Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Atitudinea nu-i ok pentru ca banii ii aveau in cont, dar nu mai aveau chef sa emita factura!
    Din punctul meu de vedere plata era facuta.... daca banca aia a lor pe nume BRD SMCC, se misca ca ochiul mortului este problema lor!

    Eu cand am prestat servicii pentru centrul lor de la Titu, mi-au facut plata la 60 zile de la emiterea facturii, pe motiv ca asta este politica lor de plati... si asta fara sa avem vreun contract negociat... a doua oara cand au mai avut nevoie, nu le-am mai onorat doleantele!
    Last edited by tipicarul; 9 April 2017, 00:01.
    „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

    Comment


    • Ai facut ieri pana in ora 11 plata? Ei au un soft ce verifica automat miscarile pe cont. De regula daca plata se face in aceeasi zi sunt sanse sa nu se vada decat urmatoarea zi. (Iar BRD sunt cei mai intarziati la acest capitol; au timpi destul de mari la tranzactionari chia si la intrabancar.).

      Eu avansul l-am platit la ora 11 si ceva si desi banii au plecat si mai mult ca sigur au ajuns in cont, in sistemul lor a aparut plata doar a doua zi (lucru confirmat de concesionar). Aveam nevoie de confirmare plata avans ptr RCI.
      I have no special talent. I am only passionately curious.

      Comment


      • Sigur ca da! 13780 euro bagati in contul lor, fara factura emisa!
        NESIMTIRE! Daca aveau probleme cu receptia banilor, puteau sa spuna dealerului sa retina masina, dar sa motivezi ca nu poti emite factura pentru ca nu ai banii in cont, cum se poate califica atitudinea asta?

        Nesimțire și din partea dealerului... i-am cerut să văd mașina înainte de a face plata, poate ii lipsea una din opțiunile comandate, cine știe?!
        Am ajuns acolo după 2 ore și găsesc mașina murdară deoarece fusese transportată pe ploaie torențială, dar în pregătire de vânzare... ii puneau ramele pentru numere, etc.

        Nu era normal să găsesc mașina spălată? În primul rând pentru că știau cu 2 ore înainte că apropitarul vine s-o vadă, și în al doilea rând pregătirea de vanzare nu se face mai bine pe o mașina curata?

        Cum e turcul ii și pistolul! A știut bine Renault de ce vine in Romania!

        Da' las' pe mine! De nu-i regulez luni la recepția mașinii, de nu o sa mai aibă aer!
        Last edited by tipicarul; 9 April 2017, 00:55. Reason: Automerged Doublepost
        „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

        Comment


        • Originally posted by tipicarul View Post
          Nu era normal să găsesc mașina spălată? În primul rând pentru că știau cu 2 ore înainte că apropitarul vine s-o vadă, și în al doilea rând pregătirea de vanzare nu se face mai bine pe o mașina curata?
          Mie mi se pare ok cum au procedat. De ce zic asta: daca proprietarul, vine, in decurs de 10 zile, de 5 ori sa vada masina, insa nu o poate ridica, asta inseamna 5 spalari ale masinii. Masina va fi curata, frumoasa in momentul cand ti-o predau efectiv. Plus ca probabil aveau alte livrari de facut, ceea ce inseamna ca celelalte masini au prioritate la spalat, pregatit etc. Tu ai fost doar sa o vezi, nu si sa pleci cu ea de acolo.

          Originally posted by tipicarul View Post
          Nesimțire și din partea dealerului... i-am cerut să văd mașina înainte de a face plata, poate ii lipsea una din opțiunile comandate, cine știe?!
          Verificare atenta luni si fara graba. Semnalezi nereguli, nu o preiei pana cand nu ti-o aduc la cerintele/dotarile stabilite.
          Last edited by Crs. Sandel; 9 April 2017, 09:46. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Am postat pe alt topic dar acela este mort. Am si eu o intrebare:
            Vreau sa cumpar un Logan MCV Prestige prin credit si Rabla. Oare pot sa obtin o reducere comerciala? Cam la cat as putea sa sper. Si ami mult decat atat, oare aceasta reducere difera de la un dealer la altul?

            Comment


            • Poti sa primesti reducere comerciala sau poti sa nu primesti. Depinde de dealer. Cei mai multi, din ce am citit pe aici, au oferit gratis covorase, numere rosii, alarma si montajul aferent, fie toate la pachet, fie separat. Totul depinde de dealer. Ce poti face tu este sa mergi la mai multi dealeri si sa primesti oferte. Stiu ca primeai reducere daca mai aveai/ai avut o masina Dacia tu sau o ruda de gradul I (sper sa nu gresesc) - insa nu stiu daca aceasta oferta mai este vaalbila si in prezent. Insa, dealerii sunt cam zgarciti, asa ca sa nu te astepti la reduceri de 1000-2000 euro, cum fac dealeri de la alte marci.

