Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Livrare

    Salutare!
    Eu am facut comanda de un SL Plus 0.9 tce, alb, bancheta rabatabila pe 12 august si mi-a fost dat ca termen de livrare sfarsitul lunii octombrie, dar ulterior mi-au spus ca la sfarsitul lui septembrie iese din fabrica.
    Oricum, am decis sa schimb comanda pe un B&W 0.9 tce saptamana aceasta (pe 19.09) si mi-a fost dat ca termen de livrare, din nou, sfarsitul lui octombrie. (a selectat o masina care deja era in sistem, data la procesare, probabil de la cineva care a anulat comanda)

    Comment


    • Ce diferenta de pret era intre SL si B&W?

      Comment


      • 1200 de euro

        Comment


        • Am fost fraier atunci ca nu am intrebat de B&W cand am facut comanda, acum asta e...

          Comment


          • In afara e CC nu cred ca ati pierdut mare lucru.
            Parerea mea.
            Poate manere viraj pasageri spate.
            Last edited by anduvirgil; 21 September 2018, 16:45.
            Logan 0.9 TCe 2018

            Comment


            • Cred totusi ca SL Prestige Plus este mai ok decat B&W:
              +bandouri laterale
              +semnalizare in oglinzi (totusi oglinzile la B&W sunt mai frumusele)
              +ace bord galbene (la B&W cele rosii, clasice)
              +culoarea display-ului alba (la B&W clasicul portocaliu; aici sper totusi sa ma insel, nu sunt sigur pe informatie)
              +aeratoare centrale patrate (la B&W sunt tot cele rotunde, dar zona care inglobeaza tableta are un mic model, asemanator cu cel al oglinzilor)
              -tapiteria (la B&W e ceva diferit, dar nu pot zice neaparat ca sunt mai placute)
              -capacele (sunt mult mai atragatoare la B&W, si singurul lucru pe care l-am luat in calcul cand am ales-o in detrimentul unui SL Prestige; mi se pare ca schimba mult imaginea masinii)
              -e mai comuna ca aspect, nu se diferentiaza de Prestige, dar totusi gasesti mai multe informatii despre ea

              Sunt detalii "de moft", dar pe care le-am observat dupa ce am plasat comanda.
              Mi-ar fi placut sa fi facut cineva aceasta lista cu diferente inainte de a ma hotari.

              PS: SL Plus are cod de Ambiance, SL Prestige Plus are cod de Prestige, iar B&W are un cod pe care nu l-am mai intalnit la alte modele.
              Last edited by DragosPascal; 21 September 2018, 16:54.

              Comment


              • mi s-a confirmat mie ca nu se poate pune bordul de culoare alba pe B&W. e clasicul portocaliu cu ace rosii sau ce culoare au. aia nu mi-a placut deloc, sunt satul de portocaliul ala obosit..ble

                in schimb ma bucur din suflet ca nu am aeratoarele alea patratoase care n-au nici o treaba cu alealalte doua. ori rotunde ori patrate. plus ca imi plac ca au dungulita aia argintie (am un stepway 2 ph1) si voiam sa-mi pun la logan ph1 ca arata super ok pt restul bordului.
                legat de semnalizarea in oglinzi cu ce ma ajuta aia sincer? ca n-am inteles.. ca au nemtestile premium asa ceva sau care-i schema? )
                Semințele acelaș gust are.

                Comment


                • Originally posted by raulz0r View Post
                  Am fost fraier atunci ca nu am intrebat de B&W cand am facut comanda, acum asta e...
                  si nu poti sa-ti schimbi comanda?
                  ca pe mine si saptamana asta (la mai mult de o luna dupa plata avansului) incerca sa ma faca sa imi schimb parerea si sa renunt la SL Prestige Plus si sa imi comand un B&W de pe stoc (cu plata diferentei, binenteles).

                  Comment


                  • Originally posted by DragosPascal View Post
                    Cred totusi ca SL Prestige Plus este mai ok decat B&W:
                    +bandouri laterale
                    +semnalizare in oglinzi (totusi oglinzile la B&W sunt mai frumusele)
                    +ace bord galbene (la B&W cele rosii, clasice)
                    +culoarea display-ului alba (la B&W clasicul portocaliu; aici sper totusi sa ma insel, nu sunt sigur pe informatie)
                    +aeratoare centrale patrate (la B&W sunt tot cele rotunde, dar zona care inglobeaza tableta are un mic model, asemanator cu cel al oglinzilor)
                    -tapiteria (la B&W e ceva diferit, dar nu pot zice neaparat ca sunt mai placute)
                    -capacele (sunt mult mai atragatoare la B&W, si singurul lucru pe care l-am luat in calcul cand am ales-o in detrimentul unui SL Prestige; mi se pare ca schimba mult imaginea masinii)
                    -e mai comuna ca aspect, nu se diferentiaza de Prestige, dar totusi gasesti mai multe informatii despre ea

                    Sunt detalii "de moft", dar pe care le-am observat dupa ce am plasat comanda.
                    Mi-ar fi placut sa fi facut cineva aceasta lista cu diferente inainte de a ma hotari.

                    PS: SL Plus are cod de Ambiance, SL Prestige Plus are cod de Prestige, iar B&W are un cod pe care nu l-am mai intalnit la alte modele.
                    Am scris eu intr-un topic, luna trecuta pare-mi-se, diferentele dintre PP si B&W.

                    Comment


                    • Salutare!
                      Eu am facut comanda in data de 21.08 la un Logan SL Plus SCe 73 prin Programul Rabla. Pe bonul de comanda, termenul de livrare este 25.10.
                      Am platit si avansul iar doamna de la agentul Dacia unde am facut comanda mi-a spus ca sunt programat pentru livrare in saptamana 40 sau chiar mai devreme cu o saptamana. Tinand cont ca Programul Rabla a demarat in data de 17.09, mi se pare ca data livrarii este ok.
                      Ramane de vazut daca livrarea va fi facuta conform spuselor doamnei de la reprezentanta sau conform bonului de comanda.

                      Comment


                      • Si eu aceeasi data de livrare cu tine am primit, azi am sunat sa imi dea seria de sasiu finala si mi-a zis ca pe 17.10 va intra in productie.

                        Comment


                        • Eu am trecuta seria de sasiu din 17 caractere pe bonul de comanda

                          Comment


                          • Eu primisem initial seria scurta, si i-am sunat azi putin panicat ca cineva de aici primise seria de sasiu la 48 de ore dupa ce a platit avans.

                            Comment


                            • B&W este disponibil cu motorizare 1.0
                              SL Prestige Plus .... 0.9 și 1.5
                              Aveți grija ce comenzi schimbați...nu uitați să păstrați motorizarea...0.9 presupun.
                              Logan 0.9 TCe 2018

                              Comment


                              • Originally posted by raulz0r View Post
                                Eu primisem initial seria scurta, si i-am sunat azi putin panicat ca cineva de aici primise seria de sasiu la 48 de ore dupa ce a platit avans.
                                Eu am primit vin-ul final cand mi s-a emis factura pt avans

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google