Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by stoicanu View Post
    Are reducere 600€ pentru ca este fabricata in 2016
    Sunt asa numitele destocari
    Cum sa fie fabricata in 2016 daca nici nu avea serie caroserie?

    Comment


    • Eu am primit raspuns de la Euromotors ca inainte de 20 Mai nu sunt sanse sa inceapa programul...

      Comment


      • Ideea este în felul următor: Caroseriile sunt făcute, dar se așteaptă motoarele de 0.9 pentru ele. Sunt comenzi care se onorează cam după 4-5 luni după plătirea avansului din această cauză. Momentan ce se livrează acum din aceste motoare sunt din comenzile făcute în urmă cu luni bune.
        Eu am deja pe factură, seria Vin și seria de șasiu. Am citit mai sus, parcă, că se poate verifica exactitatea datelor, deși nu cred că ar fi vreo greșeală. Oricum, în teorie, imediat după începerea programului rabla, pot intra în posesia mașinii, pentru că termenul de livrare este cam în 3 saptamâni. Dacă am surprize de la bancă și-ar trebui să mai aștept (ca să intre la anaf și salariul pe aprilie și atunci aș avea șanse considerabil mult mai mari) până după 25 mai și să pierd rezervarea m-aș reorienta și către un diesel, dar Laureate, nu Prestige ca să fie cam în aceeași bani.

        Comment


        • Originally posted by Matyred View Post
          ...Seraha
          Adică AHA, Medianav EVolution cu AHA




          Mașinile se fac când au toate piesele, nu ține Dacia caroserii semi schipate pe stoc
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Originally posted by aris86 View Post
            În noul My Dacia este cuprins tot istoricul mainii din service, inclusiv repere înlocuite pe garantie.
            La mine apare revizia dar nu apare ce am inlocuit pe garantie.
            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

            Comment


            • Nici la mine nu apare.
              In ala vechi imi aparea inclusiv culoarea/motorizarea etc. In asta nu apare nimic...decat chestii de garantie

              Comment


              • L-am trimis pe tata cu actele pt Rabla saptamana aceasta si pt un sandero plus 0.9 TCe i s-a spus ca va veni la sfarsitul lui iunie. O sa il intreb mai multe detalii si revin aici cu informatii.

                Comment


                • Se poate cumpara tichet rabla direct de la dealer, pentru cine nu are masina de casat si nici nu vrea sa cumpere tichetul din alta parte? Daca da, la ce pret aproximativ? Trebuie intai cumparat tichetul si dupa aceea te poti inscrie pe lista de asteptare (comanda masina)?

                  Comment


                  • Da, se poate. Intre 1500 si 2500. Se poate da comanda inainte si apoi sa cumperi "tichetul"!

                    Comment


                    • Pretul acesta e in functie de dealer?

                      Comment


                      • Ca să "beneficiezi" ( să-l încasezi) de tichet Rabla, trebuie să te înscrii la dealer ( cu alte cuvinte, ca să ai șanse mai mari de accesare a tichetului trebui să comanzi mașina - comanda este valabilă din momentul dovezii plătii celor 5% din val masinii).
                        În teorie se pot găsii tichete la dealeri, pentru că există o opțiune, pe site-ul lor în care se spune că "poți da mașina pt Rabla, dar nu vrei să cumperi mașină nouă"!
                        Pretul tichetului depinde de dealer! Și el vrea să rămână cu ceva.
                        Last edited by Matyred; 7 May 2017, 12:51.

                        Comment


                        • Intrebam pentru ca am platit 2500 pentru un tichet Rabla la un dealer Dacia! Multumesc pentru raspuns!

                          Comment


                          • Originally posted by Matyred View Post
                            Ca să "beneficiezi" ( să-l încasezi) de tichet Rabla, trebuie să te înscrii la dealer ( cu alte cuvinte, ca să ai șanse mai mari de accesare a tichetului trebui să comanzi mașina - comanda este valabilă din momentul dovezii plătii celor 5% din val masinii). ...
                            Pretul tichetului depinde de dealer!
                            Ca sa beneficiezi de tichet rabla, vorbesti cu "dilăru' ", te asigura ca-ti face rost si apoi platesti avansul/comanzi masina.
                            De obicei e acelasi pret la toti "dilării" (ca sa nu existe discutii intre ei).

                            Comment


                            • Originally posted by Wooolf View Post
                              Pretul acesta e in functie de dealer?
                              Cred ca in functie de "skillurile" de negociere!

                              Comment


                              • Originally posted by emmet18 View Post
                                Eu am primit raspuns de la Euromotors ca inainte de 20 Mai nu sunt sanse sa inceapa programul...
                                Guvernul asta de 2 lei chiar nu stie sa faca ceea ce spune...Nu stiu de ce naiba se lungesc atat.
                                In mod normal maine se termina inscrierea producatorilor, apoi nu ar trebui sa dureze mai mult de o saptamana pana cand va incepe.

                                Legat de Rabla: cand ai totusi voucherul asigurat? Atunci cand primesti nota de inscriere sau atunci cand de indorci cu documentul de casare?
                                Altfel spus...ei pot elibera mai multe note de acceptare decat vouchere????

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google