              Comment


              • Originally posted by sebibv View Post
                Am postat pe alt topic dar acela este mort. Am si eu o intrebare:
                Vreau sa cumpar un Logan MCV Prestige prin credit si Rabla. Oare pot sa obtin o reducere comerciala? Cam la cat as putea sa sper. Si ami mult decat atat, oare aceasta reducere difera de la un dealer la altul?
                Politica Renault este cam deficitara când am vorba de reduceri sunt cam scartari. Mie mi-au zis ca indiferent cum plătesc masina cash/credit/leasing, producătorul își încasează suma întreaga și nu are niciun interes sa facă discount-uri. Din partea dealer-ului se oferă fie covorase/numere roșii sau la cumpărarea unei alarme se mai pun și senzori de parcare gratis.

                Comment


                • Ok, acest lucru inseamna ca dealerul renunta oarecum la o parte din comisionul lui.
                  Tata are o masina pe numele lui. Un Logan din 2010 de achizitia caruia m-am ocupat eu integral, cel ami probabil prin bazele lor de date apare si numele meu (pe tata nici nu l-au vazut...eu am platit, eu am ridicat) .

                  Este bine ca am aflat aceste informatii. Eu mergeam ca berbecul la acelasi om de unde am luat acum 7 ani masina veche. O sa merg si la celalalt dealer. Alarma vreau sigur, covorase de asemenea. Eu speram totusi la o reducere ami consistenta...de exemplu media Nav-ul sau ceva de genul asta. NU tinteam neaparat o reducere in bani, ci o optionala mai consistenta .

                  Va multumesc pentru info.

                  Comment


                  • Niciodata nu vei primi Media NAV discount!Era o reducere comerciala care ajungea pe la 900 euro,poate te incadrezi sau mai asteapta pana pe 24 cand se pare ca incepe programul rabla.

                    Comment


                    • In februarie anul trecut, cand am achizitionat Loganul, am primit un discount cumulat de 1200 euro (1000 euro pentru ca aveam deja o Dacie si 200 euro, reducere comerciala standard, de la ei putere). Nu am avut tichet rabla sau chestii de genul. In plus, am primit de la dealer: covorase de cauciuc de origine, inscriptionate Logan, numere rosii si alarma Maat (nu mai stiu modelul). Intr-adevar tine foarte mult de dealer, pentru ca am mai intrebat la alte doua reprezentate (in total 3 concesionari Dacia/Renault), si nicaieri nu mi-au dat toate cele de mai sus. Deci tine si de noroc, iar daca ai timp, tine de cata rabdare ai sa cauti.

                      Comment


                      • Intr-adevar tine foarte mult de dealer, pentru ca am mai intrebat la alte doua reprezentate
                        De exemplu aia de la AutoMarcus sdunt cei mai scartari si te mai si amana. Numai ciubucari acolo.

                        Comment


                        • Eu nu am ajuns pana la ei
                          Am intrebat la Dacoserv, Serus, Meridian si Cobalcescu

                          Comment


                          • Eu nu am ajuns pana la ei
                            Nu te obosi sa te duci

                            Comment


                            • „Îi anunţ pe toţi românii care au maşină mai veche de 10 ani că, probabil în jurul datei de 10 mai, vor putea să acceseze programele «Rabla» şi «Rabla Plus». Ministerul Mediului are, acum, postat pe site Ghidul de finanţare pentru cele două programe, ghid care este în dezbatere. Şi pentru că urmărim ca paşii să fie foarte repede făcuţi, astfel încât Ordinul de ministru să poată fi publicat în Monitorul Oficial imediat după dezbaterea publică şi pe urmă imediat să trecem la validarea producătorilor, o să spun tuturor românilor că preluăm, pe cât este posibil, toate observaţiile care ne sunt făcute prin Facebook, pe alte mijloace de comunicare - mailuri sau chiar pe faxul ministerului. În momentul în care dezbaterea publică este gata, pe data de 24 aprilie, să fim gata şi cu Ghidul, şi cu procedura întocmai. Am reuşit şi chiar ne-am dorit să lansăm deodată ambele programe, atât 'Rabla', cât şi 'Rabla Plus', undeva în jurul datei de 10 mai, pentru că de data aceasta cetăţenii sau persoanele juridice care doresc să-şi achiziţioneze o maşină electrică beneficiază de o primă de 10.000 de euro şi au posibilitatea să beneficieze şi de cei 6.500 de lei care înseamnă prima de casare”, a spus Gavrilescu.

                              Comment


                              • cine ? gavrilecu ? cine e ala ? si ce stie sa faca /

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google