Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @Sfet
    Bon Comanda 03-04, avans platit 04-04.
    Nu am primit nici un termen de livrare in scris, doar verbal, 26-05. Actele rabla predate la timp.
    dealer: Meridian Sud
    Logan Plus - bleu navy d42

    Comment


    • Ciudat...Meridian Sud si eu, fara termen de livrare oficial. Neoficial, astazi trebuia sa ridic masina. De la vocea clientului am aflat livrarea in septembrie. Ne au dus cu zaharelul pana ne au agatat. Tipic romanesc. Singurul sfat este sa suni la vocea clientului sa afli termenul de livrare.

      Comment


      • Oricum nu conteaza nici macar termenul de livrare in scris, pt ca pe bonul de comanda unde iti apare in scris, scrie clar ca Renault isi rezerva dreptul sa prelungeasca data de livare cu cat considera ei ca e ok, si singura lor e obligatie este sa te puna pe tine ca si client in tema cu situatia.

        Comment


        • S-au facut revolutii pentru lucruri mai marunte....:|

          Comment


          • Orednas, conteaza enorm in anumite situatii. Pe acelasi bon scrie ca termenul trebuie anuntat IN SCRIS, in maxim 20 de zile de la plata avansului. In functie de acest termen, clientul alege daca mai vrea masina sau nu. Imagi eaza-ti ce inseamna acest IN SCRIS in instanta. Aceasta obligatie renault commercial nu a onorat-o in cele doua cazuri. Noi doi, cel putin, in acest moment, la doua luni de la plata avansului, nu avem oficial termen de livrare.

            Comment


            • Eu cred ca nimeni nu a primit in scris acel termen de livrare.

              Comment


              • confirm..nici eu nu am primit nimic concret....dar au jurat pe rosu.

                Comment


                • Din ce am mai citit pe aici, chiar daca sunt nou pe forum, multi clenti au trecuta deja data de livrare pe bonul de comanda, ceea ce denota faptul ca au IN SCRIS termenul de livrare. Dar...

                  Comment


                  • Pai nu stiu daca e chiar asa... Nu stiu daca "programeaza"productia pentur masina daca nu s-a paltit avansul. Habar nu am....

                    Comment


                    • Dupa ce achiti avansul, pe bonul de comanda iti trece si seria de sasiu a masinii. Eu unul nu as accepta o masina cu alta serie decat cea trecuta pe bonul de comanda.

                      Comment


                      • Originally posted by Sfet View Post
                        Orednas, conteaza enorm in anumite situatii. Pe acelasi bon scrie ca termenul trebuie anuntat IN SCRIS, in maxim 20 de zile de la plata avansului. In functie de acest termen, clientul alege daca mai vrea masina sau nu. Imagi eaza-ti ce inseamna acest IN SCRIS in instanta. Aceasta obligatie renault commercial nu a onorat-o in cele doua cazuri. Noi doi, cel putin, in acest moment, la doua luni de la plata avansului, nu avem oficial termen de livrare.
                        Voi cativa de aici aveti probleme cu dealeri de *****, ce aparent cred ca pot sa isi bata joc de oameni. Ce iti zic eu ca si daca ai dealer ok cum am nimerit eu, si isi face treaba cum trebe, si primesti bonul de comanda cu serie si data de livrare cum am primit..tot nu conteaza pt prea mult..pt ca Renault pot sa faca ce vor cu data aia de livrare, si singura lor responsabilitate e sa te anunte pe tine clientul ca asta e teapa ta mai astepti.

                        Iti recomand sa mergi la dealer si sa rezolvi situatia, daca nu primesti ce trebe regreati avansul daca l-ai platit deja si gata. Sau mai bine suna la vocea clientului si fa reclamatie direct daca ai platit avansul.

                        Comment


                        • Mie la Meridian Sud, în 2013 mi-a dat un termen de livrare estimativ după ce am plătit avansul. Seria de șasiu am primit-o la câteva zile distanta, apoi am făcut actele și pentru rabla, fiind septembrie, totul a decurs mai usor.

                          Comment


                          • Si mie la Meridian mi-au dat seria de șasiu și termen de livrare pentru masina dupa plata avansului, in decembrie 2016 (cand a fost lansarea Ph2) 3 zile! Din pacate transportatorului i-a luat vreo 3 saptamani sa o livreze... M-am cam enervat dar acum cand vad timpi de asteptare cu lunile mi se pare de speriat!

                            Comment


                            • La Vocea Clientului am aflat despre termenul de livrare de peste 5 luni, ay spus ca vor cauta solutii alternative si, de o luna si ceva tot cauta...si nu le gasesc. Eu unul m-am consolat cu situatia si cu termenul de 15 septembrie pentru ca nu am alternativa. Probabil, in nesimtirea lor, renault pe asta mizeaza.

                              Comment


                              • io as anula comanda si mi-as lua altceva. apoi as face foarte public aspectu` asta.
                                mai tre' si pus biciu` pe ei, ca altfel se caca-n capu` tau la nesfirsit!

                                si ma refer la toti aia care au (sau sint aproape de a avea) asemenea probleme, nu doar la cazul lui Sfet.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google