Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mai vreti sa-i faca si plinu'?? Pai nu sunteti multumiti ca va dau astia volan, roti , caroserie chiar si rezervor? Ca parca asa spuneati, ca e buna si asa, daca are volan si roti, e de bine.

    Originally posted by jonnie007 View Post
    in reprezentantele Dacia e pepiniera de incompententi ! Sunt pur si simplu vai steaua lor...habar nu au ce vand!
    Ai fost cumva prin toate reprezentantele din tara de ai ajuns la concluzia asta?

    Comment


    • Originally posted by Cristian100 View Post
      Mai vreti sa-i faca si plinu'?? Pai nu sunteti multumiti ca va dau astia volan, roti , caroserie chiar si rezervor? Ca parca asa spuneati, ca e buna si asa, daca are volan si roti, e de bine.



      Ai fost cumva prin toate reprezentantele din tara de ai ajuns la concluzia asta?
      sigur ca nu! dar se plang multi pe aceasta tema! sunt care au reprezentante in orasul de domiciliu si merg la reprezentanta din alt oras pt alte preturi/alte conditii/alt tratament in relatia service-client! daca se face un sondaj de opinie 80-90% vor fi nemultumiti de maimutele din reprezentante si implicit Dacia ca si "brand"! E un subiect amplu Cristache! Romania in general sta prost la partea de servicii!
      Keep walking...

      Comment


      • Originally posted by Tommy94 View Post
        Crs. Sandel te-ai uitat cumva cu ce cauciucuri o vei primi? De vara sau de iarna?:-)..poate imi fac astia o bucurie si mi-o dau cu cauciucuri de iarna:-D
        Eu am ridicat masina in februarie si mi-a fost livrata cu cauciucuri de vara. M-am dus eu cu cauciuce de iarna si le-am schimbat acolo.

        Comment


        • Originally posted by budaipmihai View Post

          Eu am ridicat masina in februarie si mi-a fost livrata cu cauciucuri de vara. M-am dus eu cu cauciuce de iarna si le-am schimbat acolo.
          Atunci pot sa incep sa strang bani pt cauciucuri de iarna... Mersi de informatie!!

          Comment


          • Stai linistit o sa ai cauciucuri de vara.
            Eu am ridicat masina pe 12 ianuarie cu zapada de juma de metru si am plecat din showrom cu cauciucuri de vara.
            sigpic

            Comment


            • Eu am ridicat masina pe 18 decembrie, dar dealerul (un dealer de nota 10, DAPEROM-Pitesti) mi-a oferit din partea casei cauciucuri de iarna care fac cam 800 lei. Drept dovada ca mai sunt si OAMENI printre "oameni", adica oameni care gandesc si tin la clientii lor. Un alt dealer imi facea oferta, imi oferea presuri de interior de 40 lei. Pai se compara?!?
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by jonnie007 View Post
                sigur ca nu! dar se plang multi pe aceasta tema! sunt care au reprezentante in orasul de domiciliu si merg la reprezentanta din alt oras pt alte preturi/alte conditii/alt tratament in relatia service-client! daca se face un sondaj de opinie 80-90% vor fi nemultumiti de maimutele din reprezentante si implicit Dacia ca si "brand"! E un subiect amplu Cristache! Romania in general sta prost la partea de servicii!
                Oamenii tot timpul vor fi carcotasi. Au fost, sunt si vor mai fi. Desigur, sunt si specimene precum cel descris de tine, insa nu toti sunt la fel!

                Multi se duc la o reprezentanta (sa zicem Mercedes, doar ca exemplu) si gasesc vreun incompetent pe acolo si dupaia gata: toti reprezentantii de la Merc sunt niste niste idioti. Nu mi se pare corect, mai ales ca pe la reprezentantele la care am fost, angajatii au fost foarte amabili.

                Dar bineinteles, fiecare padure are uscaciunile ei.

                Comment


                • Azi am luat si eu de la dealer hartiile pt restul de plata pt logan! Si nu e mare inginerie cu diferenta de curs valutar...maxim un 100-200 de lei in caz ca scade sapt viitoare!
                  in schimb nu da la socoteli din avans, tichet rabla, reducere 230 euro + trusa securitate cu vreo 50 eur gaura pt mine!
                  Keep walking...

                  Comment


                  • Originally posted by Crs. Sandel View Post
                    Eu unul nu cred ca iti vine joi, deoarece mie mi-au adus-o in Bucuresti la o saptamana si 1 zi de cand a iesit din fabricatie.Acum, poate ai noroc si ajunge mai devreme.

                    ...

                    ...

                    Numere rosii: 166 lei
                    Azi am ridicat masina, iesita luni din fabricatie, asa cum au spus cei de la Apan Braila. A sosit de dimineata si s-au apucat de montat alarma, pe la 15:30 era gata. Termen devansat cu 3 saptamani fata de cel de pe bonul de comanda care era 17 octombrie. Daca nu era luna august de remont avea deja o vechime de 3-4 saptamani.

                    Numerele provizorii au costat 75 lei.

                    Comment


                    • Originally posted by Oliver Dragan View Post
                      Azi am ridicat masina, iesita luni din fabricatie, asa cum au spus cei de la Apan Braila. A sosit de dimineata si s-au apucat de montat alarma, pe la 15:30 era gata. Termen devansat cu 3 saptamani fata de cel de pe bonul de comanda care era 17 octombrie. Daca nu era luna august de remont avea deja o vechime de 3-4 saptamani.

                      Numerele provizorii au costat 75 lei.
                      Ce noroc ai avut. Felicitari. Eu inca nu am ridicat masina, din motive personale.Maine cred ca voi realiza acest lucru.
                      Ce alarma ai montat? Cat te-a costat cu totul montajul alarmei?

                      Buna seara tuturor! In aceasta seara, am facut unul dintre cei mai importanti pasi din viata mea: am luat masina de la dealer.
                      Avem asa:
                      Comanda :Sandero 2(1.2-75 CP), Laureate + pachet securitate + vopsea metalizata(gri platine)
                      Data comenzii: 23 iulie, avans platit pe 24 iulie
                      Ajunsa in Bucuresti: 23 septembrie
                      Putea fi luata de la dealer pe 24 septembrie, dar din motive ''de munca'' ale unui prieten, am ridicat-o astazi(27 septembrie. Practic a durat o luna(fara august) pana cand as fi putut sa o aduc acasa. Sunt incantat de ea, imi place cum merge(doar vreo 5 km am parcurs cu ea).
                      Cartea masinii o sa pot lua pe marti, miercuri saptamana viitoare.
                      Last edited by Crs. Sandel; 27 September 2013, 19:33. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Sa la stapaniti sanatosi.
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by stoicanu View Post
                          Sa la stapaniti sanatosi.
                          Multumesc!

                          Comment


                          • Nu iti faci un my ride Sandele?
                            Keep walking...

                            Comment


                            • Originally posted by jonnie007 View Post
                              Nu iti faci un my ride Sandele?

                              Nu stiu ce as putea sa postez acolo, avand in vedere ca in perioada urmatoare nu intentionez sa ii fac modificari vizuale si tehnice.
                              Poate ii voi face, dar nu stiu cand.Poate chiar maine....

                              Comment


                              • te-ai gandit ce anvelope de iarna ii pui? ...ca maine -poimaine tre sa le pui pe masina!
                                In rest? alte impresii despre masina....motorul cum ti-a parut in aia 5 km?
                                Keep walking...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google