Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Deci, au bagat din nou Logan SL Logan Plus la 6390E. Super!
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • nu te bagi la noul logan plus?

      Comment


      • Era de ateptat s bage.Anul trecut s-a vândut bine.

        Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk

        Comment


        • Mi se pare mie sau sunt mai scumpe ca anul trecut cu vreo 600 de euro, la aceeasi varianta de echipare?

          Comment


          • Anul trecut era motorul de 1.2 cel mai ieftin la 6300.Acum e cel de 1.0

            Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk

            Comment


            • Originally posted by iatagan View Post
              Inseamna ca daca atunci cand nu e programul Rabla e redusa masina cu 900 de euro, atunci cand e Rabla de fapt nu e redusa cu 1450 ci doar cu diferenta de la 900 la 1450...
              Așadar pentru Dacia, in momentul de fata acțiunea rabla este aproape zero?!
              „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

              Comment


              • Mda, se pare ca nu am tinut bine minte! Eu ma uitasem pe configurator la versiunea Laureate cu 0.9 TCe. Dar in 2015 era 10100 euro, in 2016 9950 euro iar acum este 9900!

                Comment


                • Originally posted by tipicarul View Post
                  Așadar pentru Dacia, in momentul de fata acțiunea rabla este aproape zero?!
                  Pai inteleg ca de ex la SL Plus din pretul anuntat (8440) se scad 1450 si 600 euro, deci 6390 pt 1.0 sce . Ar fi ideal sa poti cumpara cu 2000 reducere orice versiune, adica si prestige si stepway... Bineinteles cu rabla casata.

                  Comment


                  • Si pentru Prestige se aplica reducerea de 600E + tichetul rabla.

                    Originally posted by aris86 View Post
                    nu te bagi la noul logan plus?
                    Nu.

                    Punctam faptul ca este cea mai buna oferta de pe piata pentru cei care vor o masina in care sa miroasa a nou.
                    Last edited by vitriol; 12 April 2017, 22:34.
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • Originally posted by vitriol View Post
                      Si pentru Prestige se aplica reducerea de 600E si tichetul rabla.

                      Lol... Configuratorul nu te lasa sa alegi Prestige la 0.9tce gpl, doar Laureate. Trebuie sa ma duc personal sa aflu.

                      Comment


                      • Sal, si la modelul Prestige este reducerea de 600 de euro.
                        Pretul unui Logan Prestige 1.0 va fi: 9450 euro - 1450 tichetul rabla -600 euro reducerea de la Dacia rezulta pretul de 7400 euro. La care se adauga kit siguranta nr rosu si Rca.
                        Am fost astazi la un delear Dacia.

                        Ai de ales intre:
                        1) reducerea de 600 euro din pretul masinii sau
                        2) 5 ani garantie gratuita. ( ulei,filtre(anual sau la 20000km), distributie(4 ani).
                        Asa a spus la Dacia.
                        Last edited by lucian h; 12 April 2017, 23:10. Reason: Automerged Doublepost
                        sigpic
                        Asigurari Rca, Casco,Locuinta, Viata,etc...

                        Comment


                        • Nivelul Prestige e E3, dar pentru România e tot E2(Laureate) cu de toate.

                          combinații imposibile:
                          Prestige + GPL
                          EasyR + GPL

                          și evident ignorat total de Dacia
                          dCi + GNC aka diesel pe gaz
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Originally posted by lucian h View Post
                            Ai de ales intre:
                            1) ...........
                            2) 5 ani garantie gratuita. ( ulei,filtre(anual sau la 20000km), distributie(4 ani).
                            Asa a spus la Dacia.
                            Tare, cam ca la BMW!

                            Comment


                            • Originally posted by t0rquemada View Post
                              Și evident ignorat total de Dacia
                              dCi + GNC aka diesel pe gaz
                              Momentan nu sunt omologate instalațiile pe diesel, poate de aici și ignoranța fata de ele.

                              Deci sa înțeleg că pe lângă reducerea de la rabla dealerul trebuie sa imi ofere si o reducere de 600 euro dată de Dacia?
                              Dacă nu sunt proprietar in acte a rablei este transmisibil și ecobonusul acela de 1500 ron (mașina fiind diesel are emisiile mai mici de 98)?

                              Comment


                              • Originally posted by lucian h View Post
                                [...]
                                Am fost astazi la un delear Dacia.

                                Ai de ales intre:
                                1) reducerea de 600 euro din pretul masinii sau
                                2) 5 ani garantie gratuita. ( ulei,filtre(anual sau la 20000km), distributie(4 ani).
                                Asa a spus la Dacia.
                                Treaba asta cu garantie si revizii gratuite suna foarte bine.
                                Stie cineva daca scrie mic pe undeva prin oferta ca promotia este valabila cu piese Motrio sau ceva? Sau iti pun aceleasi piese (OEM) care se pun in mod obisnuit?
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google