii au fost virati din BCR in BRD si am asteptat 2 zile pana am putut sa iau masina, insa cred ca daca ii virezi din BRD in BRD, banii ar trebui sa ajunga in aceeasi zi.
        Originally posted by MihaiiahiM View Post
        Eu m-am dus cu dovada plății. Au verificat-o în sistem și mi-au dat mașină pe loc.
        Asa am auzit si eu cand i-a spus cuiva ca imediat ce vine cu OP, dovada ca a platit ii da masina, fara alte verificari.
        Originally posted by andu_4all View Post
        Eu fac plata din BCR in BRD ... Oricum daca nu se se poate saptamana asta dupa 2 saptamani ... o ridic sigur 100% ca saptamana viitoare eu sunt plecat din buc
        Pe mine m-a intrebat la ce banca prefer sa platesc, BCR sau BRD. Daca alegeai sa platesti la BCR nu mai era necesar transferul intre banci, ci doar intre conturi ale aceleeasi banci.
        Am sunat sa vad cum mai e situatia si iar m-a amanat (pana pe la ora 3 de data asta), era prea ocupat cand l-am sunat si nu avea timp sa verifice chiar atunci (pe la 10.30).

        Comment


        • Fanez prima oara acum 3 luni cand am facut precomanda am fost intrebat unde prefer ... BRD sau BCR si am ales BCR ... ieri cand am replatit avansul m-am trezit ca trebuie sa virez in contul BRD ... poate cand o fi sa dau restul sumei sa fiu intrebat , daca nu virez tot in contul BRD .. si astept

          Comment


          • Asa și eu, în aprilie am plătit în contul BCR acum în BRD și a ajuns avansul în 2zile. Acum ce varianta as avea sa plătesc restul banilor și sa ajungă în aceeași zi?

            Comment


            • RCR lucrează cu BRD. Scrie și pe bonul de comanda. Se plătește în contul xxxxx deschis la BRD la cursul BNR de marți...la care se adaugă 0,5%.
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by Fanez View Post
                ...Daca alegeai sa platesti la BCR nu mai era necesar transferul intre banci, ci doar intre conturi ale aceleeasi banci.
                Citește ce scrie pe bonul de comanda, pagina a II-a! E tocmai invers.
                sigpic

                Comment


                • Am vorbit acum cu dealerul si restul banilor vor ajunge in aceeasi zi BRD in RCR indiferent de banca pentru ca s-a facut un angajament intre BRD si RCR si pe baza ordinului de plata se face dovada. Astazi sunt probleme cu cursul valutar fiind marti si de aceea nu suntem sunati sa platim restul banilor. Dealerul meu mi-a zis ca pana vineri iau masina...Vrea sa scape de mine saptamana asta

                  Comment


                  • Originally posted by MihaiiahiM View Post
                    RCR lucrează cu BRD. Scrie și pe bonul de comanda. Se plătește în contul xxxxx deschis la BRD la cursul BNR de marți...la care se adaugă 0,5%.
                    Originally posted by MihaiiahiM View Post
                    Citește ce scrie pe bonul de comanda, pagina a II-a! E tocmai invers.
                    N-am inteles ce e tocmai invers...
                    Daca alegeai sa platesti la BCR pe bonul de comanda ar fi scris:
                    Se plătește în contul xxxxx deschis la BCR la cursul BNR de marți...la care se adaugă 0,5%.

                    Comment


                    • RCR nu e BCR!!! RCR este numele societății titulare de cont, respectiv Renault Commercial Roumanie. Citește pe bonul de comanda!
                      sigpic

                      Comment


                      • Nu vrei sa intelegi ca RCR are cont si la BRD si la BCR....

                        Comment


                        • Nu vrei sa citești pe bonul de comanda? Bonul de comanda e semnat vânzător și de cumpărător.
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by andu_4all View Post
                            Fanez prima oara acum 3 luni cand am facut precomanda am fost intrebat unde prefer ... BRD sau BCR si am ales BCR ... ieri cand am replatit avansul m-am trezit ca trebuie sa virez in contul BRD ... poate cand o fi sa dau restul sumei sa fiu intrebat , daca nu virez tot in contul BRD .. si astept
                            Daca ai platit avansul la BRD, diferenta tot la BRD.
                            Mie initial, baiatul asta caruia unii de pe forum ii zic "dealer" mi-a propus sa depun la BCR, iar tipa care mi-a facut comanda, dupa ce m-a intrebat si ea unde prefer, mi-a facut la BRD cand i-am zis ca mi-e indiferent la ce banca platesc.

                            Comment


                            • Te rog sa citești pe bonul de comanda. E a IV-a oară când îți spun. Spune-ne ce scrie acolo, negru pe alb.
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by Fanez View Post
                                Nu vrei sa intelegi ca RCR are cont si la BRD si la BCR...
                                Originally posted by MihaiiahiM View Post
                                Te rog sa citești pe bonul de comanda. E a IV-a oară când îți spun. Spune-ne ce scrie acolo, negru pe alb.
                                Uite aici ce scrie: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=2739

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google