Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu cred ca este locul potrivit dar vreau sa va împărtășesc și vouă ce am aflat de la un nene care este inginer la Dacia Pitești : Motorizările Dacia de la cea mai slaba la cea mai performanta :1.2 16V benzina, 1.5 75CP, 0.9 Tce și 1.5 90 CP. E firesc sa fie asa, nu cred ca doar un inginer de la Dacia își da seama de asta

    Comment


    • Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

      Originally posted by Ady F View Post
      Nu cred ca este locul potrivit dar vreau sa va împrtesc i vou ce am aflat de la un nene care este inginer la Dacia Piteti : Motorizrile Dacia de la cea mai slaba la cea mai performanta :1.2 16V benzina, 1.5 75CP, 0.9 Tce i 1.5 90 CP. E firesc sa fie asa, nu cred ca doar un inginer de la Dacia îi da seama de asta


      Si ce ai vrut sa ne impartasesti?!ca nu inteleg?!
      Ps:Ce ai aflat?

      Comment


      • Psst! De 1.2tce nu zice nimic! Hai sa ne luam Duster sau Lodgy

        Comment


        • Originally posted by Ady F View Post
          Nu cred ca este locul potrivit dar vreau sa va împărtășesc și vouă ce am aflat de la un nene care este inginer la Dacia Pitești : Motorizările Dacia de la cea mai slaba la cea mai performanta :1.2 16V benzina, 1.5 75CP, 0.9 Tce și 1.5 90 CP. E firesc sa fie asa, nu cred ca doar un inginer de la Dacia își da seama de asta
          Ce intelegi prin performanta? La viteza maxima si timp de accelerare 0-100km/h 0.9 tce sta cel mai bine.

          Comment


          • @Ady F - Ce te face sa crezi ca un motor mai performant e mai ieftin decât un motor mai neperformant?

            Eu zic ca o clasificare se poate face și în funcție de preț!
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by MihaiiahiM View Post

              Eu zic ca o clasificare se poate face și în funcție de preț!
              Ala e raport calitate / pret, nu are treaba cu performanta. Cand ne referim la motoare, e strict 0 - 100 in secunde.

              Daca divalgam, putem sa bagam si consumul in ecuatie etc.

              Comment


              • Originally posted by Ady F View Post
                Nu cred ca este locul potrivit dar vreau sa va împărtășesc și vouă ce am aflat de la un nene care este inginer la Dacia Pitești : Motorizările Dacia de la cea mai slaba la cea mai performanta :1.2 16V benzina, 1.5 75CP, 0.9 Tce și 1.5 90 CP. E firesc sa fie asa, nu cred ca doar un inginer de la Dacia își da seama de asta
                E tare....ne-ai lasat pe toti masca.....asteptam noutatile.
                Nu te lasa, continua tot asa.
                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                Comment


                • Originally posted by darksun View Post
                  Ala e raport calitate / pret, nu are treaba cu performanta. Cand ne referim la motoare, e strict 0 - 100 in secunde.

                  Daca divalgam, putem sa bagam si consumul in ecuatie etc.
                  Sa înțeleg ca dci-ul de 75 cp e de o calitate mai buna decât tCe-ul de 90cp...dci-ul e mai scump cu 1000euro
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by MihaiiahiM View Post
                    Sa înțeleg ca dci-ul de 75 cp e de o calitate mai buna decât tCe-ul de 90cp...dci-ul e mai scump cu 1000euro
                    Vorbeam despre performanta, acuma am ajuns la calitate. De care vorbim ?

                    Comment


                    • Performanta unui motor înseamnă ca randamentul și fiabilitatea sa fie cât mai aproape de 100%. Aia cu 0-100km/h e de adormit copiii!
                      sigpic

                      Comment


                      • Nu cred eu ca sta toata lumea sa faca zilnic 0-100... masina trebuie sa fie fiabila si sa scoata un consum cat mai bun, nu sa scoata 0-100 în cel mai scurt timp...daca e asa ne luam masini de curse sau un sh cu motor de 3000, cu un consum de 20 în oras...
                        Last edited by danutz89; 14 July 2016, 21:00.

                        Comment


                        • Dialogul a inceput de la care e mai performanta, nu am zis ca facem 0-100 zilnic, ma intreb de unde a mai aparut si asta.

                          Pentru unii, atat fiabilitatea cat si consumul si mai ales cum trage fac o masina performanta si comoda. Pentru mine confortul maxim il da motorul si apoi restul carutei.

                          Punctul de vedere e diferit, normal. Unu care doarme la volan 90% din timp normal ca nu il intereseaza cum trage si vrea sa ii consume 3.

                          Comment


                          • Originally posted by darksun View Post
                            ...Cand ne referim la motoare, e strict 0 - 100 in secunde.

                            Ai uitat ce ai scris?
                            sigpic

                            Comment


                            • Oti ești deștept, ai înțeles perfect. Bravo Dacă voi credeți ca dieselul este mai bun ca orice benzinar este alegerea voastră , nu pot eu și nici nu vreau sa va schimb părerea. Sau dacă v-o schimb nu cred ca v-ar conveni. Sa revenim la comanda și termen de livrare. Voi aveți mașinile. Drum bun cu ele!

                              Comment


                              • Originally posted by MihaiiahiM View Post
                                Ai uitat ce ai scris?
                                "...Cand ne referim la motoare, e strict 0 - 100 in secunde."

                                Ti-am facut un pic mai vizibil.
                                Last edited by vitriol; 15 July 2016, 07:23.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google