Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Deci tot peste 5 luni termen de livrare. Sunt tare curios daca la extern si-ar permite luxul asta. Problema nu pare a fi, asa cum s-a vehiculat, lipsa motoarelor 0.9 ci mai degraba incapacitatea Dacia de a-si onora comenzile. Mint cu nerusinare pana platesti avansul pentru ca ulterior sa te trezesti cu termenul de 5 luni.
    Last edited by Sfet; 17 June 2017, 07:55.

    Comment


    • Am comandat mașina în 26.03.2017, motorizare 0.9 TCe E6 Easy-R. Plătit avansul în 28.03.2017. La început de mai am cerut modificarea pentru cutie manuală. Primit confirmarea pentru același nr.VIN, cu livrare pe 3-08-2017. E nebunie cu 0.9TCe
      Nu mă cert niciodată cu oamenii proști; că mă pot trage în jos la nivelul lor și mă vor bate cu experiența!

      Comment


      • Daca citesti ce a scris proteinman, si la dci este aceeasi situatie. Eu stau si mă intreb: daca sunt dezamagit acum cand nici nu am masina, oare mai tarziu ce voi face? Incep sa le dau dreptate cunoscutilor ce nu imi recomandau Dacia. Masina romaneasca, mentalitate romaneasca, calitate romaneasca...vom vedea.

        Comment


        • Din păcate și eu ma gândesc la fel. Cel mai dezamagit sunt de VC care a promis de 2 ori ca na suna în aceeasi zi si.... Nu a mai sunat...

          Comment


          • Seby, cele de la VC sunt doar niste operatori telefonici. Ei transmit mai departe informatiile sau iti comunica ce vad in sistem. Cei care se ocupa efectiv de problema ta, pentru ca ea este repartizata cuiva, sunt problema. Dar si acestia, la randul lor depind de comercial...asa ca nimeni nu e vinovat. Cum spuneam tipic romanesc: nimeni nu stie nimic.

            Comment


            • Am primit nota inscriere Rabla si am depus la dealer documentele de radiere a rablei.
              Cand se storneaza factura initiala de avans si se emite factura cu reducerea rabla?

              Comment


              • Ar trebui zilele astea. Depinde de Dacia acum. Oricum nu iti influenteaza termenul de livrare.

                Comment


                • Originally posted by cyrusmddd View Post
                  Am primit nota inscriere Rabla si am depus la dealer documentele de radiere a rablei.
                  Cand se storneaza factura initiala de avans si se emite factura cu reducerea rabla?
                  Nu este neapărat nevoie de de stornare a avansului! Depinde de dealer. Vei primii la un moment dat( depinde de dealer,Dacia) un bon cu restul de plată, din care este scăzută suma de 6500+avans.
                  La final vei avea o factură fiscală pe care sunt trecute toate cheltuielile tale detaliat!

                  Comment


                  • Noile termene de livrare: mcv SL Explorer. 0.9 tce 3-8.10.2017. Euro motor Brasov.

                    Si o intrebare. In momentul in care ridici masina de la dealer, masina nu are asigurare RCA nu? Cum se procedeaza? Fac eu inainte pe baza seriei de sasiu, nu are treaba cu numerele provizorii? Ca parca la asigurare tb si numarul masinii.
                    Last edited by t1b1m; 19 June 2017, 19:40. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Originally posted by t1b1m View Post
                      Noile termene de livrare: mcv SL Explorer. 0.9 tce 3-8.10.2017. Euro motor Brasov.

                      Si o intrebare. In momentul in care ridici masina de la dealer, masina nu are asigurare RCA nu? Cum se procedeaza? Fac eu inainte pe baza seriei de sasiu, nu are treaba cu numerele provizorii? Ca parca la asigurare tb si numarul masinii.
                      În momentul în care dealerul pune mașina la dispoziția clientului, e înscrisă provizoriu, are RCA sau CASCO - după doleanța clientului; bună de mers!
                      Nu mă cert niciodată cu oamenii proști; că mă pot trage în jos la nivelul lor și mă vor bate cu experiența!

                      Comment


                      • Originally posted by t1b1m View Post
                        Noile termene de livrare: mcv SL Explorer. 0.9 tce 3-8.10.2017. Euro motor Brasov.

                        Si o intrebare. In momentul in care ridici masina de la dealer, masina nu are asigurare RCA nu? Cum se procedeaza? Fac eu inainte pe baza seriei de sasiu, nu are treaba cu numerele provizorii? Ca parca la asigurare tb si numarul masinii.
                        Se poate face asigurare RCA Si Casco la dealer. RCA-ul esti cam obligat sa-l faci la dealer, pe baza seriei de sasiu, ca sa poti pleca cu masina. Casco se poate face si la alti brokeri, daca gasesti un pret mai bun.

                        Comment


                        • Salut.
                          1. In ce moment ti se comunica data oficiala si finala a termenului de livrare a masinii?
                          2. Faptul ca suni la VC poate modifica cumva data (de preferat mai devreme)?
                          Multumesc.

                          Comment


                          • 1. Dupa achitarea avansului. In cazul meu, dupa aprox 1 saptmana.
                            2. Sunt sanse, dar nu iti fa mari sperante.

                            Comment


                            • Salutare, loganisti.
                              Sunt nou in acest club si vin si eu cu o mica povestioara, urmata de o dilema.
                              Comanda facuta la inceputul lunii martie de un Logan 0.9 TCe Gpl,prin programul RABLA la un dealer din Targoviste(nu stiu daca am voie sa dau nume), masina a fost platita integral in prima jumatate a lunii aprilie, rabla a fost bagata la casat in jurul datii de 22-24 mai si nici pana in ziua de azi nu a fost fabricata masina. Mentionez ca, dupa spusele directorului de la respectiva reprezentanta, eu am fost printre primii clienti pentru aceasta masina, prin programul Rabla. Saptamana trecuta am vorbit cu cineva de la VC, care mi-a zis ca va incerca sa imi comunice in aceasta saptamana o data estimativa a livrarii masinii. Dupa spusele ei, masina va fi fabricata cam in prima saptamana din iulie.
                              Aveti idee cat dureaza pana va fi livrata masina? Este normal sa astepti atat?
                              Va multumesc, o seara placuta !

                              Comment


                              • Originally posted by Vecchio View Post
                                În momentul în care dealerul pune mașina la dispoziția clientului, e înscrisă provizoriu, are RCA sau CASCO - după doleanța clientului; bună de mers!
                                Are RCA sau Casco daca-i faci, daca nu, n-are.

                                Originally posted by liviunvl View Post
                                Se poate face asigurare RCA Si Casco la dealer. RCA-ul esti cam obligat sa-l faci la dealer, pe baza seriei de sasiu, ca sa poti pleca cu masina. Casco se poate face si la alti brokeri, daca gasesti un pret mai bun.
                                Poti face RCA unde vrei, nu esti obligat sa il faci la dealer. Acum, ca majoritatea brokerilor sunt retardati si cer cartea masinii, e altceva, dar, normal, polita RCA se poate emite pe baza seriei de sasiu, care apare pe factura de achizitie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google