Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @C.Mike, lasa-l in pace, in conceptiunea lui ar trebui sa pupam Dacia ca ne face o mare favoare ca vinde/produce masini si in Romania si este in regula sa asteptam si 5 luni dupa o masina low-cost.

    Comment


    • @aris86, multumim pentru informatiile valoroase impartasite. Sunt de un real ajutor.

      Numai bine, domnilor.


      Sent from my iPhone using Tapatalk
      I have no special talent. I am only passionately curious.

      Comment


      • Baieti...domnilor...nu cred ca isi au rostul aici vorbele pe tonuri"ridicate". Cineva expune o parere, celalalt aar trebui sa o accepte sau sa o combata...frumos. Silviu, cu tot dragul dar nu cred ca cineva e nebun sa abereze pe aici doar de dragul de a abera. Totul se poate demonstra si daca doresti pot posta tot: de la bonul de comanda initial, din 11.04, pana la factura finala din 31.08. Daca Dacia isi facea treaba asa cum o fac alti producatori , nu avea nimeni nimic de comentat. Mike nu are nici el termen de livrare si e normal sa die suparat. Tu, din fericire pentru tine, ai unul si crede ma ca esti printre putinii care au. Haideti, va rog , sa intelegem situatia cuiva care a platit si nu poate beneficia de ceea ce a platit din incompetenta altora. Gresesc, sa plateasca. In cazul meu vor plati cu certitudine. Decat sa va "intepati" pe aici, mai bine luati atitudine. Va salut.

        Comment


        • @Sfet, nu contesta nimeni situatia ta si daca citeai atent ai fi observat ca C.Mike are de mult timp termen.

          Dar bine zici, trebuie luata atitudine in fata Dacia nu aici pe forum.


          Sent from my iPhone using Tapatalk
          I have no special talent. I am only passionately curious.

          Comment


          • Corect, aici pe forum lumea se plange ca nu primeste masina la timp si apoi se plange ca nu e buna

            Comment


            • Noutăți programul rabla ?

              Comment


              • Originally posted by razvanCC View Post
                Corect, aici pe forum lumea se plange ca nu primeste masina la timp si apoi se plange ca nu e buna
                Și greseste cu ceva, dacă omu ii mulțumit își vede de treaba liniștit.

                Comment


                • @Sfet
                  Eu am avut in prima faza, termen de livrare aproximativ.
                  Am solicitat eu la VC un termen mai exact si scris, termen care mi-a fost furnizat cu promptitudine.
                  La mine problema a fost ca au inceput sa ma ameteasca pe ultima suta, cu termene eronate.(vine masina, nu vine masina, iasa din fabrica, ba nu a iesit din fabrica).
                  Dar am lamurit si acest aspect, la inceput suspectam dealerul, ca nu isi face treaba cum trebuie, dar a reiesit din informatiile primite ca un nene care lucreaza ... (nu spun, ghicesti tu unde, nu vreau sa supar pe nimeni), nu stiu ce a facut el pe acolo, a activat dealerul care la randul lui m-a activat pe mine.
                  In fine, trecem cu vederea si astept rabdator pana imi va fi livrata masina.
                  Masina este achitata.

                  Sper ca si la tine sa fie ok, macar acum la final.
                  Toate cele bune.

                  Comment


                  • Dupa 5 luni si o vara distrusa, ssunt fericitul posesor al unui logan 2, 0.9 gpl. M am plimbat astazi 30 de km prin Bucuresti si nu pot decat lauda masina. Comparativ cu vechiul Cielo...este mult peste. Comfort, motor cu viata, chiar si pe gaz. Nu stiu fiabilitatea, dar prima impresie este foarte buna. Ramane de vazut...

                    Comment


                    • Să-l stăpânești sănătos.

                      Comment


                      • @Sfet, la cati mai mult km fara evenimente.

                        O lauzi acuma ca e noua dar dupa vreo 9500+km o sa devii mai retinut :-)))))
                        I have no special talent. I am only passionately curious.

                        Comment


                        • Originally posted by Sfet View Post
                          Dupa 5 luni si o vara distrusa, ssunt fericitul posesor al unui logan 2, 0.9 gpl. M am plimbat astazi 30 de km prin Bucuresti si nu pot decat lauda masina. Comparativ cu vechiul Cielo...este mult peste. Comfort, motor cu viata, chiar si pe gaz. Nu stiu fiabilitatea, dar prima impresie este foarte buna. Ramane de vazut...
                          BRAVOOOO! Dupa cate ai patit....

                          Comment


                          • @Sfet
                            Sa o stapanesti sanatos si multi km fara probleme.
                            Si eu am luat-o pe a mea ieri. Am parcurs cam 200 km cu ea.
                            Sa postezi un consum la gpl, sunt curios cum este la 0.9 tce.

                            Comment


                            • @ Sfet multi kilometri fara evenimente! La cate ai patimit, meriti!

                              Comment


                              • 29.08 a iesit si a mea din fabricatie, 01.09 a ajuns la dealer, ieri 04.09 am aflat ca cei de la FNGC au aprobat dosarul meu. Deci lucrurile sunt pe calea cea buna.
                                Mai am putin de asteptat.

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google