Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Vecchio View Post
    ROU01 este pentru MediaNav - harta româniei!
    Oare
    Ai poza mai sus și mai jos:
    MAPSTD = harta ROmania, sau a teritoriului de livrare
    Camera marșarier implică senzori deci = ITPK3

    VLCUIR = volan piele
    VLMOUS = volan spumă

    FBANAR= bancheta rabatabilă
    BANAR = banchetă fixă
    Attached Files
    Last edited by 77sky; 22 June 2018, 19:22.
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Originally posted by iatagan View Post
      Ce inseamna ROU01 de la optionale?
      Pana la urma reprezinta ROU01 de la optionale (comanda, termen de livrare, factura...)?

      Comment


      • psihoza...

        Comment


        • Pai: Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare.

          Comment


          • ROU01. Am întrebat dealerul și mi-a răspuns, cu jumatate de gura, ceva de pachetul legislativ. Nu m-a convins deloc. Sincer, eu bănuiesc că înseamnă echipare și calitate pentru rou_manica, echivalente prețului inferior fata de alte piețe.

            Comment


            • Apropos de prescurtări și de "fiecare spune / crede altceva", țin să vă reamintesc faptul că aproape toți avem în echiparea standard acel 1234Y despre care pe site nu există vreo explicație suplimentară în afara celor 4 cifre și o literă.

              Parcă cei cu varianta "Acces" nu o au, scăpând astfel de grija aflării acestui mister. În rest, mare dilemă, fraților, cel puțin la prima vedere...
              http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

              Comment


              • 1234Y se refera la noul freon ecologic care este montat pe noile versiuni.


                Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

                Comment


                • Dap, între timp mă dumirisem, abia la vreo lună de la achiziție parcă. Cert este că până să mă lămurească T0rquemada, nu știa nimeni mai nimic de la reprezentanță ori își dădeau cu părerea care mai de care...

                  Originally posted by Catalin S. View Post
                  În rest, mare dilemă, fraților, cel puțin la prima vedere...
                  Din acest motiv am ținut să precizez asta mai sus...
                  http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                  Comment


                  • Nici pachetul legislativ nu cred ca e, la mine pe factura e trecut separat la "trusa de securitate", deci cred ca ramane varianta colegului jr_65 , respectiv "pentru Romania"
                    Attached Files

                    Comment


                    • Uite asa arata factura mea. Singura optionala a fost camera care a costat fix 100 euro. Pana acum as fi bagat mana in foc ca e vorba despre faptul ca afisajul e fara aratarea traiectoriei rotilor directoare pentru masinile destinate pietei interne dar nu mai sunt sigur.
                      Oricum, cred ca se face mult zgomot pentru nimic si ca un bun roman ce sunt, imi fac datoria si incerc sa contribui si eu la dezlegarea acestui mare mister.
                      Attached Files
                      Last edited by gabrieln1960; 22 June 2018, 22:19.

                      Comment


                      • Da Catalin, discutia asta a fost pe topicul: Intrebari Logan 2.
                        Gabriel a explicat si pe un alt forum.

                        Sincer, eu nu pun accent pe codurile astea (cu ce ma ajuta ca stiu ce inseamna ROU01 asta?).
                        Masina a venit echipata cu exact ceea ce am comandat si platit. Ce coduri au componentele nu ma intereseaza acum, poate cel mult la schimbarea unora dintre ele.

                        Am lansat comanda, platit avans ( cu estimare data livrare), masina ajunsa la reprezentanta cu 18 zile mai devreme, platit integral, asteptat 3 zile pentru cartea masinii, ridicat masina.
                        Posesor Sandero Stepway Prestige nou fericit.
                        Last edited by Gil26; 22 June 2018, 22:31.

                        Comment


                        • Pai d-asta toata lumea zice cate un optional, inseamna ca la toate optionalele scrie "ROU01" la final, probabil facute pt Romania... Sau faptul ca sunt de la Mioveni, nu din Maroc. Scuze ca am "ridicat tonul" la un moment dat.

                          Comment


                          • Aproape toate L52-urile (Logan) au în specificații plasa de bagaje în portbagaj - nimeni nu o are

                            TLROU(sau mai nou TLRP25) e pachetul legislativ
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Originally posted by Gil26 View Post
                              Masina a venit echipata cu exact ceea ce am comandat si platit.
                              Mă bucur să aud asta, cum că ești mulțumit de alegerea făcută și totodată conștient că atât ai dat, atât ai luat.

                              Din păcate unii ar fi vrut elice, aripi și turboreactor în prețul unui SL Plus precum domnul de la Caransebeș de mai jos, care deși avea configuratorul pe site, prețul, toate cele și era conștient de ce anume va cumpăra, s-a arătat, citez "neplăcut surprins" că nu are computer de bord.

                              Originally posted by Qberk View Post
                              Tocmai am primit prima mea masina noua. Logan 1,0 SCe SL. am avut neplacuta surpriza sa vad ca Comp de bord nu afiseaza consumul si toate elementele legate de consum.
                              (postarea originală aici).

                              ********************

                              T0rquemada, confirm faza cu plasa!

                              La reprezentanță mi s-a spus că există. La livrare lipsea.
                              Ulterior am aflat că doar la Prestige cică s-ar pune, ceea ce nu e adevărat, deoarece un coleg al meu are unul cumpărat după mine, însă a constatat că de fapt a luat... plasă!
                              Last edited by Catalin S.; 22 June 2018, 22:44.
                              http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                              Comment


                              • Candva veti înțelege ca suntem prostii Europei. Ma opresc aici și înțelegeți fiecare ce puteti rou...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google