Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Fiecare dealer dacia ofera cate ceva in plus, sau nu, daca ai mai multe prin zona dute la toate. Eu am fost la aproximativ toate din bucuesti si am ramas la unul care mi-a dat alarma si manopera moca la revizii

    Sent from my GT-P3100 using Forum Runner

    Comment


    • Originally posted by panselin4 View Post
      am inteles ca pe langa 5 ani garantie la masina pt cine face comanda in aprilie (in loc de 3 ani ) mai se primeste si o asigurare casco avantaj pe un an (un casco foarte light)
      plus o reducere din partea dacia de 250 de euro
      voi a ti mai primit ceva din partea dealerului? gen o reducere suplimentara sau covorase ori presuri de noroi ?
      Pentru Logan Ambiance - am primit reducere 250 euro + dacia extenso 24 luni(deci in total 5 ani garantie in limita a 100.000 km).Nu mi-a trecut prin cap sa incerc sa obtin o reducere suplimentara din partea dealer-lui

      Comment


      • La livrarea maşinii cere-i măcar un set de covoraşe!
        Prefă-te şi tu un pic mirat şi spune-i: "Păcat de maşina aceasta nouă că trebuie să plec cu ea de la Dvs fără măcar o pereche de covoraşe pentru protecţia mochetei, ştiam că de regulă dealer-ul se îngrijeşte să plece mulţumit acasă clientul!"

        Comment


        • Originally posted by panselin4 View Post
          am inteles ca pe langa 5 ani garantie la masina pt cine face comanda in aprilie (in loc de 3 ani ) mai se primeste si o asigurare casco avantaj pe un an (un casco foarte light)
          plus o reducere din partea dacia de 250 de euro
          voi a ti mai primit ceva din partea dealerului? gen o reducere suplimentara sau covorase ori presuri de noroi ?
          Scuze de Offtopic
          Da, se ofera si alte reduceri la dealer ,dar numai la optionale gen o alarma,un set de covorase....etc...

          eu miercuri am fost la Meridian vest, si am discutat cu cineva pentru un Mcv a inceput procedura lunga si complica pentru programul rabla...

          acum depinde cum se pune probleam acolo ei au un plafon de discount....sin sursa sigura (persoana cu care am vorbit acolo este un prieten bun)
          Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

          Comment


          • am observat si cu rabla...fiecare dealer are o aranjare, ca sa zic asa...o intrare...nu stiu, dar asa cred...la mn a mers repede cu tot, dar si legal...nu m.a luat cu vrajeala: gen -mai trebuie asta, mai trebuie aia sau nu accepta aia...mi.a dat de la inceput toata lista ce sa fac...si culmea s.a mers bn cu tot

            Comment


            • eu unul mi as dori sa primesc din partea dealerului acele covorase care protejeaza mocheta,chiar mi se pare un lucru de bun simt,pentru cati bani lasi la acel dealer
              yonutptrl28 vroiam sa te intreb masina veche are acelasi propietar ca si masina noua? te intreb deoarece acesta poate fi unul din motivele pentru care a mers asa de repede, in orice caz este incurajator sa vedem ca se poate rezolva repede
              sper sa ajung si eu cat mai curand in stadiul in care esti tu cu programul rablamentul,in orice caz tine ne la curent cu cea de a 2 a aprobare ,sunt curios in cat timp se rezolva si aceea
              Last edited by panselin4; 15 April 2014, 18:14.

              Comment


              • Eu am primit covorase, dar am cumparat altele, pt ca cele de la Dacia nu erau gen tavita.Deci, n-am primit nimic

                Comment


                • panselin4 vechiul propietar e maicamea, iar cel nou culmea nu sunt eu ci bunicamea)...eu nu ma incadram la salariu din cauza ca am pe cartea de munca putin fata de ce iau in mana...dar sa mers repede cu actele cu tot...si oricum pe numele lu' bunicamea am mai multe avantaje deoarece e pensionara , asiguararea si casco ma ajung mult mai ieftin...

                  Comment


                  • Original a fost postat de panselin4:

                    yonutptrl28 vroiam sa te intreb masina veche are acelasi propietar ca si masina noua? te intreb deoarece acesta poate fi unul din motivele pentru care a mers asa de repede, in orice caz este incurajator sa vedem ca se poate rezolva repede
                    sper sa ajung si eu cat mai curand in stadiul in care esti tu cu programul rablamentul,in orice caz tine ne la curent cu cea de a 2 a aprobare ,sunt curios in cat timp se rezolva si aceea

                    La mine - masina veche a fost a socrului meu, iar la masina noua eu voi fi proprietar.
                    Toata treaba a durat de Miercuri pana Luni. Miercuri am facut rost de actele necesare pentru a face nota de inscriere(mentionez ca nu am stiut ce acte am nevoie). Vineri am primit acceptul. Luni am casat masina , am facut radierea si apoi la dealer am facut bonul de comanda si am platit avansul.Iar acum astept pana in Iunie sa vina masina))
                    Last edited by IancuMIC; 15 April 2014, 21:14.

                    Comment


                    • m-a sunat dealerul azi....si cica trebuie sa merg sa imi fac cont la banca sa imi trimita aia 5% inapoi , si dupa sa ii depun iar ca cica ar fi trebuit depusi dupa ce casam masina, deci trebuie alta comanda...sa-mi bag piciodarele in legile lor ....am niste draci !

                      Comment


                      • am primit si eu intr un final glorios nota de inscriere ,dupa care am mers la remat si am luat certificatul de distrugere,dar asta pe dupa-masa,asa incat maine voi merge la politie sa fac radierea, si trebuie si la primarie nu? apoi voi duce actele la dealer,pt a astepta o noua aprobare din partea afm
                        si mie mi a zis dealerul de cont bancar,ca trebuie refacuta comanda,toata tarasenia

                        Comment


                        • si eu am reusit azi sa depun dosarul pentru rabla, am asteptat cateva zile dupa cerificatul fiscal... dupa ce se aproba , la fel trebuie sa fac cerere sa-mi returneze avansul dupa care il mai platesc odata de data asta se face contractul cu programul rabla inclus (a fost alegerea mea si nu ma plang).
                          intrebare: dupa ce se caseaza rabla , cu acte si tot ce trebuie, cat dureaza pana iti da dealerul masina? sau doar se face plata totala si se ridica masina?
                          RTFM

                          Comment


                          • daca au masina pe care o doresti, culoarea ,dotari etc. o poti lua dupa ce rezolvi cu actele si dupa ce achiti masina integral, dar daca nu o au trebuie sa o astepti sa vina din fabrica ( eu am inteles ca dureaza o luna cel putin, poate chiar doua sa o primesti doarece au comenzi destul de multe, mai ales din extern, si ei fabrica foarte multe masini la comanda,)

                            Comment


                            • - alaltaieri mi s-a aprobat dosarul, am casat vechea masina, am platit avansul si acum trebuie doar sa o mai radiez maine. Si sa duc actele la dealer.
                              - stepwayul (culoarea pe care o vroiam) cica e pe stoc la pitesti si mai astept doar livrarea. saptamana viitoare sau cealalta vine . Pana nu duc actele nu primesc masina. Actele le duc dupa Paste. happy happy joy joy
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by pilifida View Post
                                ..., am platit avansul ...
                                Avansul l-ai plătit prin bancă, cum au procedat şi ceilalţi colegi?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google