Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cam in cat timp se fabrica masina dupa ce vine avizul de plata pentru diferenta?
    Astazi am primit avizul si zicea dealerul ca va fi fabricate zilele astea sau cel tarziu luni-marti.
    La inceput, cand am platit avansul, zicea ca va fi fabricata si apoi voi primi avizul. Eu nu ii mai inteleg pe oamenii astia.

    Comment


    • Vorbit din nou astazi la Vocea Clientului si am constatat ca bataia de joc continua. Ramane cum am stabilit: termen de livrare pentru 0.9 cu gpl peste 5 luni. Comanda cu avans platit la data de 11.04, livrare incerta la 15.09. La Voce, nu stiu de capul lor, ce, de ce,cum. Tipic romanesc. S-a dus dracului si concediu si vacanta si tot. Cand ma gandesc la faptul ca, dupa promisiunea dealerului la data avansului, ieri trebuia sa ridic masina... Mi- e pur si simplu sila...
      Last edited by Sfet; 13 June 2017, 18:40.

      Comment


      • La vreo doua saptamani de la livrare or sa te sune sa te intrebe cat de multumit ai fost de livrare, daca ai avut ceva dificultati sau neclaritati, daca te satisface masina si daca o sa-ti cumperi tot Dacia pe viitor.

        Comment


        • Originally posted by Sfet View Post
          Vorbit din nou astazi la Vocea Clientului si am constatat ca bataia de joc continua. Ramane cum am stabilit: termen de livrare pentru 0.9 cu gpl peste 5 luni. Comanda cu avans platit la data de 11.04, livrare incerta la 15.09. La Voce, nu stiu de capul lor, ce, de ce,cum. Tipic romanesc. S-a dus dracului si concediu si vacanta si tot. Cand ma gandesc la faptul ca, dupa promisiunea dealerului la data avansului, ieri trebuia sa ridic masina... Mi- e pur si simplu sila...
          dute la altii, te asteapta cu bratele deschise si cu promotii.

          Comment


          • Mie dealerul inainte sa platesc avansul mi-a spus ca masina va fi livrata prin iulie. Dupa ce am platit avansul, mi-a spus septembrie. I-am zis ca nu se poate, ca bla bla bla...si mi-a zis ca incearca sa vada ce poate face. A venit apoi cu termenul de luna iulie din nou.
            Nu stiu ce sa mai inteleg. Am platit avansul in 21.04. Oare sa livreze mai repede ptr ca e MCV? Au zis ca muta o parte din productia de MCV in MAROC.

            Comment


            • Masina comandata pe 06.04. ( Sandero Stepway )
              Avans platit pe 10.04.
              Azi m-a sunat dealerul ca masina iese de pe banda pe 24.06. si ajunge la Brasov cel tarziu pe 30.06.
              Dupa aprox doua ore , ma suna si de la Vocea Clientului si imi spune ca masina iese de pe banda in 27.06. ,apoi se face programarea la transport si ca masina ajunge la dealer undeva in jur de 14.07.
              Morrrr....

              Comment


              • Originally posted by sebibv View Post
                Mie dealerul inainte sa platesc avansul mi-a spus ca masina va fi livrata prin iulie. Dupa ce am platit avansul, mi-a spus septembrie. I-am zis ca nu se poate, ca bla bla bla...si mi-a zis ca incearca sa vada ce poate face. A venit apoi cu termenul de luna iulie din nou.
                Nu stiu ce sa mai inteleg. Am platit avansul in 21.04. Oare sa livreze mai repede ptr ca e MCV? Au zis ca muta o parte din productia de MCV in MAROC.
                e clar, ti-o face "cu cocoaşă" ! poate-ti ofera promo cirligul de remorcare cu promisiunea, ferma, din partea ta de a agata de ea o adapatoare de camile

                e "scumpa" tare de tot masina asta daca chiar nu vor s-o vinda romanilor!

                Comment


                • @ladislau ce dealer ai? Euro? ASV? Ai platit diferenta?
                  Deci le ia vreo 20 de zile sa o aduca. Oare nu putem sa mergem noi dupa ele? ))))))
                  Glumesc, evident.

                  Comment


                  • @sebibv : Euro - Motor
                    Joi merg sa dau diferenta !
                    Pai cred ca daca ar fi posibil,a doua zi dupa ce iese de pe linie,as merge personal s-o ridic !

                    Comment


                    • Pe mine nu m-au sunat de la VC.
                      Ce convenabil, platim masinile si le livreaza in 3-4 saptamani. Asta e o forma de credit commercial excelenta, insa oferita de client, nu de furnizor, asa cum este normal.
                      Eu speram ca a intrat deja in fabricatie daca mi-a dat avizul de plata. Teapa...
                      Tot e bine ca macar o sa o am in concediu. La asta veche, mi s-a cam gaurit toba intermediara.....

                      Comment


                      • Fabrica masina pe banii clientului. La mine se folosesc de cateva sute de euro mai bine de 5 luni. Cine iti deschide o linie de credit cu 0% dobanda? Suma mica, e adevarat, dar la cateva mii de clienti...sa nu zic zeci de mii.

                        Comment


                        • @ladislau
                          Ce motor ai comandat, 0,9 TCE sau 1,5 Diesel?
                          Logan MCV 0.9 TCE

                          Comment


                          • 0,9 tce !
                            Daca vroiam 1.5 dCI , primeam masina pe loc ; le aveau pe stoc.

                            Comment


                            • @ladislau
                              Multumesc. Intrebam pentru ca am comandat la Euro Motor un MCV cu 0,9 TCE in 28 martie, avans platit tot atunci, si nu am inca nici o veste despre el. Am inteles ca 0,9 TCE sunt foarte solicitate si de aceea dureaza asa de mult fabricatia.
                              Logan MCV 0.9 TCE

                              Comment


                              • Eu mi-am comandat DCi in aprilie si va sosi undeva in septembrie depinde de versiunea de echipare, culoare etc.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google