Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Fanez View Post
    Asadar am fost la circa financiara de sector si am inscris masina - maxim 30 minute, 15 lei fisa de inmatriculare, 60 de lei taxa nu stiu care.
    Am fost la anaf de sector depus documentatie pentru taxa pestelui, raspunsul maine la ora 13.
    Am fost la RAR Grivita pus folie pe CIV - 5 minute de cand am parcat pana m-am intors la masina.
    Urmeaza maine la Pipera. Sunt pregatit sa stau de pe la ora 14 pana rezolv.
    Stiu ca taxa de talon se poate plati acolo. Asta inseamna 3 cozi: una la taxa de talon, una la depus dosar, una la numere. Din cate am citit pe aici, numerele si talonul in ziua urmatoare deci a treia coada poimaine.
    La Pipera, exceptand martea, au program 08.00-16.30.
    La ghiseul de depus actele platesti si taxa de talon de 37 de lei. Nu e coada separata.
    CIV si talon primesti a doua zi, dupa pranz. Indiferent daca ai pastrat numerele vechi sau iei altele noi.
    Bafta si rabdare!

    Trimis de pe al meu GT-I9295 folosind Tapatalk

    Comment


    • Merci. Cand am schimbat talonul acum cateva luni am platit la un ghiseu separat. E bine ca s-au gandit sa primeasca plata pentru talon si pentru numere unde depui actele. Mai raman doua cozi. [emoji3] Una intr-o zi, alta a doua zi.
      Iaca un versus:
      Last edited by Fanez; 26 July 2016, 21:22.

      Comment


      • Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

        Arata si mai bine cu antena aia putin mai in spate

        Comment


        • Din cate am inteles eu, poti sa umbli la ea prin lampa, daca ai nevoie, nu mai trebuie sa desfaci plafonul.
          E un pic mai inalta, cel putin in spate dar a zis GFN ca asa era si a lui acum 2 ani.

          Comment


          • Ce ti-a venit sa-ti lasi mustata?


            Sent from mobile
            Keep walking...

            Comment


            • E offtopic.

              via Tapatalk

              Comment


              • @ Fanez, arata bine masinuta. Datorită celor de la Autoporand, te-ai pricopsit cu mașina noua

                Comment


                • Originally posted by Fanez View Post
                  E offtopic.

                  via Tapatalk


                  M-a luat valu'...cred ca de la AC mi se trage


                  Sent from mobile
                  Keep walking...

                  Comment


                  • Originally posted by aris86 View Post
                    @ Fanez, arata bine masinuta. Datorit celor de la Autoporand, te-ai pricopsit cu maina noua
                    Sa vezi bucurie pe ei cand ma duc sa-mi fac reviziile acolo



                    via Tapatalk

                    Cand te duci la anaf pentru platit taxa de mediu, cu biletul dat de ei dupa ce ai depus cererea de calculare, trebuie sa mai iei ceva de la registratura sau te duci direct la casierie?
                    Last edited by Fanez; 27 July 2016, 11:51. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Ce bine arata cu dungile rosii pe grila

                      Comment


                      • Originally posted by Fanez View Post

                        Cand te duci la anaf pentru platit taxa de mediu, cu biletul dat de ei dupa ce ai depus cererea de calculare, trebuie sa mai iei ceva de la registratura sau te duci direct la casierie?
                        Trebuie sa iei de la un alt ghiseu/camera o "Decizie privind stabilirea sumei reprezentand timbrul de mediu pentru autovehicule" cu care te duci la casierie si platesti.

                        Comment


                        • Aha. N-am mai ajuins azi, a ramas pe maine. Cu biletul aja ma duc la un ghiseu de unde iau o hartie pentru casierie. Si pe urma ne miram de ce sunt atatea cozi peste tot.

                          Comment


                          • "La înmatriculare, Cartea de Identificare a Vehiculului trebuie să aibă aplicată folie de securizare de către RAR. În cazul în care folia lipsește trebuie să vă prezentați la RAR, iar folia va fi aplicată gratis.

                            Actele de care aveți nevoie sunt:
                            – cartea de identificare a vehiculului;
                            – certificatul de conformitate al vehiculului."


                            Știe cineva care e certificatul de conformitate, mi-l da odată cu cartea?
                            Maine ma duc sa iau cartea și vroiam sa știu ce sa le mai cer.

                            Mulțumesc!

                            Comment


                            • Da, il primesti in originsl. La RAR ai nevoie doar de o copie ...asta din cate am inteles

                              Comment


                              • Mulțumesc mult!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google