Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • azi ma duc sa platesc diferenta de bani , si sa semnez contractul, deci pe saptamana viitoare ar trebui sa am masina teoretic....deja numai am rabdare )

    Comment


    • nu inteleg ce diferenta de bani sa platesti. Ce ramane dupa avans? Si de ce ai plati inainte de venirea masinii?
      sigpic

      Comment


      • Platesc mai bine de jumatate din masina ca sa intelegi....si am platit avansul si tichetul si acum trebuie sa dau restu de bani...si diferenta mi-o plateste banca cu care am incheiat contractul!
        Last edited by 77sky; 27 April 2014, 15:55.

        Comment


        • ce stiti de Apan Braila-Galati? sunt de comitet la nivel de livrare masini? in sensul ca aia spun...si aia fac!?
          Keep walking...

          Comment


          • dupa ce se da avansul cat mai este de asteptat?ma dispera astia de la Buzau...

            Comment


            • @mimmo In mod normal dupa plata avansului in maxim 10 zile trebuie sa ai seria de sasiu, evident se poate si mai repede.
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Termen de livrare

                Originally posted by t0rquemada View Post
                @mimmo In mod normal dupa plata avansului in maxim 10 zile trebuie sa ai seria de sasiu, evident se poate si mai repede.
                Multumesc pentru raspuns.Am serie de sasiu pe bonul de comanda,dar duduia aia de la reprezentanta ori e dusa ori asteapta spaga.Atunci cand am redepus avansul in contul lor,mi.a spus ca ''facem formele abia acum pentru aprobarea tichetului'',in conditiile in care am fost acceptat de minister si casasem masina veche.I.am dus redierea si certificatul de distrugere legalizat.Ce alta aprobare pentru tichet?

                Comment


                • Nu e nici aprobare, esti aprobat deja...da cred ca te amana ei din cauza cererilor si comenzilor mari, mie mi.a zis reprezentantu ca face tot posibilul pana pe 1 sa mi.o aduca.....asta mi.a zis vineri dupa ce am semnat contractul cu banca....deci stai linistit ministerul ti.a aprobat dosarul!

                  Comment


                  • trebuie sa ridic maine masina,sper sa se tina de cuvant si sa mi o aduca
                    am facut rca ul ,si maine voi face si casco
                    rca pe un an am gasit cu 323 lei ,iar casco pe un an voi plati undeva la 1300 de lei( mai ieftin decat la loganul din 2008 )

                    Comment


                    • @panselin4: Să ne ţii la curent cu evenimentele de astăzi!
                      Îţi doresc încă de dimineaţă multă baftă şi bineînţeles să pleci azi de la dealer cu maşina mult aşteptată!

                      Comment


                      • multumesc frumos ampt

                        Comment


                        • Originally posted by panselin4 View Post
                          trebuie sa ridic maine masina,sper sa se tina de cuvant si sa mi o aduca
                          am facut rca ul ,si maine voi face si casco
                          rca pe un an am gasit cu 323 lei ,iar casco pe un an voi plati undeva la 1300 de lei( mai ieftin decat la loganul din 2008 )
                          La cine faci Casco?
                          Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

                          Comment


                          • eu azi am casat rabla si am dus actele de radiere si distrugere la dealer - stepway-ul comandat deja se afla la dealer in parcul auto, mai trebuie sa bage in sistem datele de casare a masinii pentru programul rabla si dupa care sa faca aviz de plata pentru restul sumei... sper sa reusesc sa fac toate operatiunile astea pana miercuri caci de joi e liber... o sa mai vreau sa pun cotiera si senzori de parcare dar astea se fac dupa , la service, din cate am inteles.
                            RTFM

                            Comment


                            • Ce motorizare ţi-ai comandat?

                              Comment


                              • 0.9 tce - am facut drive test si cu dieselu insa dupa multe pro si con am ales benzinar.
                                RTFM

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google