Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @Catalin ES
    Cand ai ridicat masina trebuia sa primesti toate documentele incepand cu procesul verbal de receptie si terminand cu toate facturile emise. Exceptia o constituie CIV pe care o sa o primesti in maxim o saptamana.

    @andrei
    Singurul termen pe care o sa-l primesti o sa fie cel estimat. Dealerul introduce comanda in sistemul Renault si de acolo primeste acest termen care nu are nicio valoare contractuala. Eu am fost informat verbal cu privire la termen la cateva minute dupa ce am dat comanda si exact atat a durat, adica fix trei luni. Probabil ca in scris nu o sa primesti absolut nimic. Daca vrei 0,9 TCe o sa primesti un termen undeva la trei luni sau chiar mai mult daca prinzi si luna august. Data fabricatiei o sa fie trecuta pe factura finala. De obicei mai dureaza intre sapte si zece zile pana masina ajunge la dealer, in functie de programarea transportatorului.
    Repet inca o data, pentru cei care dau comanda acum. Insistati la dealer sa intre in sistemul Renault pentru a obtine imediat estimarea chiar daca nu are valoare contractuala. Au posibilitatea aceasta si doar din comoditate nu prea vor sa o faca.

    Cat despre Maroc, nu cred ca Loganul berlina se face si acolo. Oricum este greu de crezut ca o masina care se fabrica si in Romania sa vina din Maroc. Sunt costuri de transport mai mari si nu se justifica economic.

    Rabdare si tutun!

    Comment


    • Un pic de offtopic:

      Variantele de asigurari GOLD si SILEVER le face brockerul Marsh doar in reteaua dealerilor Dacia.
      Logan MCV, facut in 2017, val de nou 12200 am primit:
      MArsh:
      - 220 EUR cu fransiza sau
      - 301 EUR fara (nu stiu valoarea asigurata)
      - RCA 660lei
      - plata in 4 rate (nu am cerut)
      - scrie ca daca iau si RCA de la ei imi fac un discount
      Alianz
      - 210 EUR cu fransiza
      - RCA 660 lei
      - plata integrala.

      LE: este a 2-a asigurare facuta, RCA a crescut.
      LE2: cred ca cel ami bine ptr cei cu masini noi e sa faceti asigurarile cand ridicati masina, la dealer. Preturile sunt ok.

      Comment


      • Pasionatii de diesel: urgentati comenzile deoarece urmeaza adblue si la Logan.
        Motor 1.5 dCi devine din acest an 1.5 Blue dCi È™i primeÈ™te modificări care-i îmbunătățesc performanÈ›ele È™i emisiile de NOx. Versiunile de 90 È™i 110 CP vor avea de acum 95, respectiv 115 CP.

        Comment


        • Salut din nou baieti! Am renuntat la vechea comanda deoarece s.a ivit o oportunitate sa iau alta masina in 2 saptamani..... a trebuit sa renunt la unele optiuni si la culoare,dar decat sa astept pana in septembrie...
          Attached Files

          Comment


          • Ce inseamna ROU01 de la optionale?

            Comment


            • Sincer ...nu stiu....masina nu are nici o optinionala pusa pe ea.....

              Apropo are cineva de vanzare pe aici camera spate si eventual sa poata face si montajul si activarea?

              NU mai cita postul anterior! Foloseste Post Reply!
              Last edited by 77sky; 20 June 2018, 11:07.

              Comment


              • Camera de mers inapoi fara linii de indicatie a traiectoriei rotilor (asa, ca pentru Romania).

                Comment


                • Masina nu are camera pe ea...deci nu are cum sa insemne asta...

                  Comment


                  • E alba..ai primit macar un discount?
                    Acel cod cred ca se refera la placutele de inmatriculare (pe 90 de zile)..pe care le primesti cadou..

                    Comment


                    • Sau Romania Mioveni..
                      Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                      Comment


                      • Si la mine pe factura scrie ROU01 dar nu am nici camera si am platit si numerele de inmatriculare, deci nu sunt astea 2.
                        Initial am crezut ca e un cod de la bancheta pt ca la mine e trecut fix dupa bancheta rabatabila (am luat-o ca optional), dar nu e nici asta...
                        O fi radioul si meniul in romana?

                        Comment


                        • Nu e pachetul legislativ?

                          Comment


                          • Nup, ala e trecut la "numere provizorii, covorase, trusa de securitate", se vede la colegul Onlyovy in poza cu factura.

                            Comment


                            • La concesionarul meu numerele de inmatriculare provizorii au fost platite direct la casierie si facturate separat.

                              Pe factura finala a masinii apar ca rubrici separate accesoriile (covorase, trusa de securitate) si "Camera recul ROU01".

                              Comment


                              • Nu are capace la roti. Asta este.

                                Trimis de pe al meu V3_Viper folosind Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google