Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by OnLyOvY View Post
    Salut am dat si eu comanda azi de un logan 0.9tce laureate navi pachet look... miau spus k intra p linie pe 15 sept deci sa ma astept sa il pot ridica pe la sfarsitul lunii...
    Si eu comandat unu cam pe aceeasi data dar am avut norocul sa o gasesc in parcul auto. Azi sper sa o ridic. Numai ca eu nu am luat pack-ul look si securite ( cruise control , volan din piele etc ). Dar daca vroiam altceva prima data de livrare mi-o dat-o in saptamana 36.

    Comment


    • In cat timp ati primit cartea masinii dupa ce ati ridicat masina?

      Comment


      • Masina ridicata 19.12.2012, iar cartea ridicata pe 06.01.2013
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Credeam ca doar la mine intarzie, dar inteleg ca e ceva normal.

          Comment


          • masina o iei intre 2 zile si 6 luni ( incluzand programul rabla si eventuale dotari ) - eu am asteptat 3,5 luni

            cartea masinii inteleg ca vine in aprox 15 zile de cand ai ridicat masina

            Comment


            • E asa cerere mare de masini la dacia? eu am facut comanda miercurea trecuta si livrarea e in prima parte a lunii octombrie (logan acces bleu navy)! Deduc ca "merge treaba" la dacia! Aveau una alba, dar nu prea sunt incantat de impactul vizual la cea alba cu barele negre! Pe bleu parca "da" mai bine!
              Keep walking...

              Comment


              • Originally posted by Dangulica View Post
                Just for info.

                Comanda pentru Laureat 0.9 TCE facuta pe 21.06, livrare in septembrie Cica in august nu lucreaza uzina
                asa era si la mine treaba ca uzina e in remont dar surpriza pe 5 august primesc telefon de la dacia sa ma duc ziua urmatoare sa ridic masina care normal pe factura trebuia sa o ridic undeva dupa 15 sept...poate a fost bafta mea
                Last edited by Niki; 19 August 2013, 18:45. Reason: limbaj mIRC

                Comment


                • Stie cineva daca exista pe stoc la Dacia, Stepway TCe?
                  Si daca promotia cu 5 ani garantie, se mai prelungeste pana dupa 31 august?

                  Comment


                  • Este posibil sa fie Stepway ca masina de prezentare in showroom( pe unde am fost eu la reprezentante Dacia in Bucuresti aveau pe visiniu)
                    In ceea ce priveste garantia, avand in vedere ca oferta a fost valabila si in luna iulie, e posibil sa fie si dupa 31 august

                    Comment


                    • Duminica seara am dat un mail la Vocea Clientului pt a afla cand voi primi masina.Astazi am primit acel mail si mi s-a spus ca data estimativa este de 30 septembrie. Cand am dat comanda la dealer, cei de acolo mi-au spus ca in jur de 15 septembrie voi primi masina.Pe cine sa cred in acest caz?? Masina a fost comandata prin rabla 2013.

                      Comment


                      • pe ce data ai facut comanda?
                        Keep walking...

                        Comment


                        • Comanda a fost facuta pe 23 iulie.

                          Comment


                          • Originally posted by jonnie007 View Post
                            E asa cerere mare de masini la dacia? eu am facut comanda miercurea trecuta si livrarea e in prima parte a lunii octombrie (logan acces bleu navy)! Deduc ca "merge treaba" la dacia! Aveau una alba, dar nu prea sunt incantat de impactul vizual la cea alba cu barele negre! Pe bleu parca "da" mai bine!
                            nu stiu cat de mare e cererea la momentul asta, dar cei de la uzina sunt in concediu in luna august.

                            asadar dealerii propun doar ce au pe stoc momentan

                            Originally posted by Crs. Sandel View Post
                            Duminica seara am dat un mail la Vocea Clientului pt a afla cand voi primi masina.Astazi am primit acel mail si mi s-a spus ca data estimativa este de 30 septembrie. Cand am dat comanda la dealer, cei de acolo mi-au spus ca in jur de 15 septembrie voi primi masina.Pe cine sa cred in acest caz?? Masina a fost comandata prin rabla 2013.
                            intre dealer si vocea clientului as alege a 2-a varinta. eu m-am cam intepat cu al meu.

                            plus ca prin Rabla poti sa astepti mult si validarea tichetului, e un singur om care se ocupa de DACIA-RENAULT-NISSAN

                            acum depinde cum ai bafta, eu am facut comanda pe 1.04 si am luat masina pe 18.07
                            Last edited by ready2rumble; 21 August 2013, 19:19. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Ok. Multumesc pt raspuns

                              Comment


                              • cu placere si sa iti vina cat mai repede.

                                stiu cat de neplacuta este asteptarea crede-ma

                                bafta !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google