Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • N-o fi trecut inca peste atacul cibernetic si la emitere facturi.

    Comment


    • Termenul de 14-16 saptamani a zburat deja catre 20-24. Platit avans pe 11.04, promisiune de livrare 10.06, mai nou livrarea estimata 15.09. Deci mai bine de 5 luni. Prostia mea si increderea in romani.

      Comment


      • Onixer - Vad ca esti din Iasi. Cand ai facut comanda, cu programul rabla sau fara?

        Comment


        • Am scris undeva mai sus. Comanda initiala a fost facuta la sfarsitul lui Martie, urmand ca atunci cand incepe programul Rabla, comanda sa fie trecuta pe Rabla. Masina a ajuns in Aprilie si de atunci sta la ei. Vorbisem atunci cu dealer-ul si a spus ca daca vrem, sa facem comanda cat mai repede ca sa nu prindem aglomeratia de la inceputul programului Rabla.

          Comment


          • Originally posted by Onixer View Post
            Am scris undeva mai sus.....
            Scuze nu am fost atent. Eu pe 23 mai am platit avansul si am dus legalizarile si certif. fiscal pentru rabla dar inca nu am nici un fel de raspuns... am sunat la agent sa mai intreb de proceduri si termene (sa stiu si cat asi ramane fara masina - cu doi copii e mai greu fara) si mi-a zis sa stau linistit ca ma suna el. (Am scris acum doua zile si la vocea clientului cu nr. de comanda si vin intreband de o estimare al livrarii dar inca nici un raspuns). Deci deocamdata - ceata totala!

            Comment


            • Si uite asa pierde Dacia clienti, nu se poate asa ceva, ne intoarcem in epoca de aur, cand asteptai ani dupa o masina, ca sa vezi tot Dacia?
              Si cine este de vina?
              CLIENTUL ca pune botul !!!
              Ia sa nu mai faca nimeni comanda din momentul asta, sa vezi atunci...
              Este fraiera concurenta, acum este momentul sa acapareze clienti, o promotie mai atractiva si hat...

              Comment


              • Peste 90% din productia de la Mioveni merge la export, asa ca probabil nu vor fi foarte deranjati ca scade numarul de comenzi din Romania.

                Comment


                • Pai daca este asa, atunci logic ar fi:
                  Satura mai tata copilul tau si dupa aia da la straini.

                  Cum zice undeva "apara-i doamne pe romani"

                  Comment


                  • Update comanda Logan Laureat 0.9 tce: ieri am dus certificat radiere de la politie, azi am primit diferenta de plata. Am achitat urmand ca undeva vineri sa primesc masina. Am primit gratis la alegere alarma sau senzori parcare.
                    Polita rca valabila un an 617 ron la generali si casco trimestrial prima plata 371 tot la generali.
                    Masina am luat o fiind pe stoc deoarece nu am putut astepta pana in septembrie.
                    Daca aveti intrebari va raspund cu placere.
                    Zi buna!

                    Comment


                    • Originally posted by Matyred View Post
                      Mașina este in curtea dealerului de ceva timp. Dealerul avea tot interesul să o scoată pt că vroia să mă duc cu acea factură la o colegă ca să-mi facă socotelile pt Casco...dar nu exclud și varianta ta...in ziua de azi tot ce este posibil!
                      Atunci ori nu au avut timp, personal sau chef sa o pregateasca de vanzare!

                      Am patit si eu la fel... la mine vanzatorul a motivat ca nu mai au personal de service si a fost nevoit ca el insusi sa-mi spele masina!
                      „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                      Comment


                      • Din cate stiu au 48 de ore de la plata diferenta si pana sa livreze masina. Asa ca no stress ��

                        Comment


                        • No stress pentru ei, nu pentru noi!
                          „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                          Comment


                          • Originally posted by tipicarul View Post
                            Atunci ori nu au avut timp, personal sau chef sa o pregateasca de vanzare!

                            Am patit si eu la fel... la mine vanzatorul a motivat ca nu mai au personal de service si a fost nevoit ca el insusi sa-mi spele masina!
                            Am fost la reprezentanță și incă nu s-a emis factura! Am intrebat că dacă sun eu la VC, se urgentează, a zis că o pot face, dar oricum cei de la Dacia fac ce vor ei, fiind și sfârșit de lună, plus minivacanța. Din ce mi-am dat seama dealerul era destul de ofticat pe ei, pt că nu sunt singurul care trebuie să primească factura.
                            Până la urmă am rezolvat cumva( fără factură) și am făcut calculul pt a face CascO și RCA. Polița intră in vigoare de vineri, când ar trebui să mi-se livreze și mașina. S-au dat mai multe telefoane, dar în proporție mare( nu 100%) ar trebui ca mașina să fie livrată vineri. Voi afla mai târziu. Oricum eu plătesc prin bancă Casco și RCA. Dacă nu primesc mașina vineri, ar însemna că pierd 4 zile de asigurare ;). Asta este.
                            Am optat pt Full Casco la Allianz și RCA-ul tot la ei. Total ( 2100- 1500 +600). RCA-ul putea fi mai mic, dar trebuia să aduc ceva acte pt a cere ei chestia BM. Am renunțat, pt că era prea mare bătaie de cap. Suma asigurata este 11.700.

                            Mi se par cam scumpe numerele roșii. Eu oricum aș vrea să o inscriu cât mai repede, ca să scap și de acest stres. Sau cel puțin o voi declara la fisc in prima lună, pt că altfel ar trebui ca la anul să dau o amendă de vreo 70 lei și ălora. De banii ăia mai bine le cumpăr ceva copiilor! Acestea se mai predau?! Se recuperează ceva bani pe ele?!
                            Last edited by Matyred; 31 May 2017, 15:55. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Originally posted by aris86 View Post
                              @Mromeo, te așteptăm la topicul păreri despre 1.0 SCe.
                              Sa o stăpânești sanatos.
                              Multumesc!
                              Umaresc topicul respectiv de cand a fost deschis, dar voi posta numai dupa ce imi voi forma o parere pertinenta. Deocamdata, cam menajez masina, incerc sa ii fac rodajul ca la carte.


                              Originally posted by Matyred View Post
                              .... RCA-ul putea fi mai mic, dar trebuia să aduc ceva acte pt a cere ei chestia BM. Am renunțat, pt că era prea mare bătaie de cap...
                              De fapt, se rezolva foarte repede si usor. Eu am sunat la call-center-ul Allianz si, dupa, am rezolvat pe email, cu totul.
                              Documentatia necesara: certificat de scoatere din evidentele fiscale, certificat de scoatere din circulatie a vehiculului, polita RCA veche, solicitare de preluare a clasei de bonus (in textul email-ului), factura de achizitie a noului vehicul (in care sa apara seria de sasiu, datele tehnice ale vehiculului si valoarea de achizitie).
                              Fosta polita o aveam la Asirom.
                              Last edited by MRomeo; 31 May 2017, 16:34.

                              Comment


                              • O parte din aceste sunt deja la casa de la țară! Le- am lăsat acolo in cealaltă mașină, efectiv am uitat dosarul in portbagaj. Ca să fac un drum dus-intors, ajungeam cam la aceeași bani! Ca să mă duc să scot altele, nu mai am când ( fiscul la noi la sector se închide până marți, din câte știu) Oricum am primit un bonus de la dealer, așa că nu-i pagubă!
                                Să-o stăpânești sănătos și fără evenimente. Să sperăm că nu va fi nevoie de a folosi aceste polițe.
                                Rodajul?! Câți km și trebuie avut grijă de ceva special?!
                                Last edited by Matyred; 31 May 2017, 17:20.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google