Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da, cred ca dealerul contează. Euromotor brasov.

    Comment


    • @sebibv : si mie trebuia sa imi puna alarma , dar au zis ca ar intarzia prea mult , asa ca imi vor face o programare in alta zi

      @sadicu : si eu tot la EuroMotor sunt !

      Comment


      • Și mie mi-au zis la fel. Totusi, am preferat sa nu ridic ieri masina.... Era prea complicat ptr mine.
        Eu recomand euromotor pentru brasov.

        Comment


        • In Bucuresti ce dealer recomandati pentru livrare (cu sau fara rabla)? Care dealer este "cel mai interesat" sa vanda si mai ales care dealer isi mentine acest interes si dupa ce s-a platit avansul?

          Comment


          • Rabla s-a terminat.

            Comment


            • Originally posted by abc View Post
              In Bucuresti ce dealer recomandati pentru livrare (cu sau fara rabla)? Care dealer este "cel mai interesat" sa vanda si mai ales care dealer isi mentine acest interes si dupa ce s-a platit avansul?
              Eu am avut livrarea in 4 luni si am avut parte de o consiliera f de treaba.Mi.a oferit de toate odata cu ridicarea masinii.Din pacate a plecat de la reprezentanta din cauza mizeriilor din conducere. Nu le fac reclama insa fac diferentele cu cei din blv.Preciziei.Astia sunt pe Iuliu Maniu.Culmea,tipa sta pe aceiasi strada cu mine!
              Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

              Comment


              • Am fost la 2 reprezentante in mai multe randuri si am vorbit cu mai multi reprezentanți. Unii mai pregatiti, altii nu prea. Cand am luat masina de munca am fost cu seful meu, el il intreba pe dealer de motorul 0.9 si dealerul dadea din umeri, ii raspundeam eu ) asta pentru ca m-am interesat mult despre motoarele de la Dacia. Am ajuns sa iau masina din a treia locatie unde nu m-as fi gandit niciodata insa au avut masina de test cu Easy-r (diesel) si reprezentantul a fost amabil si a avut rabdare cu mine.
                Am fost la un dealer care cand am cerut o parere despre Duster a zis ca :" daca vrei o masina care sa consume 12% in oras e perfecta" iar de Easy-R ca e doar pentru boșorogi ) si ca trebuie sa fii tampit sa iti cumperi asa ceva. Asta e, sunt un tampit )
                Cand l-am intrebat daca a condus modelul a zis ca a fost la Baneasa anul trecut sau cand s-a facut primul test si a mers 2 min cu ea ).
                Alt lucru - am observat ca majoritatea fug de optiuni de creditare. Mergeti la banca, e mai ieftin, etc.
                Cand alegeti concesionarul alegeti cu grija, toti dau acelasi discount dictat de Dacia, cel mult primesti un bonus (o cotiera sau presuri sau montaj de alarma ori numerele cadou, fiecare cam ce poate). Eu am avut noroc, am primit si alarma cadou si montajul gratuit, cand am ridicat masina mi-a dat vestea. Posibil sa imi fi oferit acest cadou deoarece a facut o eroare cu rabla si mi s-a prelungit cu 15 zile asteptarea.
                Oricum am fost sunat ieri pentru parerile de ridicare si livrare a masinii (ridicata pe 12, sunat pe 30), intrebari cu raspuns prin acordarea de note si am notat si la final am dat si ok-ul ca dealerul sa afle parerea mea.

                La ridicarea masinii mi-a aratat tot la ea, ce face fiecare buton, cand am luat dubele pentru munca de la Fiat reprezentantul ne-a aruncat cheile si ne-a indrumat spre masini, am plecat de la el si nu stiam nici macar de unde se lasa frana de mana, am mers 50 m pana la benzinarie cu piuituri in cap, cautam a 4-a pedala, credeam ca are frana electronica ) . Cand am vrut sa il intreb pe dealer unde e m-amcimpiedicat de ea, e in partea dreapta ).


                Un ultim lucru - dealerii nu prea inteleg "disperarea" noastra - "dar de ce va grabiti asa?". Normal ca ma grabesc sa ridic masina, am facut un efort sa o cumpar, stau cu copil mic si ma invart fara masina, e normal sa ma agit sa termin cat mai repede, mai ales ca in cazul meu aveam masina gata din aprilie si cand a inceput rabla am fost primul la casare si radiere si am ridicat masina printre ultimii din cei care o aveau gata.

                Comment


                • Salutare! Revin cu vestile despre masina: miercuri seara a ajuns cu trailerul in Pitesti la Mavexim . Am facut 360 de km si ca prima impresie se misca destul de bine, chiar mai bine decat ma asteptam, cu navigatia inca nu ma impac( poate din cauza pozitionarii ei ) dar ea isi face treaba bine.

                  Comment


                  • Am luat- o !!

                    Comment


                    • @Gaby
                      pai dealerul vinde sute de masini. Normal ca nu il prea pasioneaza. Noi ne luam o masina noua la cine stie cati ani (unii nu si-au luat si nu isi vor lua niciodata una noua)...asa ca e normal ca noi sa "ne grabim".

                      @ladislau: sa o stapanesti sanatos. Ce ai facut pana la urma cu alarma? Ai pus? De care?
                      Luni merg si eu sa o ridic...abia astept.

                      Comment


                      • Cu alarma a ramas ca voi fi sunat ptr o programare .Sincer nici nu stiu ce sa fac ; sa pun...sa nu pun

                        Multa bafta pe luni ! Sa ai la tine in jur de 300 de lei ptr numere si RCA

                        Comment


                        • Hmm... Deci ne pune sa platim numerele? Aia chiar nu dai nimic de la ei?
                          Rca îmi fac la ei... E ok pretul și cu face și casco....cu fransiza de 100 eur. Costa 232 eur. Mi se pare ok.

                          Comment


                          • Vedeti ce oferta au la casco gold sau casco fara fransiza (depinde cum au acum). Ca idee, am vopsit partial 2 usi (adica partile de jos pana unde incepe geamul) si bara spate integral si toate 3 au costat 2100 lei (635+645+813 lei), adica Casco pe 2 ani (1000 lei anual platit). Asa ca mai bine platiti mai mult pentru un casco fara fransiza.
                            In cazul meu au fost deschise 3 dosare, deci 3 daune. In cazul in care aveam cu fransiza, probabil ca plateam cate 100 euro pentru fiecare dauna.

                            Comment


                            • Eu am facut Casco la Generali cu franciza zero . Costa 1134 de lei pe an , si am ales sa platesc in doua rate de 567de lei.

                              Comment


                              • Casco gold fara fransiza la Allianz Tiriac la ridicarea masinii, 171 euro/an, platesc in 4 rate trimestriale.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google