Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Puppet, la Dacia este normal orice, inclusiv termenul de livrare de 5-6 luni.
    Sandsim, Dacia nu comunica. Te prinde cu avansul si apoi te freaca doar cum vor ei. Dupa 3 luni de la plata avansului, eu nu am, oficial, termen de livrare. Stiu ceva de septembrie de la VC.

    Comment


    • @Sfet, daca nu isi indeplinesc relatiile contractuale poti sa renunti si sa ceri avansul inapoi.


      Sent from my iPhone using Tapatalk
      I have no special talent. I am only passionately curious.

      Comment


      • Silviu, nu am platit avansul ca sa l cer inapoi. Am platit avansul pentru o masina ce mi a fost promisa la doua luni de la plata si imi va fi livrata probabil la minim 5 luni de la plata. Nu cred ca asta e seriozitate si nici normalitate.

        Comment


        • @Sfet, eu stiu ca nu ai dat avansul ca sa-l ceri dar trebuie sa intelegi ca odata cu Programul Rabla au explodat si comenzile si capacitatea uzinei nu poate fi marita asa peste noapte.

          Eu cand am comandat-o in Februarie/Martie concesionarul mi-a spus cel putin 3 luni dar a venit in mai putin de 2 luni. Concesionarul meu si-a luat o marja mai mare si bine a facut. De multe ori concesionarii sunt de vina si asta nu inseamna neaparat vina Dacia.

          Acum Dacia are comenzi foarte multe, mai ales pe 0.9 TCe, si de aici termenele foarte mari.

          Ai facut comanda intr-o perioada nu tocmai fericita. Si la alte marci daca cumperi un model ce nu e pe stoc astepti pana vine (de exemplu, o Skoda Octavia comandata in acelasi timp cu mine, de un coleg, a venit in 2 luni si jumatate) doar ca majoritatea celorlalti nu au comenzi multe ca Dacia sau au capacitate de productie mai mare.
          I have no special talent. I am only passionately curious.

          Comment


          • Salut
            Dat comanda plus platit avans pe 30.05, intre timp s-a rezolvat si cu dosarul rabla, platit diferenta pe 15.06. Acum masina e pe platforma deja si astept sa ma sune sa o ridic saptamana asta din spusele dealerului. Logan Plus 1.0 SCe.
            Ce-i drept m-au demoralizat putin restul postarilor cu termen de livrare astronomic dar cand am fost sunat ca o ridic saptamana asta mi-am revenit

            Comment


            • comandat al meu SL10 pe 15 septembrie aprox platit avansul, a venit pe 20 Noiembrie... M-a durut la basca, nu am bazait nici dealerul, am asteptat cuminte telefonul cu informarea c-a sosit masina. Ajunsesem la concluzia ca degeaba ma agit ca pepsi ca masina tot atunci vine

              Comment


              • @cyrusmddd , @Sfet multumesc pt raspunsuri.
                Am fost in sfarsit azi sa iau factura ca sa platesc si restul sumei pt al meu sandero 0.9 culoare metalizata, mai exact inca 31 300 lei. Sper sa ma bucur de ea cat mai curand pentru ca mi s-a zis ca o sa vina la sfarsitul lunii, cel mai tarziu in iulie.

                Comment


                • Silviu, ideea era ca eu unul ma simt mintit si inselat de Dacia. Mi s a comunicat termen de livrare de catre dealer10 iunie, acum am 15 septembrie. Consideri ca este un comportament ok? Sau sa ma bucur ca s a dus dracului concediul din August? Felicitari Dacia. Mintiti in continuare clientii. Doar asa veti avea comenzi multe. Nu este in regula Silviu. Preferam sa mi se comunice realitatea: stiam din aprilie, cand am facut comanda, la ce sa ma astept. Imi replanificam vacanta, imi refaceam programul dupa termenul respectiv.

                  E ok ca la 2 luni de la plata avansului sa nu ai termen de livrare oficial?

                  Comment


                  • @Sfet, nu e normal dar mai jos ai zis ca ai 3 luni iar acum 2 luni de la plata avansului. In fine.

                    Ai facut presiuni la Vocea Clientului sa primesti un termen de livrare? Nu doar un telefon, ci mai multe la 3-4 zile distanta.

                    Inscris, prin email, ai incercat? Sunt obligati sa-ti dea un raspuns.
                    I have no special talent. I am only passionately curious.

                    Comment


                    • Asta doar pentru inceput, sa te incalzesti pentru cand vei suna pentru probleme la masina. Glumesc, desigur

                      Comment


                      • Originally posted by GuGu21 View Post
                        comandat al meu SL10 pe 15 septembrie aprox platit avansul, a venit pe 20 Noiembrie... M-a durut la basca, nu am bazait nici dealerul, am asteptat cuminte telefonul cu informarea c-a sosit masina. Ajunsesem la concluzia ca degeaba ma agit ca pepsi ca masina tot atunci vine
                        Ai luat 1.2.

                        Acum e 1.0 si multi se indreapta catre 0.9, din aceasta cauza sunt aceste termene de livrare.

                        Comment


                        • Aproape3 luni. Avansul a fost platit pe 11.04, Dupa doua luni trebuia sa ridic masina. O voi ridica, PROBABIL confor VC , undeva pe 15 septembrie. VC spune doar ce vede in sistem. Comercialul Renault, in urma sesizarii mi- a oferit o varianta fara legatura cu dorinta mea de achizitie, chiar si cu alta motorizare. Voi incheia aici pentru ca nu vreau sa monopolizez. Ca si comparatie: prieten bun a facut comanda la 15 mai pentru scoda rapid, livrarea va fi saptamana viitoare...conform datei de livrare de pe bonul de comanda.

                          Comment


                          • Am primit bonul de comanda acuma cateva sapt cu termen de livrare 8 iulie ( avansul platit la sfarsitul lui martie).

                            Am sunat azi de curiozitate la vocea clientului, sa vad cat e de real si daca e ceva discrepanta intre ce imi zice dealerul si ce zice "Dacia".

                            Mi-au raspuns ca masina este gata, dar inca nu e progamata pt livrare. Dealerul inca nu m-a sunat sa imi spuna info respectiv. Maine revin cei de la VC cu un update pe cand se livreaza masina.

                            Sunt curios cat tine de cand e gata masina, pana cand pot sa o conduc.

                            Comment


                            • Te suna dacia când zboara porcul. Și mie îmi promit același lucru dar degeaba.... Ii sun eu pana când se satura.

                              Comment


                              • Orednas, ai comanda pentru 0.9 plus prin Rabla, culoare standard?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google